Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

07 Aralık '12

 
Kategori
Güncel
Okunma Sayısı
395
 

MEB Ömer Dinçer Burdur’u Ziyaret Etti

MEB Ömer Dinçer Burdur’u Ziyaret Etti
 

MEB Ömer Dinçer Burdur’da


Gelişi Yeni ve Burdur’a büyük vaatlere neden olan MEB Ömer Dinçer, bugün (7 Aralık 2012 Cuma günü) ilimizi ziyaret ederek bir takım incelemelerde ve temaslarda bulundu.
 
Gelişi Yeni ve Burdur’a büyük vaatlere neden olan Milli Eğitim Bakanı Ömer Dinçer, bugün (7 Aralık 2012 Cuma günü) ilimizi ziyaret ederek bir takım incelemelerde ve temaslarda bulundu. Geçen haftadan ertelemeli gelen Dinçer, Ercan Akın Fen Lisesi’nin açılışını da gerçekleştirdi.
 
İlk olarak saat 10,30’da Vali Yılmaz’ı ziyaret eden MEB Ömer Dinçer, Vali Yılmaz ve protokol tarafından Valilik Protokol Kapısında karşılandı. Valilik defterini imzalayan Dinçer makamda kısa bir konuşma yaparak Burdur’da olmaktan mutluluk duyduğunu ifade etti. Bakan Dinçer, Burdur'un “gerek derslik başına öğrenci olarak kıyaslandığında, gerek öğretmen başına öğrenci imkânıyla kıyaslandığında veya teknolojik altyapı olarak bakıldığında hakikaten oldukça iyi şartlara sahip olduğu”na işaret eden Bakan Dinçer, "sadece o değil, aynı zamanda birçok ilimizde fiziki altyapı yeterli olduğu halde eğitim performansı düşük olmasına karşın, Burdur'da eğitim performansı çok yüksek. Burada çocuklarımız ulusal ve uluslararası sınavlarda oldukça iyi performans gösteriyor. Ama bu bizim için yetmez. Biz elimizden geldiği kadar daima öğrenen bir toplum olma yolunda gitmek istiyoruz" diye konuştu
 
Vali Yılmaz Dinçer’e alaca dokuması armağan etti.
 
Liselerde 10 megabitlik internet hizmetiyle birlikte akıllı tahta hizmeti
 
Daha sonra Yukarı Pazarda Burdur Belediye Başkanı Akkaya’yı ziyaret eden Dinçer, burada yaptığı konuşmada Milli Eğitim ile ilgili önemli bilgiler verdi. Dinçer, Burdur’un “çok moral veren bir il” olduğunu, “bütün bakanların buraya gelerek moral depolayarak gitmeleri”nin gerekli olduğunu, özellikle eğitimle ilgili Burdur’un başarılarının kendisini çok mutlu ettiğini vurgulayarak, “ben size bir de müjde vereyim. Burdur’daki bütün liselerimize akıllı tahta döşedik. 500’e yakın dersliğimizde akıllı tahtalar döşedik. Şimdi de o akıllı tahtalardan daha etkin hizmet alabilmeleri için –altyapılarını fiberkabloyla pek yakında tamamlayacağız- her dersliğimizin 10 megabitlik internet hizmeti de olacak. Pek yakında bu okullarımızda çocuklarımıza tablet bilgisayara vereceğiz. 9 Aralık itibariyle 9 bin tabletin ihalesini yaptık” dedi. 
 
Norm kadro fazlası öğretmenleri ihtiyaç duyulan yerlere dağıttık
 
Bakan Dinçer norm fazlası öğretmenlerin durumuyla ilgili sorduğa soruya verdiği cevapta, Türkiye çapında 33 bin norm fazlası öğretmenin bulunduğunu, bu yıl öğretmenlerden daha fazla yararlanabilmek için o öğretmenleri il emrinden alarak ihtiyaç duyulan okullara dağıtıldığını, velilerin çocuklarının öğretmenlerinin değişmesinden kaygı duymamaları gerektiğini, öğretmenlerin tamamının birbirinden donanımlı ve yararlı olduğunu, yeni gelenlerin de eskiler kadar yararlı olacağının altını çizerek “bizi de bu yeni değişikliklere mecbur olduğumuzu, anlayışla karşılamaları gerekir” dedi. Dinçer cevabına devamla, "geçen yıl dönem başında yaklaşık 64 bin 600 civarında ücretli öğretmen istihdam ediyorken, bu yıl hem geçici görevlendirilmiş öğretmenleri geri çağırarak, hem de norm fazlası il emrindeki öğretmenleri tekrar görevlerine göndererek çok ciddi bir verimlilik sağladık. Aşağı yukarı kamu, 1 milyar 200 milyon liraya yakın tasarruf sağladı" dedi.
 
Ercan Akın’dan Tıp Fakültesi Sözü
 
Bakan Dinçer öğleden sonra saat 13,30’da Ercan Akın Fen Lisesi’nin açılış programına katıldı. İşadamı Ercan Akın burada yaptığı konuşmada resmileştiği takdirde Burdur’a Tıp Fakültesi sözü ve müjdesi ile lisesinden mezun olup da yurt çapında ilk üçe giren öğrencilere birer araba sözü verdi.
 
Ardından Bakan Dinçer, akşamüzeri 17,00’de Milli Eğitim Müdürleri ve kaymakamlarla bir toplantı gerçekleştirdi. Saat 19,00’da partisinin il başkanlığını ziyaret eden Bakan Dinçer ilimizden ayrıldı.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 511
Toplam yorum
: 126
Toplam mesaj
: 26
Ort. okunma sayısı
: 493
Kayıt tarihi
: 04.04.08
 
 

"Cv" Dedikleri Özgeçmişim 1953 yılının karanlık günlerinde Haziran ayının 24. günü, ağaçların mey..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster