Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

19 Ocak '08

 
Kategori
Eğitim
Okunma Sayısı
1087
 

MEB 10 Ocak'ta sessizce atama yaptı

MEB 10 Ocak'ta sessizce atama yaptı
 

MEB 10 Ocak'ta sessizce "Ek Sözleşmeli Öğretmen Ataması" yaptı. Atamaların Aralık ayı sözleşmeli atama başvuruları arasından kura ile yapıldığı söyleniyor. Daha önce de birkaç kere bu tip atamalar yapılmıştı. Atama haberlerinin MEB anasayfasında ya da Personel Gen. Müd. anasayfasında duyurulmaması çok yanlış. İnterneti takip etme imkanı olmayan öğretmen adayı arkadaşlar olabilir. Sessizce yapılan bu atamadan çoğu öğretmen adayının haberi olmayabilir.

Özellikle, Aralık atamasında puan sınırında kalan arkadaşların bu ek atamada daha şanşlı olacağını düşünüyorum. Atama sayısı hakkında henüz bir haber yok. Ancak, sınıf öğretmenliği ihtiyacını düşünürsek, bu bölümün en başta gelme ihtimali aşikârdır. Aralık atamasında atanma şansı bulamayan öğretmen adayı arkadaşların aşağıdaki adresten atama sonuçlarına bakmalarını tavsiye ederim.
Aşağıdaki adrese girerek, Atama Dönemi bölümünden "Ek sözleşmeli öğretmen görevlendirmesi " seçeneğini seçin. TC Kimlik numaranızı girerek atamanızı kontrol edin. Kimbilir belki siz de atanmışsınızdır, haberiniz yoktur...!

Link : http://atama.meb.gov.tr/2007_3_sozlesmeli/Default.aspx

Kaynak: devmiting

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Emekli olmak üzereyim. 2007 yılında hala merkezden yapılan atamaları ve bu tür menfaatleri türlü bahanelerle ellerinde tutmaya devam edenleri protesto ediyorum. Merkezden yapılan atamaların sonucuda her zaman böyle olacaktır. Saygılar sunarım.

DurmuşGüler 
 24.01.2008 23:34
Cevap :
Yorumunuz için teşekkürler. Eğitim sistemiz boşlukta ilerliyor adeta. Normalde şubat atamaları bugünlerde açıklanırdı. Ben dahil binlerce güvencesiz öğretmenin halini siz tahmin edin. Atama olacak mı ne kadar olacak, hangi branşlarda olacak meçhul. Geleceğimiz belli değil...  25.01.2008 17:44
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 92
Toplam yorum
: 162
Toplam mesaj
: 83
Ort. okunma sayısı
: 11309
Kayıt tarihi
: 21.01.07
 
 

Dokuz Eylül Üniversitesi "Tarih Öğretmenliği" bölümü mezunu. Eğitim sektöründe çalışıyor. Yazmak ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster