Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

11 Mayıs '19

 
Kategori
Astroloji
Okunma Sayısı
231
 

Mayıs Ayı Astroloji Yorumları

Merkür ve Venüs Koç burcunda olduğundan girişimler, başlangıçlar, yenilikler gündemde olarak başladı Mayıs ayı.

1 Mayıs’ta Merkür Satürn sert açısı var. Konuşurken sert olmamaya çalışmalı, baskıcı, ısrarcı, inatçı davranmamalı.

3 Mayıs’ta Merkür ve Jüpiter’in olumlu açısı var. Manevi düşüncelerimiz artabilir. İtikaf için güzel zaman ya da dini yazılar okuyup tefekkür yapılabilinir. Yardım, paylaşma içinde uygun zaman.

5 Mayıs’ta Yeniay Boğa burcunda. Yeniay’la Boğa burcunun enerjisi istikrar, maddi güven isteği, konfor ve rahatlık isteklerimizi artırabilir. Boğa burcunda Yeniay maddi girişimler için atılım yapma zamanını  işaret etmekte.

6 Mayıs’tan itibaren Merkür Boğa burcuna geçiyor. Sevgi, romantizm, sanatsal ilhamlar saracak bizleri. Bir yanımız çocuksu ve neşeli olurken bir taraftan da maddi güvence de arayabiliriz.

Yine 6 Mayıs’ta Mars Pluto sert açısı var. Öfkeli çıkışlara, kalp kırmamaya, kazalara dikkat etmeliyiz. Sakin ve anlayışlı olmakta yarar var.

7 Mayıs’ta Venüs Satürn sert açısı var. Sevgi konusunda zorlanma ya da sabır gerektiren durumlar olabilir.

8 Mayıs’ta Merkür ve Uranüs birleşiyor. Zihinsel aktivitelerin sınırsız çalışacağı güzel zamanlar. Yaratıcı yeteneğimiz ve özgürce düşünme hissimiz çok artabilir.

9 Mayıs’ta Güneş Neptün olumlu açı yapıyor. Hedeflerimize ulaşmak için sezgilerimizden yardım alabiliriz Manevi yönlerimizi destekleyen güzel zamanlar. İtikaf yapabilir, dini ilimlere yönelebiliriz. Yaratıcılık yeteneğimiz daha aktif olduğu dönemler olduğundan  sanatsal aktivitelere de vakit ayırabilir güzel işler yapabiliriz

Yine 9 Mayıs’ta Venüs ve Jüpiter olumlu açı yapıyor. Sevgisel, duygusal zamanların artacağı bir dönem. Hayal kurmak güzel ama ayaklarımız yere de basmalı.

11 Mayıs’ta Güneş Satürn olumlu açı yapıyor. Girişimci yapımızla disiplinli bir şekilde adım atabiliriz.

14 Mayıs’ta Güneş Pluto olumlu açı yapıyor. Güneşin olumlu enerjisini dikkatli harcamamıza yardım eden bir dönem

Yine 14 Mayıs’ta Venüs Mars olumlu açı yapıyor. Sevgi ve cinselliğin bir süre de olsa birlikte güzel etkiler vereceği bir dönem.

15 Mayıs’tan itibaren Merkür Boğa burcuna geçiyor. Kendimizi garantiye alma, maddi konularda girişim yapma adına plan ve düşüncelerimiz gelişebilir.

15 Mayıs’ta Venüs Boğa da kendi evinde olacak olan Venüs sevgi, aşk, duygusallık, sanatsal aktivitelerde ilhamlar almamıza, güzellik adına girişimlerde bulunmamıza, yaşadığımız yerleri güzelleştirme adına heyecan ve girişimlerde bulunmamıza katkı sağlayacak

16 Mayıs’ta Mars Yengeç burcuna geçiyor. Duygusallık veren Yengeç’te Mars biraz sertlik katacak. Duygularımızı göstermede daha özenli olmada ani hareket ve kararlar almamamızda fayda var.

17 Mayıs Merkür Satürn olumlu açı yapıyor. Satürn’ün disiplinli doğası düşüncelerimizde netlik kazanmamıza destek oluyor.

18 Mayıs’ta Venüs Uranüs birleşmesi var. İkili ilişkilerde sürpriz gelişmeler söz konusu olabilir. Duygu ve heyecan dolu anlar yaşama isteğimiz artabilir.

19 Mayıs’ta Akrep burcunda dolunay var. Astroloji, mistik konular, metafizik konularına olan ilgimiz artabilir. Maddi konulara dikkat etmeliyiz para geldiği gibi gide de bilir.

21 Mayıs’ta Güneş İkizler burcunda daha enerjik, gezmeye, okumaya, öğrenmeye, iletişime açık olacağımız dönemler söz konusu.

Yine 21 Mayıs’ta Merkür İkizler burcunda Merkür kendi burcunda o yüzden iletişimle alakalı bereketli zamanlar söz konusu. Okumaya öğrenmeye açık olduğumuz dönemlerdeyiz.

22 Mayıs’ta Mars Uranüs olumlu açısı var.

30 Mayıs’ta Merkür Neptün sert açısı var. Yaratıcılık gerektiren konularda hayallerimiz ufkumuzu çok açmakta zorlanabiliriz. ideallerimize yönelirken zorlanma yaşayabiliriz. Hayale fazla kapılmadan ayağımızı yorganımıza göre uzatmakta fayda var.

30 Mayıs’ta Merkür Jüpiter karşıtlığı var. Merkür’ün zihin açıklığımızı Jüpiter’in de etkisiyle daha da arttıracağı bir dönem

31 Mayıs’ta Venüs Satürn olumlu açı yapıyor. Sevgi konusunda daha disiplinli daha temkinli gidebileceğimiz zamanlar.

KOÇ BURCU YÜKSELEN KOÇLAR  2. Evde yeni ay 8. Evde dolunay

Koçlar Mayıs ayının ilk haftası ikili ilişkilerinde hareketli bir dönem yaşayacaklar. İletişim, geziler, yürüyüşler gibi aktiviteleri olabilir. Venüs Koç burcunda  sevgisel konularda güzellikler verirken zor açılar sebebiyle hayal kırıklıkları kıskançlıklarda yaşanabilir. Güneş finans evinde olduğundan maddi konularda yeni gelişmeleri karşılayarak giriyorlar. Maddi yönden ummadıkları ya da umdukları paralar gelebilir. Sağlık yönünden baskı altında hissedip sinir sistemleri yıpranabilir . İş ve kariyer konularında da gelişme yaşamaları muhtemel. Engellemeler, gecikmeler yaşayabilirler ve konsantrasyon eksikliğine dikkat etmeliler. İşle alakalı tüm bilgi, belge,  müzakerelerin özenle hazırlanması gerekir. Maddi konularda daha da rahatlamak için Gani, Samet ve Kerim esmaları ile destek almaları yerinde olur. Ayın ikinci yarısından sonra maddi harcamalarda dikkatli olmaları gerekmekte. İnternetten bilinmeyen sitelerden alışveriş yapmamaya özen göstermeliler. Güneşin İkizler burcuna geçmesi ile iletişimler, geziler, araştırmalar artar, yeni kişilerle tanışabilir ve onlardan destek alabilirler. Miras ve  maddiyatla alakalı konular için Hay, Kayyum ve Vedud esmaları ile destek almaları yerinde olur.

BOĞA BURCU YÜKSELEN BOĞALAR 1. Evde yeniay 7. Evde dolunay

Yeni ay Boğa burcunun birinci evinde yani kendi ile alakalı konuların ön plana çıktığı bir dönem söz konusu. Aya enerjik başlıyorlar. Artık umutlarını yitirmek üzere oldukları konular bile yeniden harekete geçebilir. Yeniliklere açık olacakları güzel bir dönem. Temel işlerde yüksek bir enerji söz konusu. Aynı zamanda Güneş de Boğa burcunda olduğundan bu ay enerjilerinin yüksek olması normal. Ayın ilk haftası aşk yönünden de talihli bir dönem olabilir. Hayatın keyifli, mutluluk veren yönlerini de yaşayabilirler. Maddi yönden de olumlu gelişmeler söz konusu. Sağlık yönünden de yine Boğa burçlarını sağlık yönünden mide rahatsızlıkları, strese bağlı anksiyete, depresyon, duygu karmaşaları gibi rahatsızlıklar olabilir. Aziz ve Muiz esmaları ile yapmak istedikleri işe başlarken ve devam ederken destek almaları yerinde olur. Mayıs ayının ortasından itibaren evlilik ve ortaklık konularında gelişmeler söz konusu olabilir. Evlilik, ortaklık ya da ikili ilişkiler için Cami ve Vedud esmaları ile dua etmeleri yerinde olur. Finansal konularda da gelişme söz konusu. Beklenmedik kazançların yanı sıra ani giderler de olabilir. Yeni kazanç kapıları için araştırma yapmak ve girişimde bulunmak için güzel zamanlar.

İKİZLER BURCU YÜKSELEN İKİZLER Yeni ay 12. Evde Dolunay 6. Evde

İkizler burçları aya iç dünyalarında ve zihinsel huzur arayışı ile başlıyorlar. Kabuğuna çekilebilir, yalnız kalmak isteyebilirler. İtikaf, dualar, meditasyon için güzel dönemler. Spor ya da sanatsal olabilir kendilerini iyi gelecek aktiviteleri yapmaları yerinde olacak. Aşk yönünden hareketli zamanlar söz konusu. Bu ay ilk yarısında  yapacakları girişimler için iyi araştırmalı mümkünse ertelemeliler. İç dünyalarında huzuru bulma adına Mümin Müheymin esmalarıyla destek alabilirler. Ayın ilk haftası geliriniz iyi olsa da borçlanmaya girmemeniz gereken bir dönem. Ayın ikinci yarısından itibaren sağlık konularında sıkıntılar olabilir. Sağlıklarına dikkat etmeli riskli hareketlerde bulunmamalılar. Şafi, hafız ve Vedud esmalarıyla sağlık için destek almaları yerinde olur. 19 Mayıs’ta ki dolunayın etkisi ile iş yerinde sıkıntılı durumlar olmaması için daha dikkatli ve sakin olmalarında fayda var.21 Mayıs’tan itibaren İkizler burcuna geçecek olan Güneş  ve Merkür enerjilerinin artmalarına yardım edecek. Her sorunun altından zekaları ile kolayca kalkabilirler.

YENGEÇ BURCU YÜKSELEN YENGEÇ Yeni ay 11. Evde Dolunay 5. Evde

Yengeç burçları sosyal yönden de hareketli,  macera dolu zamanlar geçirecekleri bir aya giriyorlar. Yeni arkadaş edinebilir, eski arkadaşlarıyla bir sürü aktiviteye katılabilirler. Arkadaşları aracılığı ile yeni bir aşka başlayabilirler ya da eşleri ile olan diyalogları daha da güzelleşebilir. Arkadaşlıklar sosyal aktiviteler konusunda Kayyum ve Kavi esmalarıyla destek alabilirler. Gelirleri bu ay artacak olsa da maddiyat ile alakalı konularda dikkatli olmalarında fayda var. Sağlık konusunda strese bağlı sıkıntılar yaşayabilirler midelerine dikkat etmeliler. Ayın ikinci yarısından itibaren aile ve çocuklarla güzel vakitler geçirebilecekleri zamanları olacak. Yine müzik spor ya da sanatsal aktiviteler için ayın ikinci yarısından itibaren vakit ayırabilirler.  Kerim, Kadir ve Vedud esmaları ile birlikte çocukları ve sevdikleri için dua edebilirler.

ASLAN BURCU YÜKSELEN ASLAN Yeni ay 10. Evde Dolunay 4. Evde

Aslan burçları Mayıs ayına kariyer konularına odaklanarak başlamakta. Hakkettikleri yer almaları söz konusu. Yeni bir iş teklifi ya da terfi almaları ya da iş değişikliği yapmaları muhtemel olabilir. Fiziksel ve zihinsel sağlığınız Mayıs ayı itibari ile iyi gözükmekte. Ayın ilk yarısından finansal artış olabilir ve ikinci yarısında düşüş olabilir bu konularda dikkatli olmakta fayda var. Aziz ve Muiz esmaları ile iş ve  kariyer için dua edebilir destek alabilirler. Ayın ikinci yarısından sonra aile ile alakalı gelişmeler söz konusu olabilir. Aileleri ile ilgilenebilir, hayatta ise anne babalarının hayır dualarını alabilirler.Gayri menkul yatırımı, taşınma ya da taşınma düşünceleri söz konusu olabilir. Malikül mülk esması ile gayrımenkul konusunda dua etmeleri yerinde olur.

BAŞAK BURCU YÜKSELEN BAŞAK Yeni ay 9. Evde Dolunay  3. Evde Yeni ay 9. Evde Dolunay  3. Evde

Başaklar Mayıs ayında seyahat ve eğitim konularına ağırlık vererek başlamakta. Yurtdışı ile bağı olanlar ya da yabancı dil öğrenenler için güzel dönemler. Aşk konularında romantik, duygusal bir  dönem yeni bir aşk söz onuşu olabilir. Yurtdışı ile bağı olanlar için uluslararası ilişkiler ve hukuksal konularda anlaşmalar, sözleşmeler söz konusu olabilir. Eğitim için öğlen namazı vakitlerinde Hadi Rab ve Alim esmalarıyla dua etmeleri yerinde olur. Gelir konusunda Mayıs ayının ilk yarısında artış söz konusu. Sağlık konusunda normal bir gidişat söz konusu ayın ikinci yarısından itibaren ek bakım gerekebilir. Kariyer konusunda yoğunluk ve karmaşılık söz konusu olabilir. Bilgi, iletişim ve geziler Başakları çok çekecek bu dönemde. Ayın ikinci yarısından itibaren iletişimle alakalı sorunlar yaşayabilir, yanlış anlaşıldıklarını düşünebilirler. Konsantrasyon, güçsüzlük ve zorluklar yaşayabilirler. Gergin olmamalarında sakin kalmalarında fayda var. Kardeşleri ile alakalı gelişmeler söz konusu. Genel olarak mutlu ve pozitif olarak geçirecekleri bir ay söz konusu. İletişim ve de kardeşlerle kırgınlıkları düzeltmek adına Basir, Hadi ve Vedud esmaları ile dua etmeleri iyi olacak.

TERAZİ YÜKSELEN TERAZİ Yeni ay 8. Evde Dolunay 2. Evde

Teraziler ekonomik olarak gelişme gösterebilecekleri bir şekilde Mayıs ayına başlamaktalar. Ödemelerini yapabileceklere kaynaklar bulmaları mümkün. Gayrimenkul, emlak ve taşınmaz mallar ile alakalı olumlu gelişmeler olabilir. Miras, burs, prim gibi getiriler söz konusu olabilir. Sağlık açısından fazla yorulmaktan dolayı şikayetler, sağlık harcamaları olabilir.  Dolunay haftasında ruhsal gevşeme için biraz terapi alınabilir. Mesleki açıdan sakin başlayan ay günler  ilerledikçe daha iyiye, yeni fırsatlara doğru ilerlemekteler. Hay, Kayyum, Afüv, Tevvab esmalarıyla sağlık, günahların affı gibi konular için destek alınmalı. Ayın ikinci yarısından itibaren maddi artış söz konusu. Eşyalarınızı kaybetmemeye, maddi zarara sebep olacak alışveriş ve benzeri hareketlere dikkat etmeliler. Maddi konularda yükseliş ve bol kazanç için Samet, Kerim ve Gani esmalarıyla dua etmelerinde fayda var.

AKREP YÜKSELEN AKREP Yeni ay 7. Evde Dolunay 1. Evde

Akrep burçları evlilik evlerinde gözüken yeni ay ile yeni bir tanışma ya da evlilik görüşmesi adına gelişme yaşayabilirler. Aynı zamanda ortaklarla çalışan Akrepler için işleri ile alakalı başlangıçlar ve gelişmeler de söz konusu olabilir. Aşk, evlilik nişan gibi konular oldukça gündemde olabileceği bir dönem.  Çevreleri ile ilişkilerinde, sorunları çözmede dikkatli hareket etmeleri yerinde olur. İşleri ve maddi durumlarda gelişme olabilir. Yüksek iş gücü sebebi ile yorgunluk ve sağlığınızda ufak sorunlar olabilir. Evlilik ve ortaklıklarının daha iyi olması için Cami ve Vedud esmaları ile destek almaları yerinde olur. Ayın ikinci yarısından itibaren dolunayın da etkisi ile gergin zamanlar yaşayabilirler. Yeni bir iş, yeni projeler, fırsatlar çıkabilir. Kendileri ile ilgili yüksek enerjileri ile ben buradayım diyecekleri zamanları olacak.  Enerjilerini dengelemek ve ayı güzel tamamlamak adına Aziz, Muiz ve Vedud esmalarıyla destek alabilirler.

YAY BURCU YÜKSELEN YAY Yeni ay 6. Evde Dolunay 12. Evde

Mayıs ayında Yay burçları işyerlerinde yeni gelişmeler, fırsatlar, terfi gibi konularda gelişme yaşayabilecekleri bir dönemde olabilirler. Sağlık ile alakalı olumlu  gelişmeler olabilir .Diyet, fitnes, spor gibi aktivitelere başlayabilirler. Allahtan Şafi ve Hafız isimleriyle şifa dilemeliler. Sağlık evlerindeki yeni ay mutlu bir duruma geçmelerine yardım edebilir, olumlu haberler alabilirler. Ayın ikinci yarısından itibaren maddi konularda sıkıntılar yaşamaları mümkün. O yüzden internet ortamından alışveriş yapmamalarında fayda var. Para geldiği gibi gidebilir de 21 Mayıs itibari ile İkizler burcuna geçecek Güneş etkisi ile evlilikle alakalı yeni ve güzel gelişmeler olabilir. İçlerini dönecekleri bir dönemde geçirecek olan Yaylar Selam ve Vedud esmaları ile içsel huzur için dua etmeliler. İtikaf, Allaha yönelme, maneviyatı kuvvetlendirme için uygun zamanlardalar.

OĞLAK YÜKSELEN OĞLAK Yeni ay 5. Evde Dolunay 11. Evde

Oğlak burçları için aşka yelken açarak başlayacakları bir ay  evli olan Oğlak burçları da eşleri ile sevgi dolu vakitler geçirebilirler. Çocukları ile ilgili güzel haberler alabilir, yeni bir bebek müjdesi gelebilir ya da çocuklarıyla güzel vakitler geçirebilirler. Gerek çocukları gerekse sevdikleri için Kerim, Kadir ve Vedud esmaları ile destek alabilirler. İşle alakalı konularda ilk hafta dikkatli olmalılar diğer haftalarda durumlar gayet iyi gözükmekte. Sağlık konusunda güçlü oldukları bir dönem olacak. Yine ayın ikinci yarısından itibaren arkadaşları ile çokça vakit geçirecekleri zamanları olacak ancak tartışma yapmamaya dikkatli olmaları gerekli. Kayyum, Kavi ve Vedud esmaları ile dostlarıyla muhabbetleri ve sosyal aktivelerinin iyi geçmesi için destek alabilirler.

KOVA YÜKSELEN KOVA Yeni ay 4. Evde dolunay 10. Evde

Kova burçları aileleri ile ilgili konulara yoğunlaşacakları bir aya başlıyorlar. Ailede yeni bir gelişme, yeni birinin gelmesi ya da bir bebek müjdesi olabilir. Yine emlak alım satımı, taşınma düşüncesi görüşmesi olabilir. Maddi konulardan sorun gözükmemekte. Sosyal dünyanızda ilerleyen Jüpiter Kovalar için olumlu aktiveler, sıkı  arkadaşlıklar, güzel vakitler verebilir. Evle alakalı konular için Malikül mülk esması ile ve anne babaları aileleri ile alakalı konular için Rahman, Rahim esmaları ile dua etmeleri destek almaları yerinde olur. Ayın ikinci yarısından itibaren işlerine kariyerlerine odaklanacakları bir zamana geçiyorlar. Kariyerleri konusunda olumlu gelişmeler, yeni fırsatlar söz konusu olabilir. Yine bu konuda dikkatli adım atmalılar. İşlerine yarayacak imkanları yanlış hareketlerle kaybetmemeliler. Kariyer, iş ve maddiyat ile alakalı konular için Aziz ve Muiz esmaları ile destek almaları yerinde olur

BALIK YÜKSELEN BALIK Yeni ay 3. Evde Dolunay 9. Evde

Balık burçları aya çok zinde ve kendilerine vakit ayırarak başlıyorlar. Uzun zamandır planladıkları şeyleri yapmanın tam sırası. İletişim kurduğu yerler ya da kişiler sayesinde yeni fırsatlar yakalayabilirler. Yeni bir eğitim ya da kursa başlama söz konusu olabilir. Yurtiçi gezilerinin aktif olacağı dönemdeler.  Kardeşleri ile güzel vakit geçirebilecekleri zamanlardalar. Kardeşleri ile barış ve iyi geçinme adına Selam ve Hadi esmalarıyla destek alabilirler. Yoğun bir iletişim trafiği yaşayacaklar bir dönemdeler. Bilgisayarla yoğun çalışma ve işler için görüşmeler yorabilir. Dinlenmeye de vakit ayırmaları sağlıkları için iyi olur. Ayın ikinci yarısından itibaren yurtdışı seyahatleri gündeme gelebilir. Gerek yurtdışı seyahatleri gerekse yabancı dil kursları için hem istekleri hem de maddiyatlarının uygun olduğu zamanlar söz konusu. Yurtdışı seyahatlerine gidecekler yine de dikkatli davranmalılar. İlim, gezi, eğitim gibi konular için Hadi, Rab, Alim ve Vedud esmaları ile destek almaları yerinde olur.

 

ETEM SEVİK bu blog'u önerdi.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 36
Toplam yorum
: 3
Toplam mesaj
: 1
Ort. okunma sayısı
: 401
Kayıt tarihi
: 22.05.11
 
 

37 yaşındayım. Çankırı'da doğdum. Yurt dışında yaşadım. Evliyim ve 2 çocuğum var. A.Ü Turizm-Otel İş..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster