Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

15 Ağustos '12

 
Kategori
Güncel
Okunma Sayısı
473
 

Mehmet'i "Memet" yapanlar şimdi bir kaç Mehmet derdine düştüler!

Mehmet'i "Memet" yapanlar şimdi bir kaç Mehmet derdine düştüler!
 

Başbakan yardımcısı Hüseyin Çelik, Meclisin toplanması bağlamında, her olaydan sonra Meclis toplanmasının yersizliğinden bahsederken, "bir kaç Mehmet şehit oldu diye" ifadesini de kullanmış.

Hüseyin Çelik, Terör'ün oyuncağı olmamak anlamında bunları söylüyor. Bu yaklaşım doğrudur yanlıştır, tartışılabilir... Gerçekten de her olayda Meclisi toplasaydınız aslında otuz yıldır hiç kapatmamanız gerekirdi, yaklaşımı da var.

Bu işler Mecliste konuşulmayacak da nerde konuşulacak, yaklaşımı da var. Bunlar tartışılabilir, dediğim gibi...

Ancak, bazı medya organlarının bugün yaptığı gibi Sayın Çelik'in sözleri üzerinden vıcık vıcık bir Mehmet istismarı, doğrusu tahammül edilir gibi değil.

O zihniyet ki, Mehmet kelimesinin aslı "Muhammed" olduğu için "h" sini atıp "Memet" yapmıştır. Ama istismara gelince, ucuz hamasate gelince varsa yoksa Mehmetçik...

Siz, o Mehmet'leri sivil hayatlarında görseniz selam vermezsiniz. Zaten annelerini de başörtülü diye, yemin törenlerine bile almayan bir zihniyetsiniz... Siz, Mehmet'i sadece "haki" elbise içinde sizin "iktidarınız" için savaşırken seversiniz...

Siz, o Mehmet'lerin babalarını "göbeğini kaşıyan adamlar" olarak niteler, Aziz Nesin'in yüzde altmışlıkları içinde sayarsınız. Sonra da, Hüseyin Çelik'in ifadesinden bir dram uydurursunuz... Milletin acısıyla kafa bulursunuz.

Sizin o "şövenist" zihniyetiniz bu ülkeyi kana buladı, kardeşi kardeşe kırdırır hale getirdi ama siz hala utanmadan, arlanmadan " o Mehmet'e kurban ol manşeti" atarsınız.

Biz, o Mehmetlere zaten kurban oluruz. Onlar bizim Peygamberimizin adını taşırlar... Onlar da bizim için, bizim dinimiz, vatanımız ve namusumuz için canlarını kurban ederler. Sİzin gibi Kurban bayramlarını "katliam" ilan edenlerin "kurban" adını almaya hakkı yoktur.

Bu ülkede, ucuz hamasetin, kokuşmuş sahte duygusallığın, vıcık vıcık istismarın yeri yok artık. Çok sırıtıyorsunuz, çok!

Siz, Mehmetleri bize bırakın; onlar bize kurbandır, biz onlara... Siz, MEMET'ler için ne söyleyecekseniz söyleyin!

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Ali Bey,şu dönemde egemenin davulunu çalmayan kaldı mı?Ne dedi Başbakan PKK ne yaparsa yapsın ne kadar da öldürsün görmeyeceksiniz,yazmayacaksınız..Şeker'e bir ayda %25 zam gelmiş önemli değil.Yumurta'ya son 1 ayda % kaç zam geldi?Enflasyon yüzde kaç?

mehmet binlik 
 15.09.2012 14:48
Cevap :
Bu ülkeyi dahi iyi yönetecek birilerini bulduğun da yaz, bir düşünelim bakalım Mehmet bey...  15.09.2012 19:10
 

Hangi gazeteler??...Bu ülkede gazeteciliği sadece İyi haberleri verip kağıt satmak olarak anlayanlar var...Bunları müşteri olma...Ha sor bakalım bakkalına son 1 ayda şekere % kaç zam geldi?Hangi gazete yayınladı?...

mehmet binlik 
 12.09.2012 19:50
Cevap :
İyi haber yazanlar şeker zammını yazmadıysa kötü haberciler niye yazmıyor?...Kaldı ki, şekere zam da gelebilir...Biz bu iktidarı sırf şeker için desteklemiyoruz ya...  14.09.2012 0:20
 

Doğru çağ atladık.Derslik açığını prefabrik dersliklerle sen yazsam bilimsel müfteri dersin.Hikaye yazdıklarınız.Madem ortam bu kadar iyi gazeteler niye felaket,cinayet,cinnet haberleri ile dolu..

mehmet binlik 
 08.09.2012 13:06
Cevap :
Hangi gazeteler??...Bu ülkede gazeteciliği sadece kötü haberleri verip kağıt satmak olarak anlayanlar var...Bunları müşteri olma...  08.09.2012 14:13
 

İmam Hatip Mezunlarının polis olmasının önü açıldı.Ağır Silah alma izini ve yetkisi Silah Kuvvetlerden alındı.Polisin de ağır silah alabilmesinin önü açıldı.Sistematik olarak da Ordu zayıflatıldı.Acaba Ordu Devletinden Polis Devletine mi gidiyoruz??

mehmet binlik 
 07.09.2012 17:45
Cevap :
Demokratik devletler zaten polis devletidir. Polis kelimesinin anlamı da devlet demektir. İç güvenlikte polisin etkin olduğu sistem sizi niye rahatsız ediyor. Polis bu ülkenin insanı değil mi?  08.09.2012 0:55
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 1616
Toplam yorum
: 4200
Toplam mesaj
: 224
Ort. okunma sayısı
: 781
Kayıt tarihi
: 19.01.08
 
 

Edebiyat, kamu yönetimi ve gazetecilik tahsili... 27 yıllık eğitimcilik hayatından sonra emeklili..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster