Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

15 Şubat '09

 
Kategori
Mizah
Okunma Sayısı
357
 

Mavi Dünya

Mavi Dünya
 

Dumanaltı olmak.


Sinop'un İlçesi Boyabat'tan İstanbul'a yolcu taşıyan ismini vermeyeceğim bir yolcu firması şoförünün yolculuk boyunca yaşadığı vede yolculara yaşattığı bir anıdır.

Boyabat'tan İstanbul'a yolcularını alan otobüs Kastamonu, Bolu üzerinden İstanbul seferini yapmaktadır ilçeden çıkarken yolculara hayırlı yolculuk diledikten sonra şoför bir sigara (esrar) sarar içmeğe başlar otobüsün camları kapalı olduğu için dumanı otobüsün içine yayılır gider.

Yolda seyir boyunca ikinci sigarayı sarar ve üçüncü derken söğütlü çeşmeye varırlar mola vakti gelmiştir, şoför mavine anons yap istirahat molası vereceğiz der anons yapılır otobüs park eder ama yolcular duman altı olmuşlar hepsi de sarhoş otobüsten inen yoktur.

Çay ve yemek molası bittikten sonra otobüs hareket eder şoför bir sigara daha sarar içmeye otobüsteki yolcuları da dumanaltı yapmaya devam eder, zaman ilerledikçe sabah gün ışımaya başlar, yolcuların bir kısmı uyanmıştır, pencerelerden dışarı bakan yolcular gördükleri her cismi mavi olarak görürler.

Tabi şoförde mavi görür yolculardan bir tanesi derki yav şoför bey dünya mavi olmuş ağaçlar evler masmavi ne olacak şimdi der. Şoför, yav evleri boyarız renlerine uygun olarakta der çevredeki ağaçların rengini ne yapacaz der, başka bir yolcu ayağa kalkar helikopter kiralarız ağaçlarıda yeşile boyarız der.

Bu arada istanbula girilmiş hatta semt duraklarında yolcu indirmesi gerekirken transit gitmiştir şoför, yolcunun birtanesi benim ayakkabım yok der neyse mavin şoförün bir çift ayakkabısı varmış onu verir yolcuya diger bir yolcu abi hareme gelmedikmi der soför ne haremi çoktan geçtik o durağı der, kısacası esrarın dumanından bütün yolcular sarhoş olmuş sızıp kalmışlardır yolculuk boyunca mavinde uyandırmamış uykudan uyanan yolcularda dünyayı mavi görmüşlerdir.

İşte ağır vasıta kullanan şoförler ya içki aldıkları ya da uyuşturucu kullandıkları için dikkatleri dağılır kazalara sebebiyet verirler.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Aklıma Emel Sayın'ın 'Ne yeşil ne siyah ne toz pembedir, mavi dümyam benim ömre bedeldir' şarkısı geldi. Olayın gerçek olması çok düşündürücü... Sevgiler.

Esma KAHRAMAN 
 03.04.2010 13:17
Cevap :
Teşekkürler esma hanım,ne yazıkki gerçek,hani çılgın türk diyorlarya buda bir sorumsuzluk çılgınlık,bunun gibi çok ilginç bir okadarda çılgınca eylemler var ne diyeyim burası türkiye cumhuriyeti her çılgınlık olur nede olsa çılgın türkleriz.:)) saygılar sevgiler  04.04.2010 22:50
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 193
Toplam yorum
: 164
Toplam mesaj
: 79
Ort. okunma sayısı
: 515
Kayıt tarihi
: 28.02.08
 
 

Sinop doğumluyum, ülkesini ve ulusunu seven bir vatansever, her ay devlete düzenli vergisini ödeyen ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster