Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

14 Haziran '08

 
Kategori
Dostluk
Okunma Sayısı
559
 

MB toplantıları, "ilaç gibi"

MB toplantıları, "ilaç gibi"
 

MB toplantılarının, doğal sonucu...


Aman kızım fazla gülme...iyi gelmez.

Bu sözler öyle yer etmiş ki beynime ve de öyle inanmışım ki biraz gülünce hep korkarım.Sanki arkasından ağlayacak bir olay olur endişesi sarar sarmalar beni.

Küçük yaşlarda hemen hemen her evden gelir bu veya buna benzer uyarılar. Belki o an için gerekli bir uyarı olabilir ama hayatın içinde devamlı onu uygulamaya itebiliyor insanları.Hiç düşünülmeden sarfedilen bu sözler, yersiz korkulara ve yerleşmiş davranış şekillerine dönüşebiliyor.

Halbuki ne güzeldir kahkahalarla gülmek...Bence çok gülmenin bir tek olumsuz yanı var o da mimik kırışıklıklarına neden olması:)) Bu yazıyı yazarken geçmişten bir anı geldi gözlerimin önüne...Komşumuz Seval abla gülerken göz kenarlarını gerdirirdi. Bir gün merak edip sormuştum, o da fazla kırışmasın diye yapıyorum demişti.

Gülmenin insan sağlığı açısından ne kadar faydalı olduğu herkesçe biliniyor. Ne o öyle yüzüne donuk bir maske takmış gibi dolaşmak? Hem güler yüzlü insanlar toplum içinde çok sevilen insanlardır. Kimse durup dururken elbette gülmez,sebep buldu mu insan bol bol gülüp stresini boşaltmalı. Gülmek mutluluk belirtisidir aynı zamanda. Dikkat edin mutlu insanların yüzünde devamlı ufacık da olsa bir gülümseme vardır. İnsana moral verirler ve içlerindeki ışıltıyı çevrelerine yayarlar.

8 Haziran Büyükada buluşmasında attığım kahkahalar, sanırım bir senelik kadar oldu. Son senelerde inanın hiç bu kadar gülmemiştim.Eve döndüğümde hala dudaklarımın kenarlarında bir tebessüm vardı ve bir kaç gün devam etti diyebilirim. İçim aydınlandı,ruhum rahatladı...tüm stresim uçtu gitti, kayboldu. Üstelik benim yaşadığım güzel saatler, diğerlerine göre yarısıydı. Cumartesiden katılabilseydim keşke diye hayıflanmadan edemiyorum doğrusu.

Efendim sıkıntısı olana,hasta olana, bilimum değişik problemleri olanlara...bu MB toplantılarına katılmalarını şiddetle öneriyorum. Vallahi ilaç gibi...en az 3 ay yeterli olacak enerji ve mutluluğu depolayabilirsiniz.

Sevgili dostlar ne güzel anlatmışlar o muhteşem iki günü...şahsım için sarfettikleri güzel sözlere sonsuz teşekkür ediyorum...Her biri, ayrı güzel bir dünya olan dostlarımı sevgiyle kucaklıyor,bir daha ki toplantıyı sabırsızlıkla bekliyorum.Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Çok gülen gülmesini durduramayan insanın bir zaman sonra gözünden yaşlar gelmeye başlar vücut dilide birbirine benzeyince insanlar ağlıyor zanneder mişlerdir o yüzden denmiştir o sözler biz artık biliyoruz:) meğer o hal çok gülmekten gülmenin devamı son noktasıdır:))))) BOL BOOOOOOL :))))))))

RMZSM Meliha Karaoğlu 
 20.06.2008 19:05
Cevap :
Herşeyin aşırısı zaradır demişler,biz yine de bol bol gülelim derim:)))))))))))))Sevgiler.  21.06.2008 10:27
 

O güzelim sesinle ve muhteşem yorumunla birbirinden güzel şarkılarla bizim ruhlarımızı yıkarken, ağzını hiç oynatmadan ve de mimik yapmadan şarkı söylüyorsun !!!! Hımmmm....demek gençliğini, güzelliğini kırışıksızlığını buna borçlusun !!!! Söylesene beyaaa...Valla benim öyle güzel sesim olsa....Sahneye çıksam....Oooooooo ne mimikler yaparım ne mimikler....Sevgili Yüksel, ada toplantımız üzerinden tüm toplantıların genellemesini ve felsefesini dostluk kategorisinde ve değerlendirmesinde yapman ruhunu yansıtan büyük incelik. İnönü'ye gelemeyeceğini ifade etmiştin, Ada'da. Keşke gelebilsen...İnan bana harika olurdu. Teşekkürlerim, sevgilerim, özlemlerim ve kahkahalarımla kocaman öptüm o kırışıksız ve güzel yüzünden...

Neşe İleri 
 19.06.2008 10:50
Cevap :
Benim güzel omuzlu arkadaşım güzel sözlerin beni mest etti:)))) Maalesef uzak yerlere gelme imkanım yok ama kalbim sizlerle olacak, öptümmmmm sevgiler. NOT; Sahne çalışması yaparken bol bol mimik yapıyom valla.:)))))  19.06.2008 11:29
 

gülmek herkese yakışır hele aile ortamındaysa daha güzelleşir değil mi ama...heç eksilmesin gülücükler efendim yüzünüzden. sevgi ve saygıyla

Meral Yağcıoğlu 
 18.06.2008 10:50
Cevap :
Canım hepimizin inşallah, hediyene hergün bakıyor ve seni anıyorum:)))Sevgiler...  18.06.2008 20:26
 

sesin ve gözlerin her şeyi öyle güzzel anlatıyor ki ablacımm...nice ,nice kahkaların her tarafları inletsin hayatın boyunca emi....seni seviyorum güzel insan...

CANSİN 
 15.06.2008 0:57
Cevap :
Camımmmm teşekkür ederim güzel sözlerine, hep beraber inşallah:)))Ben de seni seviyorummmmmm:)  15.06.2008 15:03
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 351
Toplam yorum
: 1482
Toplam mesaj
: 167
Ort. okunma sayısı
: 3179
Kayıt tarihi
: 16.05.07
 
 

Emekli olmaya çalışan bir sanatçı,yazmaktan büyük keyif alıyorum. Kocaeli Gölcük' de oturuyorum e..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster