Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

11 Ağustos '19

 
Kategori
Blog
Okunma Sayısı
69
 

MB Okuru

(8 yıl önceki yazım) 

Okuru olmasa bizim yazdıklarımız neye yarar? Hiç! İşte bundan dolayı ben de bu sayfalarda yazmaya başladıktan sonra Milliyet blog okur profilini (özelliklerini) çıkarmaya çalıştım.

Bunları bugünkü kısa yazımda sizlerle paylaşmak istiyorum.

* Genel anlamda zeki, bilinçli ve seçici davranan bir okur profili gözlemliyorum...

* Milliyet blog okuru büyük oranda Milliyet blog yazarlarından oluşuyor! Yani birbirimizin yazısını okuyoruz ki bu sevindirici bir şey ama hiç kimsenin yazısını okumayanlar da var içimizde! Varsa yoksa kendi yazıları onlar için! Ama bu yolun çıkmaz bir yol olduğunu anladıkları için bazıları bu huylarından tez zamanda vazgeçtiler! İyi bir gelişmedir bu!

* Okur günceli takip ediyor, kendini güldüren, eğlendiren, işine yarar, pratik bilgileri okuyor daha çok.

* Ayrıca cinsellikle ve insan ilişkileri ile ilgili, psikoloji gibi konuları da okuyor ve yakından takip ediyor.

* Özele değinen yazılara pek itibar etmiyor, kendini ve toplumu yakından ilgilendiren yazıları okuyor...  Açıkçası yazarın duygu, düşünce ve sorunları pek umurunda değil okurun!

* Etnik milliyetçilik yapan yazılara itibar etmiyor... İyi bir şey tabi.

* Ama iyi yazılmış dini inanç yazılarını okuyor... Bunlara itirazı yok... (Bu da iyi bir şey!)

* Yurt, millet, memleket meselelerine pek duyarlı bir okur kitlesi olduğunu da söyleyemem! Bu, toplumun genel özelliğini yansıtıyor gibi... Daha çok kendi günlük sorunlarını ve çıkarını düşünen, anı yaşamaya çalışan bir özelliği var... Kendisinin bu yöndeki gereksinimlerini karşılayan yazıları okumayı tercih ediyor...

* Daha önce de değindiğim gibi büyük çoğunluğu yazıyı okuyup geçiyor, yorum yapmıyor, üşeniyor ya da fikri yok! Yapılan yorumlar ise okurdan yazara değil, 'yazardan yazara' destek, motivasyon verme olarak düşünülmeli... Yani bir çeşit yazar dayanışması olarak görüyorum ben... Ben bundan memnunum.

* Arkadaş ve dost canlısı çoğu! Sanal ortamla yetinmeyip çeşitli illerde bir araya gelip bu arkadaşlık ve dostluğu pekiştirmeleri ise (artık çoğunlukla yazarlardan söz ediyorum!) tek kelime ile takdire şayan...

Son olarak belirteyim ki tespitlerim eksiktir ve bazıları tartışılabilir...

Benden bu kadar.

Buyurun siz de bu konuda görüşlerinizi yazın!

Milliyet blog okurunun profilini hep beraber çıkaralım.

Başta değerli editörlerimiz olmak üzere, tüm yazar ve okurlara en içten sevgi, saygı ve selamlarımı sunuyorum; mutlu bayramlar diliyorum.

Şen ve esen kalın!

Dr. Atanur Yıldız

4 Haziran 2011

Kocaeli

 

gülsen tunçkal, Adil Bozkurt bu blog'u önerdi.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Milliyet Blog okuru büyük oranda milliyet Blog yazarlarından oluşuyor, çok doğru bir tespit.

Kerim Korkut 
 21.08.2019 12:03
Cevap :
Teşekkürler. Selamlar.   21.08.2019 16:12
 

Merhaba hocam 8 Koca yıl olmuş ve yazdıklarınız halen güncelliğini korumakta.. Bundan 6 yıl önce MB blok ailesine katıldım ve bundan dolayı da çok mutluyum. Şöyle söyleyebilirim; Salt kendi yazılarım önde olsun, herkes beni okusun dememeli keşke her blok yazarına gidebilsek. Şahsım adına demem gerekirse;göz rahatsızlığım beni buradan fazlasıyla alıkoydu. Şükür daha da iyiceyim, damlalar vs vs.. MB. bloktan çok memnunum Allah cc ömür ve sağlık verdiği sürece de siz gibi değerlerin yanında yerimi de alarak bulunmuş olurum, saygılarımla..

gülsen tunçkal 
 15.08.2019 13:45
Cevap :
Gülsen Hanım, burada bulunan herkes bir değerdir ve siz de öylesiniz. Yazılarınız zevkle okunuyor, kaleminiz iyi, sevgi dolu bir yüreğiniz var. Evet, burada bulunmak güzel bir şey! Değerli yorum ve katkınız için çok teşekkür ederim. Mutlu akşamlar diliyorum.   15.08.2019 17:55
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 486
Toplam yorum
: 3126
Toplam mesaj
: 126
Ort. okunma sayısı
: 267
Kayıt tarihi
: 24.01.09
 
 

Tıp doktoru.  ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster