Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

28 Nisan '07

 
Kategori
Blog
Okunma Sayısı
606
 

MB Hatıra Ormanı kampanyası emin adımlarla ilerliyor.

MB Hatıra Ormanı kampanyası emin adımlarla ilerliyor.
 

Yusuf Aysan 17 Nisan 2007 tarihinde yazdığı yazısında Milliyet Blog Hatıra Ormanı önermiş ve destek istemişti (1). O günden buyana zaman zaman o sayfaya gidip bakıyorum, son durum nasıl diye. Yavaş adımlarla da olsa ilerliyor. Yavaş olmasına hiç üzülmeyelim, ağaçlar da böyledir, yavaş yavaş büyürler ama sonra çok güzel şeyler ifade ederler doğa için, insanlar için.

Bu kampanyaya bir de kozalaklarla destek olmak istedim, kozalak fotoğraflarıyla (2). Ne güzel görünürler, ağaçta en taze ve en sağlam durduklarında, düşmeye yakın bir çiçek gibi açıldıklarında, ne güzel çıtırtılar duyulur sanki esrarengiz yerlerden gelen sesler gibi. Yere düşüp kuruduklarında toprakla nasıl arkadaş olurlar ve toprağı süslerler.

Ağaçlar dikeceğiz, onlar büyüdükçe sevineceğiz. Ağaçlar konuşamazlar, konuşsalar onların sevincini dinlerdik. Ne gerek var konuşmaya, rüzgardaki hışırtıları dinleyin, dalların salınımlarını gözleyin, yere düşen yapraklara, kozalaklara bakın, onlar anlatır ağaçların neler hissettiğini.

Yusuf Aysan’ın sayfasına ara sıra bakın, oradaki ağaç sayısı arttıkça siz de sevinin.

(1) Yusuf Aysan: http://blog.milliyet.com.tr/Blog.aspx?BlogNo=36159
(2) Kozalak fotoğraflarını son ekinoksta çektim. 21 Mart 2007 günü ODTÜ spor salonunun arkasındaki ağaçlara akşama doğru vuran güneşin ışıklarıyla...

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Hem kendisi hem de kozalağı öyle güzel kokar ki. Bir ormanın içine girip oturacaksın, doya doya koklayacaksın. Muhteşem bir kokusu vardır. Hele bir de toprak kokusu karışırsa değmeyin o anın güzelliğine. Fotoğraflara gelince, tek kelimeyle harika:)

A y s a n c a 
 07.05.2007 0:02
 

Kıskanmadım, sadece çok hoşuma gittiler burada karşıma çıkmaları:) Bunlar geçen yılın kozalakları, bu yıl yeni oluşmaya başlayan taze kozalakları da isteriz sizin objektifinizden görmeyi..Bilmem istek resim kabul ediyormusunuz:) Kendim için istiyorsam namertim, onlar çok şirin herkes görsün istedim. Bana hep hayatın yenilendiğini hissettirirler. Gerçi eski kozalakların da kokuları çok başkadır, aklımı başımdan alırlar ormanda..Teşekkür ediyorum paylaşımınız için. Saygı ve selamlarımı gönderiyorum.

Doğa 
 01.05.2007 21:42
Cevap :
Bir doğa tutkunu taze kozalak fotoğrafları istemişse bir başka doğa tutkunu "elbette" der. İlk fırsatta fotoğraf arşivimi tarayıp bulmaya çalışacağım. Daha sonra da yenilerini çekeceğim. Saygı ve selamlar.  01.05.2007 21:55
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 1735
Toplam yorum
: 2342
Toplam mesaj
: 230
Ort. okunma sayısı
: 2371
Kayıt tarihi
: 22.09.06
 
 

27 Mart 1959'da İnebolu Yeşilöz Köyünde doğdum. Yeşilöz Köyü İlkokulu, Yeniyol İlkokulu, İnebolu ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster