Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

11 Kasım '18

 
Kategori
İş Yaşamı - Kariyer
 

MEDTİS Uluslararası İslam Dünyası Sağlık Turizmi Konseyi

MEDTİS Uluslararası İslam Dünyası Sağlık Turizmi Konseyi
 

Sağlık-Der, Dünya İslam Sağlık Birliği WHO ve UASTED, ALSTUD, TURSAF (TÜRKİYE Sağlık Turizmi Federasyonu), TURSAB işbirliğiyle 57 islam ülkesi ve 500  civarında ülkemiz sağlık sektör katılımcısıyla gerçekleştirilen MEDTİS 2018 Antalya da gerçekleştirildi. Antalya 8 Kasım 2018 de  6. Avrasya Acil Tıp Kongresi ve 39. Ulusal Radyoloji Kongresine evsahipliği yaptı.

TSTDF Sağlık Komisyonundan Tevfik Yazan Sağlık Turizminin Sağlık gelirlerinden elde edilecek bütçe ve KDV olarak 2023 yılına kadar zirve yapacak stratejik sektör olduğunu söyledi. Hastane hizmetleri yanı sıra Sağlık Turizminin yurtiçi ve yurtdışına transferlerinin eğitimi ve mali boyutu ele alınarak değerlendirileceğini belirtti. Toplantıya katılan 57 ülke katılımcıları ile paydaşlar 2. Gün B2B görüşmelerine katılacak olup, kurulan standtlardaki katılımcılar Türkiyemizde  yapılan faaliyetleri sektör paydaşlarıyla paylaştılar. 3. Gün hastane ziyaretleri yapılacaktır.

UASTED ve MEDTİS 18 Düzenleme Kurulu Başkanı Mehmet Kanpolat “bölge ülkeleri arasında Türkiye de kaliteli, hızlı ve etkin şekilde sağlık hizmetlerinin karşılandığını” söyledi. 500 milyar dolar civarındaki sağlık harcaması tutarıyla 60 ülkeye hitap edecek 1,5 milyar Sağlık Turizmi Hastasına hizmet sunulduğunu belirtti.

Ülkemizin 2023 yılında belirlenen hedefleri doğrultusunda dünya sıralamalarında ilk sıralara yükselmekte olduğunu , Sağlıkta dönüşümde sağlık hizmetlerinin başarılı ve nitelikli sağlık çalışanlarıyla kaliteli sağlık hizmeti sunulduğuna değinen Öztürk sağlık turizminde kamuda da hızlı gelişim elde edileceğini belirtti.

Sağlık Bakanlığı Sağlık Hizmetleri Genel Müdür Yardımcısı Prof Dr Mehmet Gündüz ise sağlıktaki hızla gelişen ve kaliteli sağlık hizmetiyle kamu ve özel sektörde sağlık hizmetlerindeki robotik ameliyat, tedavi, bilgi teknolojileriyle dijitalleşen sağlık sektöründe kaliteli hizmet üretimiyle Sağlık Turizmi Hastalarının Türkiyemize yöneldiğini belirtti.

Kepez Belediyesi Engelli Mehteran Takımının gösterisiyle devam edilen  Panellerde yapılan konuşmalarda, Sağlık Turizminin geliştirilmesi için sağlık sektör paydaşlarının değerlendirmeleriyle de verimli sonuçlar elde edildi. Panellerde TSTD Dilaver Tengilimoğlu, İZSATU dan Bülent Cinel, Prof Dr Ayfer Uyanık, ASTD Fatih Somuncu, KSTD Tümay Mercan, Sağlık Bakanlığı TÜSEB Prof Dr Figen Çizmeci, Dr Sinan Bahçacı, ATİD Ali Cenk Yorulmaz ve diğer akademisyenlerin sunumlarıyla elde edilecek çıktının Türkiyemiz İslam Ülkeleri Sağlık Turizmine katkısı tartışılamaz seviyededir

ETEM SEVİK bu blog'u önerdi.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 37
Toplam yorum
: 0
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 103
Kayıt tarihi
: 22.03.15
 
 

     İstanbullu olup, Yalova iline Cumhuriyet Savaşı sonucunda ilk “memur” atanan dedesi Sağlık M..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster