Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

04 Ocak '20

 
Kategori
Blog
Okunma Sayısı
323
 

MB'un Alternatifi Var mı?

Bir vesileyle Milliyet Bloga küsen bazı arkadaşlar diğer sosyal medya platformlarına yöneliyorlar. Bunlardan biri de yazılarını okumaktan büyük bir zevk aldığım bir Bloger arkadaşımdır. Buradan ayrılmamasını tavsiye ettim, hadi ayrıldın bir süre sonra geri dön dedim. O beni dinlemedi, önce Blogger’da kendi adına açtığı bir blog sayfasında ve daha sonra da Twitter’da yazmaya başladı ama hiçbirinde MB’daki gibi etkin olma şansını yakalayamadı. Ben de kendisini yani yazılarını kısa bir süre takip ettim ve daha sonra takibi bırakmak zorunda kaldım. Özetle ne Blogger ne de Twitter MB’un yerini tutmuyor, tutamıyor.

Ben de bundan yaklaşık 7 yıl önce MB’a darılmıştım. O zamanlar Radikal Blog vardı, orada yazayım dedim ama MB’daki ortamı ve tadı orada bulamadım. Kısa sürede orada yazmaya son verdim ve zaten bir süre sonra da Radikal Blog kapandı.

Facebook MB’un alternatifi olabilir mi?

Deneyin, olmadığını görürsünüz. Ben denedim, olmadı. Oradaki yakınlarınız ve arkadaşlarınız sizi tanıyor, biliyor. Kıskançlık ve haset gibi nedenlerden orada yazarak varlık göstermeniz neredeyse imkansızdır.

Anlatmak istediğim, şu anda MB’un hiçbir şekilde alternatifinin olmadığıdır. Onun için kıymetini bilelim. Hatta ona sahip çıkalım. Adımızı sanımızı ve yazılarımızı bütün dünyaya duyuran MB, hatırı sayılır okur kitlesine de sahip… Biz yazma sevdalıları için bunlar büyük bir nimet.

İyi ki varsın Milliyet Blog!

*

“YAZ DOSTUM!”

*

Şen ve esen kalınız.

Dr. Atanur Yıldız

 

 

 

 

 

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 486
Toplam yorum
: 21
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 262
Kayıt tarihi
: 24.01.09
 
 

Tıp doktoru.  ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster