Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

24 Aralık '10

 
Kategori
Etkinlikler / Festivaller
Okunma Sayısı
868
 

MB YAZARLARI TÜYAP ÇUKUROVA KİTAP FUARI'NDA BULUŞALIM

MB YAZARLARI TÜYAP ÇUKUROVA KİTAP FUARI'NDA BULUŞALIM
 

4. Çukurova TÜYAP Kitap Fuarı 11/ 16 Ocakj 2011 tarihlerinde Adana'da açılıyor.

Adanalı şair ve yazar dostlara buluşmak ve özlem gidermek için sabırsızlanıyorum. İlk kitabımı çıkarmış olduğum Adana benim için her zaman edebiyat dünyasında önemli yer tutmuştur. 1992-1994 yılları arasında YENİ A Gazetesi'nde köşe yazarlığı yapmıştım. Ülkemizin en saygın gazetelerinden biri olan YENİ ADANA'da yazmak bana hep gurur vermiştir ve anılarımdaki onurlu yerini hep korumuştur. Çünkü Adana'nın fransız işgalinde yayına ara vermemiş, Toros Dağla'rında gizli gizli korkmadan yayına devam etmiş, ülke savunmasına büyük katkılar sağlamış onurlu bir gazetedir.

İlk kitabım olan TARAMAK GÖKYÜZÜNÜ' yü 1992 yılında Adana'da TINI YAYINLARI'ndan çıkarmıştım. Bu kez 7. kitabım BENİ ZAMANSIZ BIRAK'la yeniden Adanalı şiirseverlerin ve dostlarımın arasında olacağım.

Edebiyatçılar Derneği standında fuar boyunca kitaplarımı imzalayacağım. Yine Edebiyatçılar Derneği tarafından düzenlenen Zaman İçinde Şiirler etkinlikte şiirlerimi okuyacağım. Bütün blog yazarı arkadaşlarımı şiir dinletisine davet ediyorum. Beni mutlu edeceklerdir.

Ayrıca diğer blog yazarı arkadaşlarımız da fuarda yer alacaklarsa bilmek isterim. Birbirimize destek vermek için ne gerekiyorsa yapalım.

Adana ve Mersin'de yaşayan MB yazarı dostlarımı da fuarda görmekten büyük mutluluk duyacağım. Bütün MB Yazarları olarak Adana'da buluşmayı diliyorum.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Mersin ile Gaziantep arasındaki farkı söyle de bilelim..

ŞEMSETTİN MURAT 
 24.12.2010 23:41
Cevap :
Tutarsız olan ne anlamadım Şemsettin Bey...Mersin nere Gaziantep nere.. Ben Adana Çukurova Kitap fuarı'nda buluşalım demiştim Adana ve Mersinde oturan arkadaşlara..Ama Gaziantep çok uzak..Yine de fuara gelirseniz görüşürüz tabii yeni kitaplarınızla birlikte.. selamlar  25.12.2010 17:41
 

Görüşmek umuduyla Çoşkun bey...

Olgun Ekinci 
 24.12.2010 15:19
Cevap :
Teşekkürler Olgun Bey görüşmek üzere...  24.12.2010 16:17
 

Sayın Coşkun Karabulut. Kitap Fuarları'nda yer almak çok keyifli ve anlamlı oluyor. Ben İstanbul Tüyap'a iki yıldır yayınevim vasıtasıyla katılıyorum. Milliyet Blog'da da çağrı yapmıştım ancak, bir tek kişi bile gelmedi. İstanbul dışındaki fuarlara katılmak maddi olarak çok güç. Benim de bir kitabım var. Köşe yazılarımdan oluşan, siyasi ağırlıklı bir kitap. İki kitabım da hazırlanmak üzere ama maddiyat nedeniyle basabilecekmiyiz bilmiyorum. Size ve diğer arkadaşlara fuarda başarılar dilerim. Ne yazık ki günümüzde kitapları kitaplar değil, dev reklam bütçeleriyle yayınevleri sattırıyor. Umarım emeklerinizin karşılığını maddi olarak da elde edersiniz. Kolaylıklar diliyorum. Tülay Hergünlü

Tülay Hergünlü 
 24.12.2010 15:12
Cevap :
Tülay Hanım sizin de belirttiğiniz gibi arkada medya gücü ve reklamı yoksa işimiz zor. Gelen eş dost akraba..onlar da para vermeye utanıyorlar:-)) böylece kitapları bedava dağıtıp geliyoruz. Umarım bu kez arkadaşlar yarı fiyatı da olsa para vererek kitaplarımızı alırlar ve bize destek verirler. Hani okurlar da tedbir alırlar diye yazıyorum. Ya ellerine eski kitaplarından birini alıp getiriyorlar kitap değiş tokuşu yapıyorlar ya da parasız almak için saatlerce bekliyorlar. Ama bu iş hem maddi hem de manevi emek işi herkes biliyor. bir de MB yazarı arkadaşlar bazan geliyorlar. Az da olsa gelenler oluyor. Biz yine de davetimizi yapalım da gelen gelir ne diyelim. dilekleriniz için teşekkür ederim. Sevgilerimle  24.12.2010 16:21
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 264
Toplam yorum
: 1089
Toplam mesaj
: 196
Ort. okunma sayısı
: 1099
Kayıt tarihi
: 30.04.07
 
 

1956 Sarıkamış Kars doğumluyum. 6 şiir kitabım ve 2 deneme kitabım var. son kitaplarımı B..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster