Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

11 Ekim '09

 
Kategori
Blog
Okunma Sayısı
1614
 

MB sohbet toplantısı 5 çok güzel geçti.

MB sohbet toplantısı 5 çok güzel geçti.
 

Sayıdan ziyade gelenler önemli.


Saat 12:00 olmuş ben daha aşağı inmemiştim. Pencereden baktım, ne gelen var ne giden. Fethi bile biraz ümitsizdi. Masa düzenini hazırlamamıştı daha.

Bu yazının başlığı kafamda oluşmaya başlamıştı. "TOPLANTIMIZ FİYASKO İLE NETİCELENDİ. BURAYA KADAR" Ama Allah'a şükür öyle olmadı. Ama ne yalan söyleyeyim saat 15:00'e kadar bu düşünce kafamda iyice yer etti. Bende surat mahkeme duvarı gibi. Çok üzüldüm tabii. O kadar emek boşa gitmek üzereydi.

İlk olarak saat 12:30 civarı Adem Çalışkan arkadaşımız geldi. Ağzım kulaklarıma kadar açıldı, sevinç çığlığı atacaktım. DAha sonra Arif Erbabı geldi.. Şükrü Bey de oradaydı. Birer çay içtik filan. Arif Erbabı ile Adem arkadaşlarım beni teselli ettiler. "Sağlık olsun, bir sebebi vardır, konuşuruz!" dediler. Ama hep başka konulardan konuşuldu.

Bu arada sempatik dostumuz Şahin Karadeniz ve devamlı gülümseyen, nur yüzlü eşi Ferhan Karadeniz geldiler. Daha sonra, genç, sempatik bir arkadaşımız geldi, kendisini tanıttı. Deniz Yakut'tu bu arkadaşımızın ismi. İzmir Dokuz Eylül Üniversitesi'nde İngilizce öğretmenliği tahsil ediyor. Pırıl prıl, gözlerinden zeka fışkıran bir genç.

Şahin Bey, Ferhan Hanım ve Adem arkadaşımızın ortak dostları varmış Bursa'da. Epey bir sohbet ettiler bu konularda.

Ben sıkıldıkça suyu kalmamış limona döndüm. Ama söylemedim de. Dernek konusu ile ilgili hiç konuşamadık. Bu iş bitti galiba, diye düşünmeye başladım. Bu arada matematik öğretmenliği tahsilini yeni bitirip kamuda çalışmaya başlayan Musta E. arkadaşımız geldi. Onunla daha birbirimize yorumlar yazmıştık diye hatırlıyorum.

Bu arada biz tam 7 kişi olduk. Bekle Allah'ım bekle! Kimse başka gelmiyor. Konuya da girilmiyor. Biraz sonra kalkıp gider misafirler, ben orada kafasına bir kazan su dökülmesine rağmen ıslanmayan ama kafasına düşen kazanın etkisiyle yerlerde inleyen bir duruma mı düşerdim artık, bilmiyorum.

Bereket versin, korktuğum başıma gelmedi, ne su döküldü ne de kazan düşürüldü.

O her zamanki gülümseyen, şen, şakrak tavırlarıyla etrafına pozitif ışık saçan Gülgün Karaoğlu arkadaşımız geldi. Toplantının ölü havası gitti, ortaya canlılık yayıldı. Benim surat da mahkeme duvarı olmaktan çıktı yavaş yavaş. Biraz sonra derneğin akıbeti hakkında konuşmaya başladık. Herkes düşüncelerini belirtti, birbirimizi saygıyla dinledik ve kendi önerilerimizi sunduk.

Orada bulunan 8 kişi de tam destek sözü verdiler. Bu arada Şükrü Bey'le de konuştum, belki de yıl sonuna kadar, kira konusunda sabredecek. Bu durumda ben, telefon, elektrik, su masraflarımı ödeyerek sürdüreceğim çalışmalarımı.

Toplantıya katılımın az olmasına sebep olarak bazı arkadaşların bana cephe almış olabilecekleri, yemekli toplantılara, eğlence filan olmayınca isteğin az olduğu, vatandaşın masraf ederken çok dikkatli olduğu söylendi. Hepsini saygıyla dinledim. Arkadaşlarımın önerilerini dikkate aldım.

Neticede Bayramdan sonra ilk pazar günü, tekrar burada Şükrü Bey'in Yeri'nde yemeksiz bir sohbet toplantısı yapmaya karar verdik. Yönetim Kurulunu belirleyeceğiz. Kimseden de bir ücret talep edilmeyecek, herkes içtiği içecek kadar ödeme yapacak garson arkadaşımıza.

Toplantılarımızı burada yapmamızın tek sebebi, burada resmiyetin olmamasıdır. Kendi yerimiz gibi davranabiliyoruz. İstediğimiz kadar yüksek sesle konuşabiliyoruz. Yoksa kimsa kimseye para kazandırmak için bir şeyler yapmıyor. Ben asla böyle davranışlarla dostlarımı satmam.

Bu arada bugün en az yarım saat bu toplantının başka nerede yapılabileceği düşünüldü, kimse daha uygun bir yer bulamadı. Bunu da burada belirtmiş olayım, dedim.

Sağlık durumum hemen hemen düzelmiş durumda. Haziran başından beri 6 aydır neler çektiğimi, nasıl hareket edemediğimi kimseye yazmadım. Ama burada belirteyim. Bana inanmakta zorlananlar Ali Haydar Özkan'a bir mesaj atıp sorabilirler. Hep yanımdaydı. O olmasaydı ihtiyaçlarımı gideremiyordum, sağolsun!

Durum bundan ibarettir. Hepinizi saygı ve sevgiyle selamlıyorum.

Mustafa Mumcu, Milliyet Blog, 11 Ekim 2009

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Mustafa Bey, Söz verdiğim halde gelemediğim için bağışlayınız.Önemli bir işim çıktı.Bir başka toplantıya...Selamlar.

Gülseren Engin 
 16.10.2009 0:20
Cevap :
Rica ederim Gülseren Hanım. Anlayış gösteriyorum. Başka bir toplantıda görüşebilmek dileğiyle, saygı ve sevgiler.  16.10.2009 11:19
 

Sayın Mumcu, mazeretimi bildirmiş olmamama ragmen aklım toplantınızda kalmıştı. ve şu anda sizin yazınızı okudukça çabalarınızdan dolayı tebriklerimide iletmek istedim. Bundan sonraki toplantıda görüşmek dileği ile desteğimin sizinle olduğunuzu bildirmek isterim.Bu arada geçmiş olsun. sağlıcakla kalın... erhan sirekin

Erhan Sirekin 
 15.10.2009 14:34
Cevap :
Nazik yorumunuz için teşekkür ederim sevgili Erhan Bey. Sizin gibi güzel , kibar insanlara kapımız her zaman açıktır. Saygı ve sevgilerimle.  16.10.2009 11:21
 

Mustafa Bey, birlikten kuvvet doğar, bunun için samimi olmak yeter. İç dünyanız ve çok yakınınızdakilerle bu mümkün. Başarı dileklerimle...Gül Alkan

Yurdagül Alkan 
 14.10.2009 14:00
Cevap :
Sevgili Gül Hanım, iyi dilekleriniz için çok teşekkür ederim. Tabii ki bu tür girişimlerde başarılı olmak için birliktelik ve dost desteği şart. Saygı ve sevgilerimle.  14.10.2009 18:46
 

Bir dahaki toplantınıza, haberim olursa katılmak isterim.. Sevgiler. Ata Kemal Şahin

Ata Kemal Şahin 
 14.10.2009 7:48
Cevap :
Teşekkür ederim sevgili Ata Kemal Bey. Bir dahaki toplantımızdan haberiniz olması ve katılmanız dileğiyle saygı ve sevgiler.  14.10.2009 15:05
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 325
Toplam yorum
: 2858
Toplam mesaj
: 684
Ort. okunma sayısı
: 3176
Kayıt tarihi
: 10.04.07
 
 

06. 06. 1945 İzmir doğumluyum ve İzmirli olmaktan da gurur duyuyorum. 1968 yılında birkaç yıllığın..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster