Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

21 Mayıs '18

 
Kategori
Blog
Okunma Sayısı
109
 

MB Bilin İstedim!

MB Bilin İstedim!
 

Milliyet Blog


Benim birçok arkadaşım var kayıtlı kayıtsız. Her dinden, her dilden, her görüşten... Hepsinin görüşlerine saygı duyduğum ve mesafeli yaklaştığım için birlikteliğimiz çok uzun yıllardır devam ediyor. Öncelikle anlaşabildiğimiz konular ve doğrular üzerinden hareket ediyoruz. Anlaşamayacağımız tartışmalı konuları zamana yayarak zaman içinde nasıl olsa hallolur diyerek birbirimizi kırmamak için bu ilişkiye itina etmekte, özen göstermekteyiz. Geçinmeye gözü olmayanlar, münferit çıkışları nedeniyle bu halkadan kopmuşlardır. Ancak unutmasınlar’ki anlaşabildiğimiz veya anlaşabileceğimiz halen öyle çok güzellik var’ki!

Bize hiçbir faydası olmayan meseleler yüzünden kırgınlık yaşayarak doğmamış güzelliklerin önüne set oluşturduğumuz için halen içimin bir köşesi yanmaktadır. Bize hiç faydası olmayacağını bilerek sırf egomuzu tatmin için paylaştığımız o kadar çok kötü örnekler var’ki, belki bende zamanla bu hataya düşmüş olabilirim.

Bu nedenle farkında olmadan iletişimi kestiğimiz, bağımızı kopardığımız arkadaşlarımdan öncelikle beni affetmelerini diliyor ve kendilerini kırdıysam hepsinden özür diliyorum. Ancak şunu kesinlikle belirtmek isterim. Ben hiçbir zaman geleneklerimize ters bir şey yapmadım, başta evrensel değerlerimize olmak üzere, kişilerin inançlarına ve değerlerine hakaret etmedim. Kendime yapılmasını istemediğim hiçbir şeyi kimseye yapmadım.

Yazdıklarım tamamen yaşadıklarımla paralel seyretmektedir. Bazıları durduk yerde üzerine alabilir ama inanın yüzde bin beş yüz sahibine teslim yazılan yazılardır. Benim birinci önceliğim toplumdur ve toplumun çıkarlarına ters düşecek hiçbir şeyi desteklemem onamam mümkün değildir. Çıkışlarım “BEN” diyerek toplum değerlerini hiçe sayan kendini aydın sanan, aslında diplomalı olabileceği gibi diplomasız cahil cühela takımıdır.

Birlikteliğin güzelliğini, samimiyetliğin dostluğun tadını alamamış insanların ayrıştırıcılığına, taraf yaratmasına, düşman yaratmasına, kin, kinaye ve fitne çıkarmasına, ahlaksızların ortalık yerde dolaşıp kendilerini pahalıdan satmasına, tribünlere oynayan, kendine güveni olmayan yazar bozuntularına tahammül edemiyorum bu da benim kusurum!

Siyaseti kendilerine çıkar elde etmek için yapanlara, halkı şu ya da bu şekilde ezenlere, her politikacının önünde menfaat için düğme ilikleyen asalaklara, söz verip yerine getirmeyen, getirmek için hiçbir girişimde bulunmayan siyasilere, bunlara arka çıkan koruyan kollayan bireylere tepki yazılarım olmaya devam edecektir.

Tırnak ucu kadar siyasi menfaatim (Saçı bitmemiş yetim hakkında gözüm olduğunu söyleyenlere) olduğunu yazanlara karşı elbette en güçlü silahım kalemim ile cevap vermeye devam edeceğim.

Türkiye olarak bizi birbirimize düşman etmeye çalışan güruhlara karşı yazacaklarımın ise sınırı yoktur.

Bizler yani halk olarak birbirimizin değerlerine saygı duymaya başladığımızda, birbirimize önem vermeye başladığımızda, birbirimize görüşlerimizden dolayı çemkirmediğimizde ve demokratik haklarımızı özgürce kullanmamızı kabul etme erdemliğini gösterdiğimizde inanın birbirimizi daha çok sevecek sayacak ve koruyup kollayacağız. Biz halkız bizim siyasi çıkarımız olmaz, ancak siyasilerden ortak hizmet beklentilerimiz olabilir.

Halk olarak ortak çıkarlarımız için önce kenetlenmeliyiz, benim elim ortada bunu bilin istedim. Saygılarımla…

 

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

ülke kutuplaşmış durumda,bazı eller tetikte bekliyor,fazla iyimserlik sergilemişsiniz,parti gençlerine ölmeye hazırmısınız diye soran bir lider var bu ülkede,yazık

İsmail Kavasoğlu 
 22.05.2018 21:57
Cevap :
Merhaba İsmail Bey, bizler bu güne kadar memleketimizde siyasi liderlerin söylediği olumsuz pek çok şey gördük. O şunu dedi, bu bunu dedi muhabbetine girersek işin içinden çıkamayız. Somut gerçekler üzerinden dünü ve bu günü değerlendirdiğimizde vicdanımız bize doğru yolu gösterecektir. Diğer taraftan bizim yani halkın hizmetkârları (!) atıyorum yirmi beş, otuz bin TL maaş alırken ben 1450 TL emekli maaşımla biri Üniversite son sınıf, diğeri Üniversite hazırlık okuyan iki öğrenci okutuyorum. Elbette başka iş yapmasak geçinemeyiz. Siyasiler; iktidar, hizmet yapmak için maaş alırken; muhalefet, iktidara hizmet yaptırmamak için maaş alıyor (!) Yani bizim tarafımız belli ama birlik olmayı beceremiyoruz. Bizler birlik olursak tüm Türkiye kazanır. Bu yüzden değiştiremeyeceğimiz konuları tartışmanın anlamı yok diyorum. Saygılar…   23.05.2018 0:54
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 438
Toplam yorum
: 1049
Toplam mesaj
: 121
Ort. okunma sayısı
: 816
Kayıt tarihi
: 07.01.07
 
 

Milliyet Blog’a hangi vesile ile kayıt olduğumu doğrusu hatırlamıyorum!  Bende birçoğunuz gibi ya..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster