Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

28 Haziran '17

 
Kategori
Gezi - Tatil
Okunma Sayısı
192
 

Mayolar, "cesur ve iddialı" geliyor

Mayolar, "cesur ve iddialı" geliyor
 

Yaza çoktan girmemiz lazımdı, ama,  Haziran boyunca  yağmurla çamurlarla tökezleniverdik. Şükür Temmuza giriyoruz.. Güneşin en sıkı fıkı dostu olmağa hazırız. Denizin de, kumsalın da. cacığını çıkaracağız. Yakacak güneş. Artık plajlara taşınacağız. Yetti gari bunca ıslandığımız . Di mi ?

“Deniz mevsimi”, karpuz kabuğunun suya düşmesiyle başlardı. Mevsimler  değişti. Eskidendi o. Hele bir de o karpuz İran’dan geldi geleli, İlkbaharların başından beri karpuzun kabuğunu sokaklarda görür olduk.

Plaj denilince, aklıma bikini gelir benim. Ya sizin? Plajdan önce İzmir’deki modacılara, tasarımcılara uğrayıp, fikir aldım. “2017 nin mayo ve bikini trendlerı nasıl olacak?”

Görüntünün olası içeriği: 1 kişi, ayakta ve açık hava

CESUR VE İDDİALI

Moda tasarımcıları ve tutkulu çevreleri sizler için dolaştık, konuştuk. Bir kere, müştereken hemfikir oldukları konu şu: “ Her kadına mayo, bikini yakışır. İsterse dünya devi Vıctoria’s Secret’in bikini albümündeki  mayoyu, giyse bile bir normal kadın, onu üzerinde taşır. Ama, vücut önemli. Taşırken sırıtmaması lazım. İşin sırrı, “estetik” olma durumu anlayacağınız.

Kadınlar, V. Secret’in mayo reklamlarına bakıp orada gördükleri kadınlar için: “ Bunlar kadınsa, biz neyiz?!” diyebiliyorlarsa, vücut da müsaitse,  problem yoktur.  “o mayo” benimsenmiştir.

Bir de: Victoria’s Secret’ yıldızları, “çuval giyseler, üzerlerine yakıştırıyorlar. Sanki bu dünyaya ait değiller” diye düşünen bir kadın,  daha baştan kaybetmiştir.

Ve bu estetik, bikinileri kılıktan kılığa sokmuş. Şöyle sıralanıyor bunlar:  “İpkili, ipkisiz bikiniler, yokini’ler, askılısı, Minimizerlisi, Strableslisi, bustiyerlisi, vücudu şekillendireni.”

Geçen yıllarda da dolaşıp fikir almışız  “mayolarda çiçeklere kelebeklere doyacak motif olarak. Rengarenk plaj kıyafetleri esecek bir rüzgar gibi. Plajlarımız gülecek, plajlarımız! “ demişiz. Ve de eklemişiz: “Bir bikini, bir yokini, bir ipkini tusunami’si esecek plajlarımızda. Olan gözlere olacak. Başka bir şey olmayacak. Gözlük camları birer numara fark edecek. Hiç kullanmayanlar ise gözlük sahibi olacaklar durduk yerde!”  İyi mi? İyi değil ama n’aparsın, hal ve gidişin coğrafya’sı, bunu gösteriyor. “ Tanga’lar kafa göz yaracak.” da demişiz. Bu son cümleye  gelince, gülümsedim…

Görüntünün olası içeriği: 1 kişi, gülümsüyor, oturuyor, okyanus, açık hava ve doğa

Sahi, “Tanga’lar, bikiniler nasıl kafa göz yararmış, demezler mi adama? Haliyle, bakmasını bilenlerin için  tabii ki. Yoksa, “öküz de trene bakar, “ bilirsiniz.

Tasarımcılar, modistler, kumaşçılar, mankenler el ele vermişler bu güzellikleri yaratmışlar, salıvermişler ortalığa. Alan razı, satan da razı. Bizlere de bakmak ve giymek düşüyor tabi

Bu yıl da İranlıları göreceğiz plajlarda. Hep çok yıldızlı otelleri tercih ediyorlar. Afişe olmamak için. Tesettürlerini otel odalarındaki valizlerinde bırakıyorlar. Ver elini plajlar. Bikininin en alasından. Ver elini baramerikan. İçkilerin en hasından. Dibinden sıkılarak armutvari şekil alan “sıkma başlar,” dönüş yolculuğunda sahneye konacak. Şimdi bir hürriyetin daniskasını estirecekler yine de plajlarda.

Nerden geldi bunlar aklımıza? Bu yıl İranlılar yine gelecek. İpkinili bir İranlı, resim vermeyecek ama, arkadan çekime razı olacak. Bu da bizim işimize gelmeyecek. Biz amirlerimizden ‘Üle görmedik’ Haber aldıklarında, ne demezler sonra bize?

Bu yıl Ruslardan büyük bir talep var sahillerimize. Ucuz buluyorlar Türkiye’yi. Plajlarda en cesurları onlar. Sonra da Almanlar geliyor. Bu yıl da altı kaval, üstü Şişhane usulü mayolar da göreceğiz. Mesela altı var, üstü yok.Yani YOKİNİ, Üstü var, altı da iplerle tutturulmuş olanı İPKİNİ. Altı da yok, üstü de yok: Süper yokini. Yalnız bu hal, mayo sınıfına girmez. Ha, bir de ‘Tanga’ var ya, sahi unuttuk.

Bu yıl ‘Mayokini’ de göreceğiz Modası devam edecekmiş. Vücuduna güvenenler giyecek tabi. Önden bikini, arkadan mayo görünümlü oluyor bunlar. Önden alt ve üst, kalın bir şeritle birleştiriliyor.

Modistler, mayo tasarımcıları kumaş seçiminde titiz. Sarkma ve solma’nın çarelerini arıyorlar kalite seçimlerinde.

Velhasıl, kendini farklı hissettirmek isteyen hanımlar ‘Mayo başı’ yapacak bu yaz. İnce ipli üçgen bikini modeller, turkuaz mavilerden, ateşli kırmızılara, bronz tenlere uygun kahve tonlar hakim olacak yine de. Kısacası özgün, cesur, iddialı ürün yelpazesi içinde geliyor bu yıl mayolar.

Ört ki, ölem !

Görüntünün olası içeriği: bir veya daha fazla kişi ve açık hava

BU SEZON,  MAYOLARIN RENGİNDE KREM TON, HAKİM OLACAK.

Görüntünün olası içeriği: 1 kişi

Görüntünün olası içeriği: 1 kişi, ayakta ve açık hava

PARÇALI BİKİNİLERDE DE KREM RENGİ  ÖN PLANDA

Görüntünün olası içeriği: 1 kişi, gülümsüyor, açık hava

EVVELKİ YIL ANTALYA'DAKİ PODYUMLARDA BOY GÖSTEREK VICTORİA'S SECRET' İN BAŞ MELEĞİ MİRANDA KEER, ÇİÇEKLİ MAYOLARI TERCİH ETMİŞTİ.

Görüntünün olası içeriği: 1 kişi

 

Görüntünün olası içeriği: 1 kişi

ZARİF BVİR BİKİNİ

Görüntünün olası içeriği: 1 kişi

Görüntünün olası içeriği: 2 kişi, gülümseyen insanlar, ayakta duran insanlar, okyanus, gökyüzü, açık hava ve doğa

"İPKİNİ" DİYORLAR YANDAN BAĞLI BİKİNİLER İÇİN.

Görüntünün olası içeriği: 1 kişi, oturuyor, okyanus ve açık hava

BİKİNİLERDE ARAYA KARIŞTIRILAN BEBEK MAVİSİ PEMBESİ DE GÖZDE BİKİNİLERDEN.

Görüntünün olası içeriği: 1 kişi, okyanus, gökyüzü ve açık hava

BU SEZON, ALT ÜST RENK FARKLILIKLARINI ÇOKCA GÖRECEĞİZ.

Görüntünün olası içeriği: 1 kişi, açık hava

Görüntünün olası içeriği: 1 kişi

 

Görüntünün olası içeriği: 1 kişi, açık hava

Görüntünün olası içeriği: 1 kişi, açık hava

 

Görüntünün olası içeriği: 1 kişi, gülümsüyor, ayakta

Görüntünün olası içeriği: 1 kişi, açık hava ve yakın çekim

Görüntünün olası içeriği: 4 kişi, gülümseyen insanlar, ayakta duran insanlar, gökyüzü, bulut ve açık hava

Görüntünün olası içeriği: 1 kişi, okyanus, açık hava, su ve doğa

Görüntünün olası içeriği: bir veya daha fazla kişi, ayakkabılar ve açık hava

Görüntünün olası içeriği: 8 kişi, gülümseyen insanlar, ayakta duran insanlar ve açık hava

Görüntünün olası içeriği: 6 kişi, gülümseyen insanlar, ayakta duran insanlar, açık hava ve doğa

BU RESMİ, KUŞADASINDA BİR OTELDE ÇEKTİK. YIL 1960.  GÜNÜMÜZDEKİ MAYOLARA BENZEMİYOR PEK, DEĞİL Mİ?

Görüntünün olası içeriği: 3 kişi, ayakta duran insanlar ve açık hava

Görüntünün olası içeriği: 2 kişi, gülümseyen insanlar, ayakta duran insanlar, gökyüzü, açık hava ve doğa

 

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

bronz tende ten rengi mayo yokyokini gibi...neonlarla gözünüzü yormayın ..bakmayın ...ölmezsiniz..

savas barka 
 03.07.2017 14:40
Cevap :
Breh, breh, breh.Mayolara savaş ilan etmiş gibisiniz. Mayo Bikinili varsa bakarız.Yakışmış mı diyerek. Ten rengi mayo renginin farkını gözetmeden. Çıplak gözle bakınca, biz çırılçıplak görmeyiz. Çıplak görürürüz sadece. Foto muhabirliği yaptım ulusal gazetelerde yıllare yılı. Biz bu fotoları çekerken, yutkuna yutkuna bir hal olduk. İyi bir fotoğrafçı, başarılı olmak için, yutkunmasını bilmelidir. İyi yutkunursan, tempolu yutkunursan güzel fotağraf çekersin. Bak, gördün mü, bana tavsilerde bulunmuşsun. Ben yutkunmalarla işi geçiştiriyorum bu fotoları çekerken. Sen tutmuşsun oraya bandır, buraya da bandır diye diye çanakta lezzetli tat bırakmadın bre. Gördünüz mü bak, bir laf çıtlatman yetti. İş, blog yazmağa kadar vardı. Bir laf çıtlatmağa bu kadar eko verebiliyorsam, demek ki bu pilde iş var. Di mi? Hadi sıkıysa YOK de bakim. Gelir ağzını cart diye yırtarım. Şaka şaka şaka. Niçin ağız yırtarmışım? Sen sen ol, bana bakma. Kal sağlıcakla. Heyamola heyamola, selamlar ola  04.07.2017 15:35
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 1616
Toplam yorum
: 3879
Toplam mesaj
: 498
Ort. okunma sayısı
: 906
Kayıt tarihi
: 13.08.06
 
 

Hayatın dikenli yollarından geçmenin  sırrı, aralarından çabuk geçmektir. Ümit, naylon çorap giyd..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster