Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

14 Ekim '19

 
Kategori
Anime / Manga
Okunma Sayısı
172
 

Mavinin Gücü: Blue Exorcist

    Bazı insanlar hayallerini yaşamak yerine hayatlarını yaşamayı tercih eder. Ben de tam olarak bu grupta yer almaktayım. Tabi ki her insan için hayatını yaşamak kavramı kendine göre ve çevresine göre değişir.

     Çocukluğumdan beri çizim yapmayı ve animeleri çok severim. Animeler Japon animasyonlarıdır. Bu doğrultuda, en büyük hayalim animasyon reklamlar çekerek reklamcı olmak oldu. Zamanla bu hayalim gerçekleşemese de hobim ve tutkum haline geldi.

     Japon çizgi romanlarına ise manga adı verilir. Lisede manga okumaya başladım.  Okuma tutkum her daim olsa da mangalar her zaman farklı dünyaları görmemi, farklı karakterler tanımamı sağladı. Üniversitede  edebiyat okumama da etkisi olmadı desem yalan olur.

     Son zamanlardaki düşük modumu yükselten, aksiyonu yüksek bir anime önerim olacak size. Orijinal yazımı Kazue Kato tarafından yapılan “Ao No Exorcist” İngilizce adıyla Blue Exorcist hem çizimleri, hem hikayesi hem de karakterleriyle “exorcism” (dua ile kötü ruhları kovma) temalı bir anime. İsim olarak çok karanlık gibi görünse de diyologları ile insanın yüzünü güldüren bir anime.

     Kahramanımız Rin Okumura ikiz kardeşi Yukio ile birlikte rahip olan Shiro Fujimoto tarafından büyütülmüş, gerçek babası şeytan annesi ise insan olan yaşıtlarından ve ikiz kardeşinden kuvvet ve dayanıklılık olarak çok üstün olan 15 yaşında bir gençtir. Yukio, True Cross Academy’ye girer, Fujimoto’nun ölümü ve Rin’in güçlerini keşfetmesi de aynı zamana denk gelir. Fujimoto ölmeden önce Rin’in güçlerinin hapsedilmiş olduğu Kurikara adlı kılıcı asla dokunmamasını söyleyerek Rin’e verir. Fakat, kahramanımız merakına yenik düşer ve kılıca dokunur. Şeytanı güçleri mavi bir alev şekline girerek ortaya çıkar.

    Çocukluğundan beri içindeki gücün farkındadır fakat asla şeytanın oğlu olduğunu, bir gün uzun köpek dişlerinin, sivri kulaklarının ve uzun bir kuyruğunun olacağını, mavi bir ateş ile yaşamak zorunda kalacağını aklına getirmez.

   Onu yetiştiren kişi onu korurken ölmüşken, Rin onun intikamını almak için bir dakika daha bekleyemez. Babasının cenazesinde Mephisto Pheles ile tanışır ve exorcist (ruh kovucu) olmak için Pheles’den yardım ister. Mephisto, True Cross Academy’nin müdürüdür. Bu akademi Assiah’ı  (insanlar alemi) Gehenna’dan (şeytanlar alemi) korumak için oluşturulmuştur. Rin’de ikiz kardeşi ile birlikte bu akademinin parçası olur.

     İki zıt karakterin birbirlerini korumak için verdiği savaş o kadar duygulandırıcıdır ki izlerken gözyaşlarımı tutamadığım birçok sahne vardı. Rin’in arkadaşları dahi onun şeytanın oğlu olduğunu bilmelerine rağmen onu korumaya çalışmaları, Rin’in kendi gerçeğini bilmesine rağmen intikamı için son gücüne kadar savaşması animeyi farklı kılmıştır.

      4 yıl önce yazdığım bir kısa hikayede de melek-şeytan temasının olması, benim hikayemin konusunun da buna benzer olması ve fantastik edebiyata olan ilgim sayesinde animeyi gözümü bile kırpmadan izledim. Hem çok komik hem de çok duygusal olan animenin ikinci sezonu yayınlanmış durumda.  Umuyorum ki siz de çok seversiniz. Yorumlarınızı bekliyor olacağım:)

 

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 53
Toplam yorum
: 0
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 251
Kayıt tarihi
: 18.07.15
 
 

1992 yılı İstanbul doğumlu. İlkokulu İstanbul'da okudu, ortaokulu ve liseyi Edirne'de bitirdi. Kara..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster