Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

25 Kasım '10

 
Kategori
Anılar
Okunma Sayısı
579
 

Mavi Boyalılar!

Mavi Boyalılar!
 

Mavi Boyalılar...


Bir gün kendimi bilmediğim bir yerde, mavi boyalı bir çukurun içinde buldum.

Oradan çıktığımda her yanım tepeden tırnağa masmavi olmuştu(!)

Biran önce evime gidip yıkanıp temizlenmeliydim hızla yol almaya başladım fakat yolumu kaybetmiştim.

Etrafta geçen insanlara yolumu sormak istedim(!) beni görenler yollarını çevirdiler nedense kaçıyorlardı(!)

Kendi aralarında fısıldaştıklarını duyabiliyordum, kimisi apaçık gülüyordu halime(!) kimisi acıyordu “vah vah yazık!” diyordu fakat kimse yaklaşmıyordu bana, bir kişi bile yardımcı olmaya çalışmıyordu. Herkes kaçıyordu.(!)

O mavi çukura düşmeden önceki benden eser kalmamıştı. Tüm özgüvenimi kaybetmiştim. Başımı önüme eğmiştim, zira kimin yüzüne baksam kendimi daha da aşağılanmış hissediyordum.

Bilmediğim bir yerde ve beklemediğim bir durumdaydım. Onlarca insan vardı etrafımda ama ben tek başımaydım. Beni görünce yolunu değiştirenlere, alay edenlere, acıyanlara(!) bende artık yaklaşmıyor bende birilerinin geldiğini gördükçe beni görmesinler diye kaçıyor olabildiğince kimsenin beni göremeyeceği şekilde duvarların, direklerin arkasına saklana saklana ilerliyordum.

Sonra bir başka(benim gibi) mavi boyalı birini gördüm, nasıl sevindim nasıl mutlu oldum anlatamam…

O da beni görünce gülümsedi yaklaştık birbirimize, nihayet saatler sonra bana benzeyen benim gibi mavi boyalı birini görmüştüm.

40 yıllık tanışık gibi sohbet etmeye başladık. Sonra yan yana, birlikte ilerlemeye başladık. O biliyordu ne tarafa gitmemiz gerektiğini, bizim gibi birçok mavi boyalı kişi olduğundan bahsetti fakat bana bir de kötü haber verdi(!) hep böyle mavi renkte kalacakmışız.

Bu boya çıkmıyormuş...

Hayat boyu böyle masmavi boyalı dolaşacakmışız!

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

O bahsettiğiniz mavi boyalı çukur hep var olmuştur ve hiçbirimizin o çukura düşmeme garantisi yoktur. Hepimiz kendimizi heran o çukurda bulabileceğimizi düşünerek, karşımızdakine yaklaşmalıyız. Yaşam mücadeleniz ve hayata tutunma beceriniz için tebrik ediyor ve sizin durumunuzdaki tüm engelli arkadaşlarımıza saygı duyuyorum.

Bosnalı 
 04.03.2011 17:25
Cevap :
Sayın Yazarım, paylaşımın ve yorumun için teşekkür ederim. Mavi boyalı çukura umarım herkes düşmez zira düşmeyip ama düşmüş olanlara yardım edeceklere ihtiyaç var. Herkes çukurda olursa nasıl yardımlaşırız dimi:)) Saygı ve Sevgilerimle...  07.03.2011 9:23
 

VARSIN O BOYAMIZ ÇIKMASIN,VARSIN NAZAR BONCUĞUMUZ OLSUN KARDEŞİM.ALAY EDENLER DE İNSAN OLDUKLARINA UTANSINLAR,SEN DİMDİK GEZ TIPKI BENİM YAPTIĞIM GİBİ KORKUSUZ GÜZEL BİR YÜREKLE VE DAİMA SEVGİ DOLU İYİ NİYETLERLE...İNANA HAS OLAN BUDUR SAKIN UNUTMA VE SEV SEVEBİLDİĞİNCE TARADILANI YARADANDAN ÖTÜRÜ,SIKINTILI ORTAMLARDA DA DURMA YALNIZKEN BİLE HAYAT MUHTEŞEMDİR Kİ NE SEN NE BEN YALNIZ DA DEĞİLİZ UNUTMA!İLK KEZ UZUN ZAMANDAN SONRA YÜREĞİME DOKUNDUN SEN VE AĞATTIN BENİ,AMA SAKIN ÜZÜLME BU GÖZYAŞLARIM SADECE MUTLULUKTAN VE SEN GİBİ KENDİM GİBİ TÜM İNSANLARLA DUYDUĞUM GURURDANDIR.ALLAH SENİN DE KLAVUZUN OLSUN.ALLAH'A EMAET OL SEVGİLİ ARKADAŞIM.BEBİŞİNİ DE ÖP BENİM İÇİN HATTA KOKLA...

DERİN, SADE VE KARIŞIK... 
 08.12.2010 10:56
Cevap :
Merhaba Figenciğim çok duygulandım.... yorumun ile değer kattın yazıma... ilgin ve yorumun için çok teşekkürler... sevgilerimle...  08.12.2010 11:51
 

defalarca okudum bu yazını ve okudukca daha bir sevdim..ne güzel yalın bir anlatımla ne çok şey yazmışsın aslında. bu tip yazılara daha bir agırlık verebilirsin ben çok begendim

Emine Zaimoğlu 
 25.11.2010 16:10
Cevap :
İlgin ve nazik yorumun için teşekkür ederim canım, sevgilerimle...  25.11.2010 16:48
 

Çok güzel anlatmışsın toplumsal bakışı ve ona direnişi.

KUYUCAK 
 25.11.2010 15:54
Cevap :
Sevgili Kuyucak, teşekkür ederim yorumunuza... saygı ve sevgiler...  25.11.2010 16:49
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 108
Toplam yorum
: 182
Toplam mesaj
: 28
Ort. okunma sayısı
: 2215
Kayıt tarihi
: 15.01.10
 
 

Bu Blogda; Engelleri her şeye rağmen aşarak hayatı engelsiz yaşamaya çalışan; eş, anne, çalışan, ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster