Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

14 Ocak '08

 
Kategori
Ben Bildiriyorum
Okunma Sayısı
693
 

MB Yazarları Uçantürk'te

MB Yazarları Uçantürk'te
 

Uçantürk Kasım/Aralık 2007


Türk Hava Kurumu Basımevi Müdürü Sayın Mustafa Kılıç geçtiğimiz cumartesi, Çankaya Şubesi Pilavına bir sürprizle geldi. Geleneksel pilavımızın ritüelik pişirilmesi ayini (!) bitmiş, sofra hazırlıklarına yeni geçmiştik. Elinde kocaman bir paketle girdi Mustafa Bey şubemizin kapısından. “Dumanı üstünde” dedi. Getirdiği paketi masanın üstüne koyarken.

Bir paket Uçantürk Dergisi getirmişti. Hem de, baskı makinesinden henüz çıkmış. Gerçekten de dumanı üstünde..

Hep birlikte saldırdık dergilere. Pilavı da unutup bir an için, her birimiz bir dergi aldık elimize.

Önce Başyazı’da, Sayın Genel Başkanımız Yusuf Güngör’ün, izleyen sayıdan başlayarak, Uçantürk Dergisi’nin, Uçançocuk Eki ile çıkacağına ilişkin muştusuna sevindik. Sonra, THK Cumhuriyet Bayramı kutlamaları etkinliklerini okuduk. 7. Türkiye Açık Yamaçparaşüt şampiyonası, Serbest Paraşütçüler Günü, 36. Türkiye Paraşüt Şampiyonası ve THK Tarihi Genel Merkez Binamızın yenilenmekte olduğu haberlerini okuduk.

Derginin kapağında da yer alan “Gökyüzünde Blog Toplantısı” için tam 15 sayfa ayrılmıştı. 22. Sayfadan başlayarak. MB İnönü Buluşması’nda çektirdiğimiz toplu resmimiz konulmuştu. 22. ve 23. sayfanın tam ortasına. Yanında benim, MB’de yazdığm ve İlk çağrıyı yaptığım; “Gökyüzünde Blog Toplantısı “ başlıklı yazımla.

Sonrasında; 1. MB İnönü Buluşması’na katılan, değerli MB Yazarlarımızın, daha önce MB’de yayınladıkları yazıları; Sayın Ahmet Aydın’ın, “Gökyüzünde Çizilmiş Resimlere Benzedik İnönü’de” , Sayın Neşe Evrim'in, “Kartallar Yüksek Uçar” , Sayın Süleyman Ekim’in “ Ordu Güvenilir, THK da Güvenilir” , Sayın Yıldız Demirel’in ( Yıldız hanımın soyadı, ne yazık ki, dergide ‘Demirer’ olarak yer almış. Özür dileriz.) “3919’a Mesaj” , Tijhal’in, “Rüyaları Gerçeğe Dönüştüren Kurum, Türk Hava Kurmu” , Pirmete’nin, “Özel mi Özel” , Sayın Alev Meisel’in, “ İnönü ! Öneri !” , Sayın Tamer Kaplan’ın “ Gökte açan Çiçekler” başlıklı yazıları , 36. sayfa da ise, 5 Kasım 2007 tarihinde MB de yayınlanan “Bir buluşmanın ardından” başlıklı yazım yer almış.

Uçantürk Dergisi Kasım/Aralık sayısı biraz gecikerek çıktı. Kurban Bayramına ilişkin işlerle THK Basımevi’nin yoğun bir çalışma içinde olması nedeniyle. Ama beklemeye değmiş. Milliyet Blog yazarları ile dergimize ayrı bir renk, ayrı bir ruh gelmiş. Mutlaka bir şekilde bu dergiyi görmenizi öneririm. Daha önceki yazılarımda belirtmiştim. Bildiğim kadarı ile İnönü Buluşması’na katılanlara da, THK Basın Yayın ve Halkla ilişkiler Müdürlüğünün bir elektronik postası ile de anımsatıldı. Değerli MB Okurları/Yazarları Uçantürk Dergisi’ni, bulunduğunuz yerin THK Şubesinden edinebileceğiniz gibi, Posta adresinizi elektronik posta ile basinyayin@thk.org.tr adresine göndererek, (bu sayı ya ilişkin olarak) adresinize ücretsiz olarak gönderilmesini sağlayabilirsiniz.

Darısı “Cemal Uygun MB İnönü Bahar Buluşması” na..

Bakın Nazım Usta, pek bilinmeyen bir şiirinde ne diyor….

Güvercinler hep beraber <ı>
güneşi taşıyıp kırmızı ayaklarında
uçabilirler.
Durdurmaz onları demir ve duvar.
güvercinlerin yumuşak kanatları var.
Ve kanatlar
Şimdi burda, şimdi damın üzerinde.
İnsanların kanatları yok
İnsanların kanatları yüreklerinde.
Dört güvercin
güneşe varmak için
yıkandı, uçtu sudan. <ı>
Nazım Hikmet RAN

Unutmayın1: THK Yangın Uçağı alım kampanyası için, tüm operatörlerden yangın yazıp, 3919’a gönderin. Bedeli 6 YTL’dir. Ülkemize katkısı, yemyeşil ormanlar.

Unutmayın2: Bir Cumhuriyet Kurumu olan THK’na üye olun. Rejime ve Cumhuriyet kazanımlarına sahip çıkmanın bir yolu da, rejimin ve Cumhuriyetin kurumlarına sahip çıkmaktır.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Dergi henüz elime ulaşmadı ama yazılarımıza yer verdiğiniz için tüm THK ve Uçantürk ekibine teşekkür ediyorum.Bu sayıdan itibaren abone olacağım.Umarım Cemal Uygun MB bahar buluşması projesi hayata geçer THK'nın çalışmaları daha geniş insana ulaşır.Sizin belirttiğiniz sponsorluk konusunda bizler de taşın altına elimizi atmalıyız diye düşünüyorum.Bugünkü yazımda da bahsettim.Tekrarlıyorum bir nefer olarak üzerime düşen ne varsa yapmaya hazırım.Selamlar ve saygılarımla.

Ahmet AYDIN 
 17.01.2008 21:46
Cevap :
Sevgili Kardeşim, Uçantürk yazarları doğal abone oluyorlar. Sanırım bundan sonraki sayılar düzenli olarak size postalanacak. Bu günkü yazınızı büyük bir keyifle okudum. Ama, konunun tarafı olarak yorum yazamadım. Umarım MB yazarları benim eksikliğimi aratmaz. Desteğin ve THK se4vgin beni mutlu ediyor. Şöyle yada böyle Cemal Uygun MB Bahar Buluşmasını gerçekleştireceğiz. Sizin yazınızda yaptığınız hesabı pek çok MB dostumdan da duydum. Sonuç olarak bu miktarda bir ödemeyi kendi olanaklarımızla da karşılarız. Benim ısrarla sponsor arayışında olmam ise; İsteyipte gelme olanağı olamyanlar ve kalabalık adına yakışan bir buluşma özlemimden kaynaklanıyor. Gelişmeleri izlemekle yetinelim. gelecek günler ne gösterecek. Saygılarımla..  17.01.2008 21:55
 

çok güzel bir paylaşım olmuş inönü gerçekten. herşeyiyle. ve yazılarla da bu paylaşım bir anlamda tarihe geçmiş belgelenmiş. bende edinmek için adresimi yollayacağım. bir sonraki inönüde görüşmek dileğiyle...sevgi ve selamlar...

beenmaya 
 16.01.2008 15:15
Cevap :
Çok teşekkür ederim. Bir an önce ve derginin eldeki sayısı tükenmeden adresinizi gönderin. Bu yorumu okuyan diğer MB yazarları da, Cemal Uygun MB İnönü Bahar Buluşması sonrası, yazılarının yayınlanacağı dergiyi bu günden görmek için... Saygılarımla..  16.01.2008 20:59
 

Rejimin ve cumhuriyet değerlerinin yanındayız. Katkılarınız için sizleri de kutlarız. Saygılarımla..

Yalnıztürk 
 15.01.2008 21:50
Cevap :
Sayın Fahrettin Çitil, Çok teşekkür ederim. İnönü'de görüşecek miyiz? Saygılarımla..  15.01.2008 22:14
 

Sayın Talip Bölükbaşı; Selami hocamla beraber cumartesi pilavınızı ne zamandır yiyememenin üzüntüsünü yaşıyoruz; ilk fırsatta geleceğiz. Yangın uçağı alım kampanyasına ilginizin- başta ilgililer(!) olmak üzere- herkese örnek olması temennilerimle saygılarımı sunuyorum.

ali türkis 
 15.01.2008 10:43
Cevap :
Sayın Ali Türkiş, Kazan her cumartesi kaynıyor. Bekleriz... THK Yangın Uçağı Kampanyamız; bir ülke borcu, ilgili ilgisiz ama bu yurdu seven herkesin sorumluluğu... İlgililerin işleri var. Merkez Bankası İstanbul'a taşınacak, Büyük Ortadoğu Projesi bitirilecek... Daha nice işler. Ben emekli bir yurttaşım. İşim gücüm yok. Gelecek kuşaklara sağlıklı bir yurt bırakmak gibi, ıvır zıvır işlerle uğraşıyorum. Saygılarımla..  15.01.2008 10:54
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 182
Toplam yorum
: 1287
Toplam mesaj
: 348
Ort. okunma sayısı
: 2334
Kayıt tarihi
: 29.01.07
 
 

10 Kasım 1954 tarihinde doğdum. Sosyal Hizmet Uzmanıyım. Pilotum. (ultralight licence no:151)..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster