Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

28 Eylül '19

 
Kategori
Deneme
Okunma Sayısı
86
 

Meçhul

Önemsiz olayların hükmü altında kalan duyarlılıklar,herhangi bir kitabın satırları arasında  açılmayı beklerken koyulaşan izlemdir. İzlemden bakmayı sürdüren gözleri görmezler. Kendilerine ve birbirine arka çıkmakla meşgul olanlar etrafını görmüyor izlemden bakanları nasıl görsünler. Biri herkes gibidir herkes biri. Kılıkta, dilde, düşünüşte sağlanan ortak paydalarda zorlu hayat şartlarından geçtiği sanrısı ile devinen çokluktan bahsediyorum. Tuttuğunu koparan güçte olmak mı? Ne ki? 

Ortaya çıkan, türeyen önemsizliğin  zor kullanarak, engelleyerek, yok sayarak, baskılayarak... oldurduğu sonuçlar ard arda sıralandığında boş, anlamsız, saçma sapan sözler üzerinden iletişim kuruluyor. O zincirlemede yoksanız yoksunuz, varsanız var. En iyisi  bir yere çarpıp fırlamak. Sürekli biçimde hoşnutsuzluğunu belli eden can sıkıcılar, yüzünü aşındırıp parlatmaya çalıştıkları saydam olmayan yürek taşlarını paha biçilmez sayarlar.

Kitap okumanın müptelası değilim. Yaşamın azminde olmaktan kaynaklı iş güçlerimizden biridir okumak. Gerekliliktir. Satırlarda beliren önemseyişleri kavradıkça kendini tutamayıp uzun uzun ve sesli gülmek kadar acayip, yaşamak çağrısı asılı ise boynumuza mecbur bu davayı güdeceğiz. 

Hayatın oluru bellidir. Ya kement vurulur ya madalya takılır. Cesaret madalyası göğse, azmin madalyası boynumuza...

Parlak ve saydam bir taş taşıyorsanız yüreğinizde, mecburen  cesaret madalyası taktıracaksınız. Madalya şart mı illa her şey görünür mü olmalı? Azmin zaferi insanlık değil mi? Kim kimin ne hakla cesaretini ölçebilir? Diyorsanız eğer geçmiş olsun.

Hoşgeldiniz Meçhule.

Abbas Oğuz, ETEM SEVİK bu blog'u önerdi.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 146
Toplam yorum
: 10
Toplam mesaj
: 2
Ort. okunma sayısı
: 101
Kayıt tarihi
: 04.01.12
 
 

Yazmak gönülden çağlayan bir sanattır. Vakti an, mekanı hayattır.  ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster