Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

15 Nisan '07

   
  Kategori
  Ben Bildiriyorum
  Okunma Sayısı
  213
   

  MB'deki ilk yazım

  Ben ilk yazımı M.B'daki yazmayı sevenlerle tanışmak için yazacağım. İlk defa yazdıklarımı herkes okuyabileceğinden dolayı çok mutluyum. Öncelikle kendimi tanıtmakla başlayayım. Ben lise son sınıfta okuyan, derslerle başı dertte olmayan bir genç kızım. Tiyatroya gitmeyi, kitap okumayı, ders çalışmayı severim. Yazı yazmaya lise ikide başladım.

  Hiç kompozisyon yazamazdım veya yazmayı istemiyordum. Kompozisyon sınavlarında da başarılı olamıyordum tabi. Yine bir gün kompozisyon yazılısı olacaktım. O gün de danıştay saldırısının ertesi günüydü. Evimizin içindeki üzüntünün verdiği sinirle yazılıda danıştay saldırısı sonrasındaki duygularımı düşüncelerimi yazdım. O kadar güzel olmuştu ki kendim bile inanamamıştım yazdıklarıma. Saldırgan, o cani insan -insan da dememek lazım ama- baroya nasıl avukat olarak kabul edilebileceğini, bugüne kadar o caniliğinin nasıl anlaşılamadığını, ne tür bir eğitim alarak yetiştiğini yazdım ve verdim.

  Sonucu çok merak ediyordum. Çünkü ilk defa yazdığım bir şeyi beğenmiştim ve sonucunu merak etmek de hakkımdı. Neyse fazla uzatmayayım o sınavımdan 85 aldım ama öğretmenimden de bir uyarı. Bana dikkatli yazmam gerektiğini söyledi. Artık ne anlamda söyledi kesin bir kanıya varamadım. İmla hatalarımdan dolayı mı, yoksa siyasi yazdığım için miydi bilmiyorum.

  O yazımdan sonra yazmayı biraz daha sevdim ve gündemde ne varsa kendimi bir köşe yazarı olarak düşünüp yazılarımı yazmaya başladım. Yarışmalara katılmaya başladım.

  Sanırım insan yazdıkça kendine güveni biraz daha artıyor. Okuldaki kompozisyon yarışmasında da birinci olduktan sonra kendime güvenim biraz daha arttı. Ve son olarak Türkiye çapında bir hikaye yarışmasına katıldım. Yarışmanın sonucu 30 Nisan'da açıklanacak. Sabırla bekliyorum.

  Yarışmanın sonucunu ve hikayemi sizlerle paylaşacağım. Eminim hikayemi çok beğeneceksiniz.

  Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

   
  Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
  Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
  Toplam blog
  : 1
  Toplam yorum
  : 0
  Toplam mesaj
  : 0
  Ort. okunma sayısı
  : 213
  Kayıt tarihi
  : 13.04.07
   
   

  Lise son sınıf öğrencisi bir gencim. Yazmayı ve kitap okumayı çok seviyorum. Şua nda öss sınavına ha..

   
   
  Yazarı paylaş
  • Tümünü göster