Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

23 Mart '12

 
Kategori
Gündelik Yaşam
Okunma Sayısı
748
 

MB İstanbul Beyoğlu Bahar Buluşması

MB İstanbul Beyoğlu Bahar Buluşması
 

21 Mart günü herkese baharı müjdelerken, güneş de tatlı tatlı içimizi ısıtırken, içimizi ısıtacak daha güzel bir olay vardı. Milliyet Blog camiası İstanbul Bahar buluşmasını tam da baharın geldiğini ispatlayan bu özel günde gerçekleştirmek istemiş. Hiç durur muyum?

”Bugün İstanbul’da MB blog toplantısı var, yaşasın dostlar gelmiş” dedim ve düştüm yollara. Değerli kalem, MB nin hocası Mesut Selek İzmir’den kalkmış gelmiş İstanbul’umuza ve bizlerle buluşmak istemiş. Durulur mu hiç? Sema Şener Hanım tüm becerisiyle güzel bir organizasyon yapmış ve herkese davetini iletmiş, katılmamak olur mu?

Beyoğlu İstiklal Caddesi’nde Cafe Benne’de idi buluşma yeri. Güzel ve keyifli bir vapur yolculuğu sonunda Karaköy’e geçtim ve oradan tünel ile İstiklal caddesine vardım. Önce bir yürümek istedim caddede, havasını kokladım, her zamanki gibi mest etti yine beni. Bir an evvel de buluşma yerine gitmek istiyorum ya aradım buldum adresi. Gittiğimde herkes gelmiş, masalar dolmuş. Geç kalmışım meğerse Beyoğlu sevdasından mıdır nedir.

Ev sahibesi konumunda tüm şıklığıyla Sema Hanım karşıladı bütün sıcaklığıyla. İstanbul’umuzu şereflendiren ve bu sıcak toplantıya vesile olan Mesut Bey ve zarif eşine hoş geldiniz dedikten sonra diğer dostlarla selamlaştık.

Kimisinin bloglarından hayata açılan pencerelerine konuk olduğum, kimisinin sadece ismini bildiğim, kimisini çok iyi tanıdığım bütün dostlarla tek tek tanışmak ve sohbet etmek mutluluğuna erdim.

İnanılmaz sıcak ve keyifli bir muhabbet vardı ve sanki kırk yıldır birbirini tanıyan insanlar gibiydik. En azından benim için öyle, keza 7-8 yıldır birbirini tanıyan kişiler de var aralarında. En güzeli yeni tanışanlarla eskiden beri tanışanlar öyle güzel kaynaştılar ki aralarında bir dostluk köprüsü kuruldu. Kaliteli dostlukların temeli atıldı. Yeni organizasyonlarda yine birlikte olmak istedik. Dostlukların sürmesi adına bu buluşmaların devamını diledik.

Öyle de olacağına inancım tam.

Emeği geçen herkese teşekkürlerimi bir borç bilirim.

İyi dileklerimi ve yürekten sevgilerimi katılan ve katılmayan herkes için gönderiyorum.

Şükran Demirtaş

Mesut Selek bu blog'u önerdi.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

Bu blog Editör'den Öneriler alanında yayınlanmıştır

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Benden ayrıcana bahsetmemiş olmanız hayret bişey ya!Bloğda adım geçsin diye dost bilem olduk siziynen! Kerim Korkut diye biri filam deseydiniz bari.Kendimi özele kaydettiğim için genel ifadelerde yer almıyorum da.

Kerim Korkut 
 10.04.2012 18:22
Cevap :
Bakın biliyorsunuz işte özele kayıtlı olduğunuzu ::)) Ortak değil miydik? Hem dostluk baki :))   11.04.2012 0:04
 

Şükran'cım... Nasıl oldu anlamadım yazını görmemişim, halbuki önerilmiş yazı ana sayfaya da girmiştim zaman zaman kısmet işte, olsun varsın diyelim... Canım benim naif yüreğini döktüğün yazını keyifle okudum, toplantılar katılanlarla güzelleşiyor, istediğin kadar güzel bir organizasyon yap katılanlar keyif katmazsa tadı olur mu? İlk kez Büyükada toplantımda tanımıştım seni, iyi ki gelmişsin, toplantılarımın gediklisi olmandan büyük mutluluk duyduğumu bilmeni isterim. Hadi hazırlan 14 Nisan'da Ballıkayalar'a, 5 Mayıs'ta Ağva'ya yolculuk var. Yazısı p.tesi yayında olacak, seninle zaten haberleştik geleceğini biliyorum, birlikte nice keyifli toplantılarda buluşmak dileğim ve sevgimle...:))

Sema Sener 
 31.03.2012 0:37
Cevap :
Canım benim olsun varsın görmemek normal, yazılar bir sürü değerli yazılar arasında kayboluyor bazen. Önemli olan kalplerin bir olması ve ben yüreğinin nasıl sıcak olduğunu çok iyi biliyorum. Yaşamım boyunca dostluklara çok önem vermiş biri olarak yeni tanıştığım bu camianın fertlerine sizlere ayrıca bir sevgi duydum. O yüzden toplantılarına katılmaktan büyük zevk duyuyorum. Evet söylediğin gezilerde inşallah birlikte olacağız ve diğer dostları da göreceğim için iple çekiyorum inan. Görüşmek üzere diyorum ve sevgilerimi gönderiyorum.   31.03.2012 1:14
 

Kalıcı dostlukların oluşmasında ve dayanışma ruhunun gelişmesinde bu tür toplantıların yararı çok...Sizinle tanışmak da ayrıca bir onurdu...Temiz kalbiniz,yazılarınızda kimliğinizi ele veren altın satırlarınızla hoş ve güzel bir anıya imza attınız...Şükran hanım,yeni buluşmalarda görüşmek üzere,saygılar...selamlar...

Mesut Selek 
 30.03.2012 0:36
Cevap :
Kalıcı ve kaliteli dostlukların oluşması ve sürdürülmesi için başlangıçlar önemli. Güzel dostlukların oluşması için MB toblantıları vesile oldu. Sizi ve eşinizi tanımaktan da ayrıca onur duydum Mesut bey. Hakkımdaki düşünceleriniz için çok teşekkürler ediyorum. Yeni buluşmalarda görüşmek dileğimle, saygılar ve selamlar, sevgiler gönderiyorum.  30.03.2012 11:38
 

Sizi tanımaktan çok mutlu oldum. Yüzünüz her zaman gülsün. Derin saygı ve selamlarımla...

Erdal Ceyhan 
 29.03.2012 11:01
Cevap :
Çok teşekkür ederim Erdal bey, ben de sizi tanımaktan çok mutlu oldum. Dostluk dolu günlere, saygıyla ve sevgiyle diyorum.   29.03.2012 12:55
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 249
Toplam yorum
: 1563
Toplam mesaj
: 40
Ort. okunma sayısı
: 2993
Kayıt tarihi
: 19.03.11
 
 

Doğup büyüdüğüm şehirde, İstanbul'da yaşıyorum. Emekliyim. Gezmeyi, görmeyi, keşfetmeyi sevdiğim ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster