Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

1957 yılında Erzurum ilinin Şenkaya ilçesine bağlı Evbakan Köyünde dünyaya geldim. İlkokulu doğduğum köyde, ortaokul ve liseyi Oltu ilçesinde bitirdim. 1975 yılında girdiğim Kırşehir Eğitim Enstitüsünden 1977 yılında mezun olarak sınıf öğretmeni oldum. Aynı yıl, Atatürk Üniversitesi Arkeoloji ve Sanat Tarihi Bölümüne kayıt yaptı..

Devamı
 
 

Yazdığım Kategoriler

 
Çocuklarını "köpek ısırır, kedi tırmalar" diye korkutan anne-babalara sinir oluyorum!

Ne güzel yazmışsınız!. Biliyorum biraz geç kalmış bir yorum, mazur görünüz yeni okudum, hayvan sevgisi üzerine bir metin görünce ne yazık ki kayıtsız kalamıyorum.. Düşünün ki bir de taşrada olsaydınız bizim gibi, köpek sahibi olduğunuza bin pişman ederlerdi sizi.. Özellikle hanımefendilerin tacizinden bıktık usandık.. Kaçışanlar mı dersiniz, bağrışanlar, laf sokanlar.. Öğretmenlik yaptığım yıllarda her öğrencimin eli toprağa değsin isterdim. Ağaçlar diker, toprağı tırtıklar, beraberce çiçek tohumları ekerdik.. Sanırım diğer öğretmenlerin birçoğunun dikkatini hiçbir zaman çekemedik. Oysa o arkadaşlarımız da sınıflarında doğadan, ağaçtan, çiçekten, böcekten bahsederlerdi. Lakin yaptıkları bir zaman israfıydı sadece. Çocuklara belli ezberleri dayatan, almaları istenen ne varsa hepsinden nefret etmelerini sağlayan ve üstelik zararlı, yorucu, lanet bir zaman israfı. Oysa hiçbir şey, bir hayvanın dostluğundan ya da doğanın bizzat kendisinden daha eğitici olamaz. Hem kaldı ki, doğayı,

25 Mart 2011 17:04
Olumlu da nereye kadar?

Çok olmuştur, blog sayfalarında öylesine okuduğunuz bir metin, bir anda sizi bir yerlerinizden yakalar ve orada çakılıp kalırsınız. Bu kez de öyle oldu.. Hayatın gerçekliğini ıskalamamış şiirsel bir metin.. Ayakları yere basan güçlü bir üslup.. Duygulu, derin ve fakat bir o kadar sahih. Tıpkı anlattığınız gerçeklikler gibi, metninizde de yarım kalmış bir şeyler var sanki.. Yoo öyle değil, hani doyamadığınız nefis bir yemeğin önünüzden hızla tükenmesi gibi..

17 Mart 2011 11:11
 
Toplam blog
: 19
Toplam yorum
: 7
Toplam mesaj
: 1
Ort. okunma sayısı
: 614
Kayıt tarihi
: 01.03.11
 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster