Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

30 Kasım '13

 
Kategori
TV Programları
Okunma Sayısı
2897
 

Medecezir / Çağatay Ulusoy & Serenay Sarıkaya ile 11. Bölüm, 10+1 numara.

Medecezir / Çağatay Ulusoy & Serenay Sarıkaya ile 11. Bölüm, 10+1 numara.
 

Yaman & Mira aşıklar el ele


Star TV.in tutkulu ve fenomen dizisi “Medcezir” 11. Bölümü ile dün akşam herkesi heyecanlandırdı, duygulandırdı ve meraklandırdı. Ben kendi adıma söyleyeyim, soluksuz izledim. Her hafta olduğu gibi reytingler çok iyi. Artık değişmez kural oldu her Cuma. AB’de açık ara1. Total’de Karagül’ün ardından 2. olmuş.

Geçen bölümde Yaman’ın babasından kurye ile gelen mektup, Yaman’ı derin bir acıya gark etti. Serez ailesi Yaman’ın gözyaşlarından etkilendi. Babasının yaşadığını öğrenen Yaman’ın o halinden izleyici de çok duygulandı.

O akşam babasını bulmak için Selim Beyle, annesinin çalıştığı bara gittiler. Mira geceye gitti ama, aklı Yaman'da kaldı. Mesaj attı, “Elimi elinde farz et”. Yaman da cevaben, “Elimde zaten…” yazdı. Sonra da Mira, “Bu gece ne olursa olsun geceye gel ama olur mu? Eğer gelemeyeceksen de haber ver ben senin yanına geleyim…”  diye tekrar mesaj attı.

Sude Beylice, sırtı açık transparan kıyafeti ile gecenin gözdelerindendi. Herkes oradaydı, Mira’nın piyano hocası Tan’da geldi. Sude Hanım ile tanışırlar. Tan, “Çok zarifsiniz, Mira’nın güzelliğini kimden aldığını görebiliyorum” diyerek iltifat eder. Sude Hanım, (Şebnem Dönmez) kırkına merdiven dayamasına rağmen gerçekten çok güzel ve alımlı bir kadın.

Mert, yol boyunca kayıt yapar, tatlı esprileriyle gece boyunca Eylül’e iltifatlarda bulunur. Eylül’e “Kelebeğim” demesi çok hoştur.

Orkun'un gözleri Mira’yı arar, Tan’ı görünce çok huzursuz olur. Tan Mira’ya , “Yaman gelmez ise ben seni yalnız bırakmam” der.

Yaman, annesinin gece kulübüne odasına gider, mektubu uzatır “Oku şunu”.  Mektubu okuyan annesi, ağlama krizine girer. Kocasının yıllar önce gözlerinin önünde tabanca ile öldürülmesini hatırlar. Her şey net değil karışıktır. Yaman’a “Mektubu babanın yazdığını düşünmüyorum” der. Yaman, annesinin yalan söylediğini ve sakladığı bir şeylerin olduğunu düşünmektedir. Yaman, geceye gelmek istemez. Selim Beyin ısrarlarıyla ve de Mira’yı yalnız bırakmamak için gelir.

Sıra stil gecesinin ödül törenine gelmiştir. Mira Orkun’a, Yaman ile artık resmen sevgili olduğunu ve ona aşık olduğunu, seninle sadece arkadaş kalım der.

Mira ile Orkun yılın stil sahibi genç çifti olarak çağrılır ve sahneye davet edilirler. Tam o an Yaman gelir. Mert, bu geçen senenin ödülleri dese de, Yaman çok huzursuz olur. Orkun, “Bu ödül benim için çok önemliydi, üstelik hayatımın kadını ile” der. Yaman hamle yapar, Selim Bey kolundan yakalar. Orkun, “Seni seviyorum Mira” der ve yanağından öper. Yaman dayanamaz, Orkun’un gözünün üstüne yumruğu indirir. Yaman’ı, Orkun’un üstünden zor alırlar.

Gecenin sonunda eve dönerler. Ender Hanım, Yaman’ın bu hareketini vahşice bulur. Mert, Yaman’a “Ellerine sağlık ağabeycim, ellerin dert görmesin, demirsin, bileksin, demir bileksin diyerek”, Yaman’ın öfkesini dağıtmak ister. Sedef Hanım ise Yaman’a magandalıkla suçlar. Sedef Hanım Mira’nın Yaman’dan ödü patladığını söyler. Yaman orada sarf ettiği son sözleri hatırlar.  “Mira’ya sana açık, açık, söyleyeyim kızım, zartı-zurtu anlamam, bu işler bana gelmez, anladın mı? Benim tuttuğum eli bir başkası tutarsa o eli kırarım, bu kadar net, sen de düşün nerede duracağını karar ver, yoksa bu iş başlamadan bitsin” diyerek beylik sözler söyler.

Mira’lar ailecek eve dönerler. Mira çok üzgün ve tedirgindir. Yaman Mira diye seslenir, Mira bakar cevap vermez. Sadece Faruk Bey, Yaman’a "İyi geceler" der. Tan Mira’yı arar, olanlara üzüldüğünü söyler, yarın derste görüşürüz, der.

Mert Teyzesi Sedef Hanım ile sabah, uzak doğu sporu yaparlar. Yaman’ı soran Mira’ya, Yaman’ın babası ile hapishaneye kardeşi Kenan’a gittiklerini söyler. Yaman’a gelen aynı mektuptan babası, araba kaçırdıkları doğum gününde Kenan’a da göndermiştir. Aşağı yukarı aynı şeyler yazmaktadır. Kenan, babası Turan için "Serserinin teki" olduğunu söyler. Ortada bir para meselesi vardır. Yaman çok üzgündür, kırgındır.

Yaman, Mira’ya biraz konuşmak için mesaj atar. Mira piyano dersine gitmiştir.

Ender ile kardeşi devamlı kavga ederler, kocası Selim’in “Huzuru arıyorum burada mı?” demesi Ender’i çok kızdırır. Yaman’ın Mert ile sarmaşıp, dertleşmesi, “Alile mevzuları mayınlı alan, nerede patlayacağı belli olmuyor.” lafı çok hoştu.

Yaman Mira’yı devamlı arar, telefonu cevap vermez, mesaj bırakır.” “Mira dün zor bir gündü, haklısın ayıp ettim, ama o dangalağa değil sana. Elin bir tek benim eliminde olsun istiyorum, dudaklarına başkası dokunmasın, elimin de,  ağzımın da ayarını düzelticem, söz veriyorum, fabrika ayarlarına dönücem”. diye sesli mesaj bırakır.

Sude Hanım Yaman ile konuşur. Kızımdan uzak dur, dese de Yaman, “Özür dilerim ondan uzak durmayı beceremeyeceğim.” Sude Hanım, yakışıklısın, başarılsın, ama Tozludere’ in tozu hala paçalarında. Mira’yı biraz düşünüyorsan ondan uzak dur” diye tehdit eder.

Mira piyano dersinde çalarken hayallere dalar, Yaman ile geçirdiği kısa ama güzel anlar hayalinde canlanır. Tan, Mira’ya takılmıştır. Bakışlarında tam bir psikopat havası vardır. Evine davet eder, kız arkadaşı ile olan ilişkilerini dramatize ederek anlatır. Ve Tan’ın evine giderler. Mira, biraz da Yaman’dan uzak durmak istemektedir. Tan, Mira’nın telefonun üstüne kahve döker, telefonu kapanır. Yaman’ın mesajlarını göremez. Mira, ortalığı karıştırırken kendi resim yap-bozunu görür, ama bir şey anlamaz.

Ender Hanım, spor salonunda Faruk Bey ile kardeşi Sedef Hanımı uygunsuz halde görür. Çok sinirlenir. Selim Bey de gider, onları baş başa yakalar. Fettan Sedef Hanım ile Çapkın Faruk Bey saunada beraber olurlar.

Sude Hanım Ender Hanıma yarın akşam yemeğe davet eder. Yaman gelmek istemez. Selim Bey bütün aile olarak gideceğiz der. “Sen de geçen gece için özür dilersin” der. Yaman kabul eder.

Mira eve döner. Yaman konuşmak için onu karşılar. Konuşurlar, merak ettiğini söyler. Telefonumun üstüne kahve döküldü, Keşke haber verseydin. Mira numaranı ezberleyemedim der. Yaman boş boğazlık yapar “Orkun’u arasaydın o zaman” der. Mira çok bozulur ters yüz döner. Yaman, “Tamam, özür dilerim, öküzlük ettim yine, dün gece için de özür dilerim, yontulucam, sinirlerime hâkim olucam”. Der. Kısaca dertleşirler, Mira Tan ile konuşmalarını anlatır. Yaman, “Bidaha uzaklaşmadan önce bana söyle, ben de kafanı dağıtacak bir şeyler bulurum” Der. Mira, ben senden de kaçtım der. El ele tutuşurlar Yaman “Kaçma” der, çeker Mira’ya masumca öper. O gözlerindeki parlaklık, yüzlerindeki gülümseme görülmeye değerdi.

Diğer taraftan Hale çektiği resimleri izlerken, Orçun ile Yaman’ın üvey babası Hasan’ın yan yana konuşma resimlerini çektiğini fark eder. Bu resmi Yaman’a tel ile atar. “Aralarında senin bilmediğin bir şeyler dönüyor, belki iğlini çeker” diye mesaj yazar. Yaman apar topar evden çıkar, annesinin evine gider, Hasan’ın gırtlağına basarak hesap sorar.

Selim Bey Yaman’ın babası ile ilgili derin bir araştırmaya başlar. Sedef, Faruk ile kısa bir seyahat planlamışlardır. Yemek işi nedeniyle Faruk Bey iptal eder. Sedef Hanım ile bahçede durumu açıklamak için buluşurlar, tam sarılıp, öpüşür iken,  Mira onları görür. Yaman’ın odasına koşar, Yaman çıkmıştı, bulamaz, bir taksiye atlar, babası Faruk peşinden koşsa da yetişemez, Tan’ın evine gider.

Tan o sıra kanlı ellerini yıkamaktadır. Mira zili çalar, Tan kurbanını odaya kilitler. O seri katil, sapık demek ki Tan imiş. Mira’da tam sığınacak katili buldu. Tan’ a sarılır, Tan Mira’yı bağrına basar, bir kurban daha geldi der gibilerden pis, pis, sırıtır. Ve bu güzel ve heyecanlı 11.i bölüm burada biter. Benden tam not,10 numara ve + 1 aldı. Tabii ki tüm izleyicilerden de…

Çağatay Ulusoy ile Serenay Sarıkaya Medcezir dizisi ile ünlerine ün katmaya devam ediyorlar. Bunu sadece ben söylemiyorum. Bu herkesin ortak söylemi. Şu sıralar Siyaset Dergisinin 2013 Ödül Töreni Anketi var. Birçok dalda düzenlenen ankette, Yılın dizi filmi dalında “Medcezir”, Yılın Tv. Erkek oyuncusu dalında “Çağatay Ulusoy”, Yılın Tv. Kadın oyuncusu dalında “Serenay Sarıkaya”, her üç dalda da açık ara öndeler. Çağatay ile Serenay' ın aralarındaki uyum tek kelime ile harika…

Ay Yapım’ın bu süper dizisi en az 2-3 yıl devam edecek gibi gözüküyor. Değerli senaristimiz Ece Yörenç yazılımda yalnız kaldı ama, üstesinden geleceğine inanıyorum. Kıymetli yönetmenimiz Ali Bilgin iyi iş çıkartıyor, Kerem Çatay tüm ekibinizle çok başarılısınız. Bütün oyuncu kadrosuyla hepinize izleyici adına teşekkür ederim.

Gönlünüz ve gözünüzün görmek istediği görüntülere keyifli seyirler.

 

Saygılar, sevgiler.

Abdurrahman Balcılar

Twitter: abdurrahman balcılar@abbalcilar

Mail : ab.balcilar@hotmail.com

Blog: milliyet.com.tr/cansever 

 

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 2029
Toplam yorum
: 409
Toplam mesaj
: 14
Ort. okunma sayısı
: 2950
Kayıt tarihi
: 18.06.12
 
 

Emekliyim. Doğayı, Sabahın erken saatlerinde doğada yürümeyi, Hayvanları, bilhassa köpekleri çok se..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster