Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

29 Ocak '14

 
Kategori
Magazin
Okunma Sayısı
1860
 

Medcezir, ödül toplamaya başladı!

Medcezir, ödül toplamaya başladı!
 

Star Tv.de yayınlanan “Medcezir” ilk ödülünü aldı. Bilkent Televizyon Ödülleri çerçevesinde verilen,14 kategoride dağıtılan ödüllerden, “En iyi Drama Dizisi” dalında Medcezir dizisi ödüle layık görülmüştür. 

Bu yıl ikicisi düzenlenen, Bilkent Üniversitesinin öğrencileri ve öğretim üyeleri tarafından oylanarak yapılmaktadır.

Bilkent Televizyon Ödülleri, Farklılığını düzenlenecek "ilk online ödül töreni" olacak olması ile ortaya konan, televizyonun en iyilerini reyting ölçümlerinde A/B grubu olarak anılan; yüksek eğitim düzeyine sahip bireylere, yani Bilkent öğrenci ve öğretim üyelerine seçtirerek, televizyonun en iyilerini bir de eğitimli insanların gözünden görmeyi sağlayacak, televizyon sanatsal değerlerini ödüllendirecek özgün bir projedir. İşte bu proje çerçevesinde "En iyi Drama dizisi" ödülü Medcezir'e verilmiştir.

Gömülü resim için kalıcı bağlantı 

Medcezir, 2013 yılının son dört ayında dizinin her yönüyle performansı övgüye değerdi. Her Cuma akşamı AB kategorisinde birinciliği hiçbir diziye bırakmamıştır.

 

Geçtiğimiz günlerde Bilkent Televizyon ödülleri tertip komitesi, Medcezir setine ziyaret etmiş ve ödül Plaketini vermiştir. Bu başarıda, başta Çağatay Ulusoy, Serenay Sarıkaya, Barış Falay, Mine Tugay, Taner Ölmez, Hazar Ergüçlü, Şebnem Dönmez, Murat Aygen ve Can Gürzap’ın payı çok büyüktür. Ayrıca alt kadrolarda oynayan, diğer oyuncuların da katkısını küçümsememek lazım.

 

Ay Yapım’ın bu sevilen dizisi “Medcezir” 2014 yılında ödüle doymayacağı tahmin ediyorum. Ayrıca, 2014 yılında Çağatay Ulusoy (En iyi erkek oyuncu), Serenay Sarıkaya (En iyi kadın oyuncu), Barış Falay, Taner Ölmez (En iyi yardımcı erkek oyuncu)ve Hazar Ergüçlü (En iyi kadın yardımcı oyuncu) dallarında ayrı, ayrı, ödül alacaklarını tahmin ediyorum.

Saygılar, sevgiler.

Abdurrahman Balcılar

Twitter: abdurrahman balcılar@abbalcilar

Mail : ab.balcilar@hotmail.com

Blog: milliyet.com.tr/cansever

Not: Görseller internetten alınmıştır.

  

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 1909
Toplam yorum
: 373
Toplam mesaj
: 14
Ort. okunma sayısı
: 3039
Kayıt tarihi
: 18.06.12
 
 

Emekliyim. Doğayı, Sabahın erken saatlerinde doğada yürümeyi, Hayvanları, bilhassa köpekleri çok se..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster