Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

15 Mart '12

 
Kategori
Dünya
Okunma Sayısı
241044
 

Maya takvimine göre 2012’de dünyada ne olacak?

Maya takvimine göre 2012’de dünyada ne olacak?
 

21 Aralık 2012 tarihinde bir çağın biteceğini ve yeni bir çağın başlayacağını betimleyen stela (taş yapıt)


Hollywood Maya takvimine göre 2012 yılını adeta kıyamet yılı ilan ederek insanları derin bir şüpheye ve korkuya sürükledi. Gerçekten de 2012 kıyametin başlayacağı yıl olabilir miydi? Basında sürekli bu konu işlendi, Maya takvimine göre 2012 yılı dünyanın bitişi gibi gösterildi. Oysa bu bilgiler gerçek değil. Çünkü daha dünyanın göreceği çok büyük olaylar var. Maya takviminde bu bildiriliyor. Bakın Maya takvimine göre 2012 neyi ifade ediyor?

Mayalılar, binlerce yıllık dönemlerden oluşan detaylı takvim sistemlerinin bitimi olan 21 Aralık 2012 tarihinin uzun bir çağın sonuna işaret ettiğine inanmaktadırlar. Maya takvimine göre dünya 1 milyon 872 bin günde bir yeni bir çağa geçmektedir. Yine bu takvim sistemine göre dünyanın geçmişi yaklaşık 5,125 yıla denk gelen devrelerden oluşmakta ve bunların her birinin sonu dünya için radikal değişimler ve büyük yenilikler içermektedir.

Mayalar'a göre şu an içinde bulunduğumuz devre beşinci ve son devredir. Bu devir 13.0.0.0.0 tarihinde son bulacaktır. Bu da bizim kullandığımız takvime göre 21 Aralık 2012 tarihine denk gelmektedir.

Maya takvimine göre 21 Aralık 2012 tarihi 13 Baktun, 0 Katun, 0 Tun, 0 Uinal ve 0 Kin şeklinde adlandırılarak ifade edilmiştir. Hesaplamalara göre Maya Çağı'nın başlangıcından itibaren toplam 1,872,000 gün geçecek, ardından yeni bir çağ; Altın Çağ başlayacaktır.

İşte bu nedenle Mayalılar 21 Aralık 2012 tarihinin sadece bir dönemin sonu olmadığını düşünmekte, dahası bu tarihin bazı akıllı, mübarek insanların ortaya çıkacağı ve dünyaya Altın Çağ'ı getirecekleri yeni bir dönemin başlangıcı olduğuna inanmaktadırlar.

Meksika'nın en yüksek Antik Maya medeniyetine ait Coba Piramitleri arasında ikinci en yüksek piramit olan Nohoch Mul yakınında bir taş yapıt bulunmuştur. Bu taş yapıt M.Ö. 11 Ağustos 3114'te başlayan bir çağın 21 Aralık 2012'de biteceğini betimlemektedir.

Bu taş yapıtın en az 2000 yıllık olduğu tahmin edilmektedir. Çünkü Coba Piramitleri'nin bulunduğu alandaki yerleşim yerlerinin büyük bölümü yaklaşık M.Ö. 600 ile 900 yılları arasında bir tarihe dayanmaktadır.

Mayalar'a göre Uzun Maya Döngüsü'nün bitişi baskı ve şiddetin sonunu getirecek, bu çağın ardından Altın Çağ başlayacaktır. Ne var ki bu başlangıçta barışçıl bir dönüşüm olmayacak, bu dönüşüm sürecinde dünyanın her yerinde herc-ü merc başgösterecek, mevcut devlet yapılanmalarını yıpratacak pek çok felaket yaşanacak, üstelik bunlar kısa bir süre içerisinde gerçekleşmeyecek, zaman içinde meydana gelecektir. Yine Mayalar'a göre tüm bunların ardından insanlığın ruhani rehberleri olduğuna inandıkları "büyük mübarek kişiler" gelecek, bu kişilerin gelişinden önce onlara yolu hazırlayan ruhani çalışanlar olacaktır. Mayalar 21 Aralık 2012 tarihinin bu ruhani çalışanların etkisinin giderek artmaya başlayacağı zamana işaret ettiğini düşünmektedirler.

Söylediğim gibi daha dünyanın göreceği çok olaylar var. Daha Hz. Mehdi ve Hz. İsa çıkacak. Hz. Mehdi tüm İslam âlemini tek bir birlik altında toplayacak. Daha kıyamete var. Kıyametten önce pırıl pırıl, apaydınlık bir çağ yaşanacak, adı tarihe geçecek olan bir altınçağ olacak…

Kaynak: Entering the Chain of Union, Timothy Hogan, 2012.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

21 ARALIKLA ilgileniyorum sayısız makale okudum.ama size bunu sormak istiyorum 21 aralık da dünyada bir enerjimi salınımı olacak özel insanlar yada 2012de geri hareket döneminde ayrılan çiftler yada birbirini anlamayan ama birbirini hissedebilen insanlar arasında gerçekten bir empati kurma birbirlerini ruhen görme düşüncelerini duygularını ve tabi birbirlerini anlamak anlamında bir şey olacak mı? astrologlara sorar gibi oldu ama ben allah inancı olan biriyim 21 aralık tarihinin bir işaret ve bir dönüm noktası olacağına inanıyorum . sizin bu konuda bilginiz yada düşünceniz yada bu anlamda paylaşmak istediğiniz bir şeyler varsa paylaşırsanız sevinirim.

SEVILFATIH olgun 
 19.12.2012 11:03
Cevap :
Ben yazılarımda elimden geldiği kadar açıklamaya çalışıyorum. 21 Aralıkda kova çağına giriyoruz, kova çağı Mehdiyet çağıdır. İnsanlarda manevi olarak bir uyanış başlayacak. Ayrıca insanlar maddenin aslında beyinde bir görüntü olarak oluştuğunu bir süre sonra anlayacaklar. Yani dış dünyada madde var ama biz onun ancak görüntüsünü beynimizin görme merkezinde karanlık ve küçücük bir noktada seyrediyoruz. Hayalin diğer adı madde belgesellerini izlemenizi öneririm. Sonuç olarak Mehdiyet ve altınçağ yakın. Altınçağ döenimden sonra 2120 yılında kıyamet kopacak. Saygılarımla.   19.12.2012 12:49
 

Bende kesinlikle böyle bir saçmalığa inanmıyorum KURAN VE ALLAHA OLAN İNANCIM bana buna inanmamam gerektiğini söylüyor. Yalnız her kesinlikle inanmıyorum diyerek tepki gösteren ama hala inanmadığını söylediği halde içinde biraz da olsa acaba ? Düşüncesi barındıranlardanım bende. Bu yazıyı bir kez değil bir kaç kez okudum Mantıklı ve düzgün geliyor. Ama 21 aralık cumaya geliyor. Kıyametinde cuma günü kopacağı KURAN-I KERİMDE belirtiliyor. Sizde buda bir gösterge olamaz mı ? Umarım en kısada cevap verirsiniz. Zaman ayırdığınız için Teşekkür Ederim. İyi günler.

vuslat özler 
 06.12.2012 15:10
Cevap :
Yorumunuz için teşekkür ederim, 21 Aralık 2012 tarihinde kıyamet kopmayınca herkes gerçeği görecek, kıyametten önce Hz. Mehdi gelecek, Hz. İsa gelecek. Ve tüm dünyaya İslam son kez hakim olacak. Kıyamet alametleri arka arkaya gerçekleşti, ama kıyametten önce Altınçağ dönemi var. Peygamberimiz bu altınçağı da, kıyamet dönemini de hadislerde çok detaylı anlatıyor. Peygamberimizin hadislerine göre kıyamet 2120 yılında kopacak. Ben yazılarımda çok detaylı bu konuları açıklıyorum, mutlaka takip etmenizi tavsiye ediyorum, saygılar, hürmetler.   10.12.2012 1:19
 

bizim milletimiz okumaktan aciz olduğu için kulaktan dolma bilgilerle, 21 Aralık tarihinin kıyamet tarihi olacağını duymuşlar, bunu bilip bunu söylüyorlar. Öncesinde bir kez düşünmüyorlar ki kıyamet alametleri vardı, önce onların olması gerek, bu kadar bilinçsiz yaşıyoruz ki üzülmemek elde değil. hala Mehdi, Deccal dendi mi o kim diye soran yaşı ergin kişilerimiz var. Günümüz teknoloji çağı ama bu teknolojiyi ne amaçla kullanıyorlar malum, Maya'lar Altın çağ'ın başlayacağını söylüyorlar ama bu cahiliye çağından umarın kurtulabiliriz. bu açıklamalarınız için çok teşekkürler. Ama bunları diğer aktardığımızda bile dikkate almayıp yarım kulak dinleyenler, umursamayan bir dolu insan var. hiç ilgilerini bile çekmiyor insanlarımızın, neymiş ne değilmiş diye bir merak bile etmiyorlar, biz araştıranlara da boşverin, ne kadar üzerine düştünüz diyenler dahi var. aslında demek istediğim çok şey var ama şimdilik bu kadarıyla yetiniyorum. inşallah insanlarımız okumaktan acizlik duymaz...

merve bakıcı 
 26.11.2012 23:19
Cevap :
Değerli yorumunuz için çok teşekkür ederim, hiç merak etmeyin, öyle bir dönem gelecek ki, anlamayan insan kalmayacak. Ahir zamandayız. Hz. Mehdi'nin zuhuruyla kalpler imanla dolacak. Hz. İsa tekrar dünyaya geldiğinde de hem Yahudileri hem Hıristiyanları İslam'a, hak dine döndürecek. Çok güzel günler bizi bekliyor. Her zaman sayfama beklerim, saygılar, sevgiler.   27.11.2012 23:51
 

Gördüğüme göre yazınız çok okunmuş. Tespitlerinizin doğru olduğunu söylemeliyim. Gerçekten de 2012 önemli bir yıl. Adeta yeni bir dönemin başlangıcı. Peygamberimizin hadislerine göre bu yüzyılda Hz. Mehdi ve Hz. İsa çıkacak. Sizin söylediğiniz gibi İslam son kez dünyaya hakim olacak. Kıyamet ise hadislere göre 2120 yılında kopacak. Kıyametten önce yeryüzünde iman eden kimse kalmayacak. Çok güzel bir altınçağ dönemi söylediğiniz gibi bizleri bekliyor. Hz. Mehdi'nin ve Hz. İsa'nın da zuhuru çok yakın. Saygılar.

ErkanArkut 
 25.11.2012 23:46
Cevap :
Teşekkür ederim, beğendiğiniz için. Evet hepimiz çok büyük bir şevkle hadislerde bildirilen altınçağı, Hz. Mehdi'nin ve Hz. İsa'nın zuhurunu bekliyoruz. Saygılarımla.   26.11.2012 13:09
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 1705
Toplam yorum
: 284
Toplam mesaj
: 13
Ort. okunma sayısı
: 2225
Kayıt tarihi
: 22.04.11
 
 

Boğaziçi Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği'nden mezunum, beş yıl önce kendi şirketimi kurdum. ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster