Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

19 Eylül '15

 
Kategori
Blog
Okunma Sayısı
244
 

MB'yi canlandıracak formülü buldum. Acımadı ki.

MB'yi canlandıracak formülü buldum. Acımadı ki.
 

MB'nin son zamanlarda eski günleri aratır durumda olduğu görülüyor. Yazılar ilgi görmüyor, yorumlar azaldı. Heyecan kalmadı gibi. Zaten yazılan yazılarda da düşüş var. Öyle ki editörler blog yazarlarına "Neden yazmıyorsunuz" falan gibi mailler atıyorlar. MB'yi bu durumdan kurtaracak formülümü maddeler halinde sunuyorum.

Madde 1-  Acımadı ki çok önemli bir kitaptı. Şimdi anlaşılıyor ki bu önemli kitabı yazan blog yazarları sadece çocukluk anılarını derlemiş olmadılar MB'yi de coşturdular. O kitapla ilgili yazılar yazıldı. O kitapla ilgili gelişmeler yazıldı burada. Yorumlar yapıldı. MB yazarlarının nasıl bir arada güzellikler yapabilecekleri anlaşıldı. O zaman demek ki o ekip bir kitap daha yazacak.  Belki daha geniş katılımlı olacak. Yeni bir Acımadı ki rüzgarı lazım bize.

 

Madde 2- Bu maddem editörlerle ilgili. Önerim direk onlara. Her gün MB'den bir kaç yazı seçilmeli ve bu yazılar milliyet.com.tr ana sayfasında manşette bir yerlerden verilmeli. Bu blog yazarlarını teşvik edecektir. milliyet.com.tr'de MB malesef çok altlarda veriliyor. Milliyet şunu anlamalı artık. MB üvey evlat değil. Milliyet'in kendi oluşturduğu bir platform. Milliyet burayı desteklemeli.

 

Madde 3- Burada bazı blog yazarları var ki gerçekten yazdıkları zaman bir sinerji oluyor. Benim favorim Ümit Culduz. Kendisinin her yazısındaki görüşlere katılmasam da hatta kızdığım yazıları olsa da Culduz buranın lokomotiflerinden. Kalemi gerçekten güçlü. Ben onu araştırmacı-karıştırmacı bir yazar olarak görüyorum. MB'nin dibi tutmasın istiyorsak Culduz'un biraz karıştırmasında fayda var. Bir taşla iki kuş vurulur ya Culduz bir taşla neredeyse bin blog yazarını birden vuruyor. Kendisinin kaleminden ben de nasibini alanlardanım bu arada. Culduz'a kızıyorum ama hakkını da teslim etmek gerek. Editörler Culduz'a daha fazla yazdırmanın bir yolunu bulmalı.

 

Madde 4- Acımadı ki ekibi olağanüstü toplanmalı. Bu arkadaşlar derhal yeni bir buluş bulmalı. Bu ekipteki arkadaşlar bir süre MB'yi ön plana alıp yazarlarsa  burası canlanır. Ben onlara çok güveniyorum. 


Benim aklıma gelen bunlar. Herkesin bu konuda yazmasını öneriyorum. 

 

 

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Ben bu kitabı okumamışım iyice uzak kaldım evet bence de teşvik edici birşeyler olmalı yazana Hakkı verilmeli takdir edilmeli bi şekilde laf aramızda o kitapta bende olmak isterdim kıskandım dogrusu??

ScReAm 
 19.09.2015 9:16
Cevap :
Sevgili Scream sayfana baktım. Uzun zaman olmuş yazmıyorsun. MB'nin sana ihtiyacı var. Sevgiler.   19.09.2015 16:32
 

Merhaba Solohan...Benim de iki önerim var...Biri, bir bloğa yapılan yoruların ve yorumlara verilen yanıtların anında yayınlanması(iki hafta önce yayınlanan bir bloğuma yapılan bir yorumun dört hafta sonra sayfama ulaşması gibi)...İkincisi de aiyasi, tarihi ve güncele ilişkili blogların, ayrı bir sayfada yayınlanması. Konusu tarih olan bir bloğumun üstünde bir domatesli çorbası tarifinin; altında da "seyredilmiş bir dizinin eleştirisinin yapılması; bunların 150-200 tıklama alırken benim emek verdiğim bir tarihi konunun 15-20 tıklama alması hiç hoşuma gitmiyor...Daha da var ama; şimdilik bu kadar yeter...Selamlar.

cdenizkent 
 19.09.2015 8:46
Cevap :
Haklısınız. Önerileriniz de güzel. Şu önerileri yazın ki gündemde konuşalım. Tartışalım.   19.09.2015 16:34
 

Merhabalar. Ben MB'de yeni olduğum için, sizin fark ettiğiniz durumdan bihaberim. Ben buraya Google'nin Blogger platformundan geldim. Hele siz orayı görseniz MB'nin yanında bir HİÇ konumundadır. Beni MB'ye getiren en büyük neden, burasının diğer tüm blog platformlarına göre çok daha hareketli, canlı ve heyecanlı olmasıdır. Sizin tespitinize göre demek ki burası eskiden daha güzelmiş. MB'nin bir üye istatistiği yok mudur? Ben MB'nin arayüzü içerisinde böyle bir istatistik fark edemedim. MB'yi tekrar canlandırmak ve eski heyecanına döndermek için paylaştığınız tespitleriniz güzel ve mantıklı. Tabi bu konuda daha güzel fikirleri olanlar da çıkacaktır. Demek buranın lokomotiflerinden biri de CULDUZ. Merak ettim sayfasını incelemeyi düşünüyorum. Benim MB'den şikayetçi olduğum bir konu var. Yazılarımızın kategorilerini seçerken zorlanıyorum. Kategori seçme penceresine bir değişik ulaşma tekniği uygulasalar olmaz m? Örnek Şiir seçmek için saatlerce şiiri arıyorum. Selam ve dualarımla.

Recep Altun 
 19.09.2015 8:25
Cevap :
Şu anda buraya yenilik getirecek arkadaşların da gelmesi önemli. Sevgilerimle.  19.09.2015 16:35
 

MB'u canlandıracak tek formül editörleri değiştirip onların yerine analitik düşünme becerisine sahip erkek editörler koymaktır. Kadın kısmısının yönettiği bir dünyada eninde sonunda işin cılkı çıkar.

Matilla 
 19.09.2015 7:50
Cevap :
Yorumunuz yanlış. Kadınları aşağılamaktan vazgeçin. Bunun k kadın olmakla ilgisi ydk. Dy Olamaz.  05.10.2015 16:10
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 179
Toplam yorum
: 1563
Toplam mesaj
: 289
Ort. okunma sayısı
: 2561
Kayıt tarihi
: 21.01.07
 
 

Barışa ve kardeşliğe inanıyorum. Türkiye'nin yaşadığı tüm sorunların kardeşlikle çözümlenebileceğ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster