Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

04 Temmuz '13

 
Kategori
Güncel
Okunma Sayısı
1151
 

Maya'lar haklı çıktı.

Kısaca hatırlayalım; Maya Takvimi 22 Aralık 2012 Tarihinde sonlanıyordu ve bir kısım çevreler bu tarihin “kıyamet” tarihi olduğu yorumları yaptılar. Hatta bu kehanete inanlar kıyametten etkilenmeyeceği dedikodusu yayılan Fransa'nın güneyindeki Bugarach köyün ve İzmir'in Selçuk ilçesine bağlı Şirince Köyü'ne akın ettiler. Hala kıyamet kopmadığına göre bu teorinin geçersiz olduğu kanıtlanmıştır. Bu teorinin aksine İnsanlığın “bilinç sıçraması yaşayacağı” teorisi ise kanıtlanmış oldu.

Mayalar 2012’yi insanlığın yeniden yukarı çıkışının yaşanacağı bir çağ olarak tanımlıyor. Hatta farklı inançlarda yer alan Altın Çağ’a böyle ulaşılacağı da ileri sürülüyor. Yani 2012’nin önemi buradaydı. Düşen insanlık tekrar yukarı çıkacak ve bu çıkış 2012’de başlayacaktı. Yine iddialara göre çıkış süreci başladı, belki de 2012 bir final olabilirdi. Ancak tufanla kıyameti birbirine karıştırmamak lazım da deniyordu. Yani kıyamet ruhsal bir değişim, tufan ise fiziksel bir değişim demekti. Ayrıca kıyamet tasavvufi ve ezoterik anlamda ayağa kalmak ve uyanmak demekti ve bu uyanıştan kastedilen şey ruhsal aydınlanmaydı... Ben de u teoriyi destekleyenlerden biri olarak ilk kitabım “Hayatın Kullanma Kılavuzu”nu daha 2012 yılına girmeden, insanları aydınlatma amacıyla yayınlama gereği duymuştum.

Tarih boyunca olan bitenin arka planında, aslında ne olduğunu gören insanlar vardı ve bunlara “duru gören” denilirdi. Aynı şekilde bazı insanlar nasıl yapabildiklerini açıklayamasalar da gelecekte olacak şeyleri biliyordu ve bunlara “duru bilir” denirdi. Çok kısıtlı sayılarda olan bu olağanüstü yetenekli insanların sayısı “aydınlanma” teorisinde aynen belirtildiği gibi 22 Aralık 2012 tarihinden itibaren hızla aratarak patlama yaptı. Bu bilinç patlamasının olgunlaştığını ve su yüzüne çıktığını bütün yoğunluğuyla yaşamaktayız. Gezi olaylarının zamanlamasını takiben Mısır’daki olayların zamanlamasını bu bağlamda değerlendirmek yeterlidir. Türkiye’de 10 yılı aşkın süren iktidar uygulamalarına ancak günümüzde tepki verilmesinin yanına Mısır’ı koyalım. Oradaki iktidara değişikliği henüz ilk yılını tamamlamış olmasına rağmen tepkilerin bir anda ayyuka çıkışında bu aydınlanmanın etkisi olduğunu açık ve net görebiliriz. Ayrıca Brezilya da senelerdir tahammül edilen hükümet uygulamalarına neden aniden ve tam da bu dönemde tepki verildiğini net olarak anlayabilmek için “aydınlanma” teorisine bakmak yeterlidir. Toplumlardaki bu ani bilinç yükselmesinin Dünyanın her bölgesinde birer birer ortaya çıkacağını öngörmek yanlış olmayacaktır. Bu çerçevede, Wikileaks olayıyla birlikte aynı kategoride de değerlendirilmesi gereken Snowden olayının zamanlaması da başka bir kanıt olarak yazılmalıdır. Çok rahatlıkla söyleyebiliriz ki bu büyük aydınlanmanın etkileri Dünyanın her yerinde uygun bir ortam ve sebep bulduğu anda ortaya çıkacaktır. Her ne kadar bu reaksiyonların Türkiye-Brezilya örneğinde kabul edildiği gibi, ülkelerin birbirlerini etkilemesi sebebiyle oluştuğu söylense de aslında her biri birbirinden bağımsızdır zira İnsanlık ülke sınırlarından bağımsızdır.

Üzerinden 20 yıl geçmiş olan “Sivas Katliamı”nın acısının 20 yıl aradan sonra, günümüzde daha dün olmuş gibi yoğun hissediliyor olmasını, o yangının dumanının insanların genzini yakacak kadar gerçek yaşanışını açıklamanın başka bir yolu olmasa gerek. Bundan böyle Dünyanın artık eskisi gibi kalamayacağını, etkin ve baskın güçlerin toplumlar üzerindeki baskılayıcı faaliyetlerinin artık sürmeyeceğini görmekte geç kalanların büyük hüsranlar yaşayacağını söylemek bir kehanet olmaz, gerçeğin tespit ve teslimi olur.

Erdoğan MERT

4 Temmuz 2013, 21:56

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Güzel bir yazı olmuş Erdoğan Bey. Elinize sağlık.

Ayrıntıda gezinmek 
 05.07.2013 1:03
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 26
Toplam yorum
: 30
Toplam mesaj
: 8
Ort. okunma sayısı
: 15054
Kayıt tarihi
: 11.06.08
 
 

Dünyada olumlu izler, hatta eserler bırakma yolunda, yani hayatta karşılaştıklarımı paylaşıyorum...

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster