Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

02 Eylül '13

 
Kategori
Gündelik Yaşam
Okunma Sayısı
1050
 

Mehmet Aydoğan Konyalıları tek çatı altında topladı...

Mehmet Aydoğan Konyalıları tek çatı altında topladı...
 

'İzmir Konyalılar Kültür ve Yardımlaşma Vakfı (KONVAK) Başkanlığı'na; eski kurucularından olan ve halen Konyalılar Federasyonu (KONFED)' in genel başkanlığını ve İzmir Sivil Toplum Kuruluşları Platformu (İSTOP) Başkanlığını birlikte yürüten Mehmet Aydoğan yeniden seçildi.

İzmir Konyalılar Kültür ve Yardımlaşma Vakfı (KONVAK) Başkanlığı'na; eski kurucularından olan ve halen Konyalılar Federasyonu (KONFED)' in genel başkanlığını ve İzmir Sivil Toplum Kuruluşları Platformu (İSTOP) Başkanlığını birlikte yürüten Mehmet Aydoğan yeniden seçildi. Son günlerde yönetim ve tüzük zaafiyeti içinde bulunan İzmir Konyalılar Vakfına tek aday olarak girdiği seçimde oy birliği ile başkan seçilen Mehmet AYDOĞAN : “Vakfı, dernekleri, federasyonun hepsini tek bir çatı altında topladıklarını, böylelikle ayrı ve aykırı düşünmeyerek birlik ve beraberlik adına güçlendiklerini ve İzmir'de yaşayan Konyalıları bir bütün haline getirdiklerini” söyledi.  Konyalılar olarak sayılarının ve paralarının çokluğu ile hiçbir zaman övünmediklerini hatırlatan Aydoğan, hizmeti ön plana aldıklarını ifade etti. Bunu görebilmek için hemşehrilerimizin kurdukları  sivil toplum örgütlerinin ve İzmir’de yaşayan Konyalıların yaşadığımız kente koymuş oldukları ekonomik ve sosyal katkılara tarafsız gözle bakmak gerektiğinin altını çizdi.

'Konya Hasanşeyhliler Dernek Başkanı ve Konyalılar Federasyonu Genel Başkan Yardımcısı Ali DEVEBACAK ise yaptığı konuşmada: “ İzmir’de yaşayan Konyalıların ekonomik katma değerlerini ve nüfus büyüklüklerini herkes biliyor. Ancak bunu siyasilerinin de bilmesi gerektiğini, lider seçerken görüş ve dernek ayrımı yapılmasının doğru olmadığının” önemine değindi. “Geçmiş yıllarda Konyalıların İzmir’de büyük bir güç olduğunu, ancak son yıllarda hemşehrilerimizin ekonomik rehavete kapılarak sivil toplum mücadelesinden uzaklaştığını anlattı. Ülkemizde son günlerde yaşanan siyasi ve ekonomik kriterler milletimizi olduğu kadar, Konyalıları da birlik ve beraberliğe zorladığını, bunun da Mehmet Aydoğan’ın özverili ve örgütsel çabaları ile aşıldığını söyledi. Artık bütün köy ve kasaba dernekleri, Konyalılar Federasyonu ve Konyalılar Vakfı olarak Mehmet Aydoğan’ın liderliği altında birleştik. Konfed' in, İstop' un ve Konvak' ın genel başkanı olması sıfatıyla örgütsel birlikteliğinin sacayağı tamamlandığından;  bundan böyle sivil toplum kuruluşları ve İzmir' de yaşayan Konyalılar öncelikle Mehmet Aydoğan’dan sorulacak” Dedi.

İzmir Konyalılar Vakfının Mehmet AYDOĞAN başkanlığında kurulan 22 kişilik yeni yönetim kurulu şu isimlerden oluştu: Hayrettin Kayaönü, Prof. Dr. Yusuf Duman, Mustafa Çiçek, Tahsin Güzel, Ahmet Balcı, Abdurrahman Aydoğan, Ali Aydoğan, İshak Erciyes, Salih Tırman, Hüseyin Atar, İlyas Gönen, Salim Ateş, Mustafa Bilen, Ömer Pınar, İsmail Sadi Doğan, Mehmet İncedoğan, Mehmet Karakullukçu, Mustafa Öz, Bilal Özen, Mehmet İntepe, Şafak Yadigar, Avni Alançay.' 

İzmir Konyalılar Vakfı Başkanı Mehmet Aydoğan'a  ve ekibine, kolaylıklar başarılar diliyorum. 

Güzel İzmir'ime de kocaman sevgiler.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 1928
Toplam yorum
: 7346
Toplam mesaj
: 429
Ort. okunma sayısı
: 638
Kayıt tarihi
: 11.11.06
 
 

  Hayatı ciddiye almam, emeği çok ciddiye alırım. Dünyanın en vazgeçilmez üçlüsü; çocuklar, çiçek..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster