Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

29 Eylül '17

 
Kategori
İnançlar
Okunma Sayısı
263
 

Mehdi’ye Gönülden İnanıyorum Ama İnanmayanı da Suçlamıyorum…

Mehdi’ye Gönülden İnanıyorum Ama İnanmayanı da Suçlamıyorum…
 

Ben ahir zamanda olduğumuza, Hz. Mehdi’nin ve Hz. İsa’nın çok yakında zuhur edeceğine canı gönülden inanıyorum. Peygamberimizin ahir zaman ile ilgili yüzlerce hadisi var. Bu hadislerin hepsi arka arkaya gerçekleşti.

İki ucu boynuz şeklinde Lulin kuyruklu yıldızı çıktı, İran- Irak savaşı gerçekleşti, Irak üçe bölündü, Afganistan işgal edildi, Fırat’ın suyu kesildi, Ramazan ayında ay ve güneş tutulmaları oldu, Halley kuyruklu yıldızı çıktı, Kabe baskını oldu ve kan akıtıldı, tozlu dumanlı bir fitne yaşandı (11 Eylül), yaygın katliamlar meydana geldi, Şam ve Mısır Melikleri öldürüldü, Ürdün Kralı Abdullah öldürüldü, büyük şehirler afetlerle yok oldu, Irak- İran savaşında bir ordu kayboldu, Irak’lıların para birimi kalktı, Şam’da fitneler görüldü, Irak üçe bölündü, haramlar helal sayılmaya başlandı, bütün dünyada ihtillaler yaşandı, dünyayı karışıklık ve kargaşa sardı, uzayda insan eli şeklinde bir görüntü oluştu, Müslümanlar birbirine düştü, fakirlik ve açlık dünyayı sardı, depremler arttı, şiddetli yağmurlar yağmaya başladı, insanlar Kuran’dan uzaklaştı, salgın hastalıklar yaygınlaştı ve Hz. Mehdi’nin çıkışından ümit kesildi…

Bu saydığım alametler gibi yüzlerce alamet bu yüzyılda tam peygamberimizin tarif ettiği gibi arka arkaya gerçekleşti. Peygamberimiz bu alametleri Hz. Mehdi’nin ve Hz. İsa’nın çıkış alametleri olarak anlatıyor. Ben de yazılarımda bu alametleri hadislerle tüm detaylarıyla anlattım. Ama inanmak ya da inanmamak insanların kendisine kalmış. Kimseye baskı yapılamaz, kimse Mehdi’ye ve Hz. İsa’nın tekrar yeryüzüne geleceğine inanması için zorlanamaz.

Zaten ahir zaman o kadar acayip bir dönem ki, Allah o kadar hayret verici bir şekilde yaratmış ki. Hz. Mehdi’nin kendisi dahi Hz. Mehdi olduğunu bilmiyor. Sonlara doğru olaylar o kadar tırmanıyor ki insanlar Hz. Mehdi’nin etrafında toplanıp kendileri onu başa geçiriyorlar, “eğer geçmezsen Müslümanların kanı üzerine olsun” diyorlar. Peygamberimiz hadislerine Hz. Mehdi’nin tüm dünyaya barş ve huzur getireceğini şöyle anlatıyor:

Allah onun (Hz. Mehdi'nin) sayesinde kör fitneyi söndürecek. YERYÜZÜNDE EMNİYET VE SÜKUN HAKİM OLACAK... (Kıyamet Alametleri, s. 164)

 ... HER YER EMİN BİR HALE GELİR... (Kitab-ül Burhan fi Alamet-il Mehdiyy-il Ahir Zaman, s. 58) 

... ONUN ZAMANINDA KURTLA KOYUN BİR ARADA OTLAYACAK, ÇOCUKLAR YILAN VE AKREPLE OYNAŞACAK... (İmam Suyuti, Kıyamet Alametleri, Ölüm ve Diriliş, sf. 179, 1699) 

 

Tüm yazılarım: http://mertaslanoglu.blogspot.com.tr/

 

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 1705
Toplam yorum
: 284
Toplam mesaj
: 13
Ort. okunma sayısı
: 2284
Kayıt tarihi
: 22.04.11
 
 

Boğaziçi Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği'nden mezunum, beş yıl önce kendi şirketimi kurdum. ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster