Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

16 Ağustos '15

 
Kategori
Blog
Okunma Sayısı
128
 

MB = 9 yıl

Bugün 16.08.15. 16.08.06’da MB’a kayıt olmuşum. 9 yıl olmuş.

Son 1,5 yıldır gibi MB, misyonunu tamamladı gibi.

Şu anda günün en çok okunan yazıları keçiboynuzunun şifalarından ibaret.

Genel politik eğilim baskılı ama MB’unki bundan değil. Açısal çizgi değiştirdi. Şu anki biçimini istedi, buldu, beğendi, yerleşti ve kaldı. Yani bitti.

Geleceği yok.

Önümüzdeki 2 yıl için blog siteleri boşlukta. Özgür davransalar, ceza yerler; özgür davranmasalar, siteyi kapatsalar daha iyi.

Yani, en geç 2 yıl sonra yeni mecra çıkar veya blog mecrası TC’de durur.

(16 Ağustos 2015)

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Bizi ortam dışından kimse okuyor mu diye merak ediyorum bazen? Ülkenin durumu hakkında bilinçli bir bakış açısıyla birşeyler yazmak bence kimsenin misyonu değil. Bizde "sokaktaki adam" politikayla ilgileniyor da ne oluyor? Blog kategorisinde "Blogdan Al Haberi" adlı bir kitap tanıtımı yapmıştım. dünyada blog yazarlığı gazeteciliğe karşı yeni ve dinamik bir habercilik seçenek olarak çıkmış, ancak zamanla bir hobiye dönüşmüş. Bunda da bir kötülük yok. Haberin her türlüsüne ulaşmak çok kolay artık. Biraz yabancı dil bilenler için ufuk genişletmek ve gerçeğe ulaşmak hiç de zor değil. Bu bağlamda belirttiğiniz gibi Milliyet Blog zorunluluktan sansür uygulayan bir ortam olduğu için çok da verimli değil. Yalnız bilinçlenmek anlamında ülke genelinde kıpırtılar da başladı. İsteyen öykü, dileyen yemek tarifi yazsın. Esas olan özgürlükse, bunu ille de siyasetle bağdaştırmak daha baştan özgürlüğü sınırlandırmak olmuyor mu? Bilinçli olmanın yolu yalnızca siyasetten geçmiyor ki. Selamlar.

Güz Özlemi 
 17.08.2015 10:57
Cevap :
Sorun, kopyala-yapıştır ve genelgeçer metinlerin ortamı ele geçirmesi.  17.08.2015 11:29
 

MB misyonunun artık bittiğine inanmıyorum.ancak yerlerde sürünen okuma oranını arttırmak için bazı yenilik ve düzenlemeler şart.. ilk bakışta benim aklıma gelenler: -Sayfaların daha renkli hale getirilmesi.Minik değil büyük resimler.Yazı altı fonda resim ve/veya müzik gibi.. - Her yazıya değilde belli bir kalitede olan yazılara yer verilmesi.. -Seçilen kimi yazıların Milliyet'te veya Milliyethaber sayfalarında yer alması.. -Kaliteli yazılara az da olsa belli bir telif ücrei verilmesi..(insan ihsanın kuludur.Böyle bir telif ücreti kaliteyi ve takibi zıplatacaktır.) -Belli konularda yarışmalar düzenlenmesi ve kazananların ödüllendirilmesi.. -Hemen hemen yok gibi olan yazarlarla blog yönetimi iletişiminin sağlıklı bir hale getirilmesi gibi.. Esen kalın..

mustafa semih arıcı 
 17.08.2015 9:32
Cevap :
MB'un düşen okuru, RB'da arttı. Buradan oraya geçen çok, okurlarını da götürdüler. Burada sorun, okurun da, yazarın da kolayı, aptallığı, cahilliği seçmesi.  17.08.2015 21:00
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 2216
Toplam yorum
: 1121
Toplam mesaj
: 127
Ort. okunma sayısı
: 499
Kayıt tarihi
: 16.08.06
 
 

Serbest yazarım. 1960 doğumluyum. BÜ İşletme mezunuyum. ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster