Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 
 

Sabiha Rana Melekler Yüreğinizden Öpsün

http://blog.milliyet.com.tr/sabiharana

16 Mayıs '07

 
Kategori
Gündelik Yaşam
Okunma Sayısı
789
 

Mehmetçik mi?

Mehmetçik mi?
 

Diyarbakır'ın Dicle ilçesi kırsalında terör örgütü PKK'ya yönelik sürdürülen operasyonlarda terör örgütü PKK üyelerince daha önceden döşenen uzaktan kumandalı mayının patlatılması sonucu, Piyade Tankçı Teğmen Halit Demiröz ve Piyade Uzman Onbaşı Suat Özcan şehit oldu.

Yukarıda ki olaylar yaşanırken normal hayatını sürdüren bizler, bu ülkenin insanları, her birimiz ayrı şehirlerde ne işlerle meşguldük ve kimbilir neler yapıyor ve yaşıyorduk?

Ailece keyifle sofranın etrafında toplanıp akşam yemeğimizi yiyoruz.
Televizyon karşısında yerlerimizi almış ''Avrupa yakasına'' bakıyoruz..
Gaffur bizi ne güzel güldürüyor ve bir yandan da çay ve kahvelerimizi yudumluyoruz..
Dışarıda barda cazda birde çakır keyif olmuşuzdur yanımızdaki hatunlarla eğleniyoruz?
Veya bir sinemada sevdiğimize sarılmış film izliyoruz..
Belki birilerimiz yalnız ve sadece kafasını dinliyordur olduğu şehirlerde.
Az sonra, şöyle güzel bir sıcak banyo almak ve güzelce rahatlamayı düşünüyoruz.
Günün gerisinde tek bir şey kaldı yapılacak, sevgilimize eşimize sarılıp, huzur içinde deliksizce uyanana kadar uyumak..

Cudi
Herakol
Yılan Dağı
Karadağ
Şemdinli
Yüksekova
Alandüz
Çukurca
Mor dağ
Nişantepe
Aktütün
Balkaya
VE !!....

Vatanımızın diğer köşelerinde hayat nasıl acaba?

Sen, ben, o, bizler, günlük telaşlar da tek derdimiz sağlıklı mutlu huzurlu olmak..

Arada sırada da olsa hiç düşünüyor muyuz?
Bizler günlük yaşam savaşları verirken, birileri de bizim güvenliğimizi sağlamak için, VATANİ GÖREVLERİNİ yapıyorlar...

Hayatlarını hiçe sayıp, bazen eksi 35 derece soğukta, bazen 40 derece güneşin altında, günlerce, aylarca yaz kış demeden, soğuktan titreyen, postalların içinde ayakları yara olana kadar ve sırtlarında yükleriyle ülkeyi savunan, koruyan, canlarımız, kanlarımız, onlar bizim evlatlarımız, bizim askerlerimiz değil mi?

Daha dün Çanakkale, Afyon, Kars, Antep, Kıbrıs'ta, bu günde Türkiye Cumhuriyetimiz ve Türk Bayrağımız için, canlarını feda eden, şehitlerimize, gazilerimize, şanlı askerlerimize borçlu değil miyiz?

VATANI BAYRAĞI MİLLETİ

Kutsal bilen, inanan, değer veren, koruyan, sadece MEHMETÇİK' mi?

Şehitlerimize, gazilerimize, askerlerimize, ülkemizin istikbaline halel getirmemek, bizimde boynumuzun borcu-dur!.. Değil mi?

Aldığımız her nefeste, sarıp öptüğümüz bütün sevgilerimizde onların hakları yok mu?

Bu VATAN, bu BAYRAK, bu MİLLET, sana minnettardır ''TÜRK ASKERİ.'' Allah cümlenizden razı olsun..

Ne Mutlu Türk'üm Diyene!

''Melekler yüreğinden öpsün Mehmet'im''

Sabiha Rana

Fotoğraf:Milliyet

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Gerçekden kutluyorum sizi, bunları düşünüp yazdığınız için..hislerime tercüman olmuşsunuz...oğluşumu güzel gözlümü büyüttüm besledim okuttum asker eyledim..(bu konuda bir blog yazım var ) ve sonunda yukarda adını saydığınız yerlerden birinde asker eyledim..şehit haberleri yüreğimizi dağlıyor.. ailelerin feryadı acılarını yaşıyamamaları daha doğrusu yüreklerinin bu acıya naıl dayandığınığı bilmiyorum inanın bilmek de istemiyorum.uzu sürdir haber alamıyorduk..(kötü haber tez duyulur diyede biraz teselli bulduk kızımla) dün nihayet sesini duyduk..ömrümde duyduğum en güzel sesdi..Biz çocuklarımızı bir kaç çapulcu şehit etsin diye büyütmedik onların kara elleri ile döşedikleri mayınlara düşsün istemedik bedenleri..Ailem bir şehit verdi,yıllar önce dayımın oğlu o terör örgütünün saldırısı sonucu evin bir oğlunu kara toprağa verdi..dayanamadı babacığı oda gitti ardından..Teşekkür ediyorum bu güzel yazı için..sevgiler saygılar efendim.

Halide 
 20.05.2007 9:13
Cevap :
Sevgili Halide hanım, Ben ne yazar ne söyler nasıl teşekkür edebilirim ki sizin gibi asker anasına.. Dilsiz kalır bütün cevaplar. Asker analarından da babalarından da evlatlarından da cümlesinden Allah razı olsun. Ne mutlu sizlere ne mutlu Türk'üm diyen bizlere... Saygılarımla efendim..  23.05.2007 0:33
 

Mehmetçik tepede bekler nöbette merak etmeyin Türk bayrağı dalgalanır göklerde, onlar ve biz bu uğurda şehit olmaya hazırız gözümüzü bile kırpmayız namerte göz açtırmayız.Tek istenilen şey sadece biraz olsun hatırlanmak olsa gerek.Değerini tam olarak anlasak zaten mehmetçiğin o zaman ilgiden bıkarlardı sanırım ama anlayamıyoruz yada tam anlamıyla düşünemiyoruz.Teşekkür ederiz Sabiha Hanım bu güzel yazınız için.

emre kemal 
 18.05.2007 1:39
Cevap :
Sayın Kemal, Değerli yorumunuz için çok teşekkür ederim. Değerlerimizi bizden iyi kimse bilmez de dünyanın yalan telaşlarına çabuk kaptırıyoruz kendimizi farkına varınca da bu ezikliği yaşıyoruz. Yine de Ülkemize ve Milletimize şükürler olsun. Saygılarımla efendim..  23.05.2007 0:36
 

Ne güzel bir kadınsınız siz... Ne güzel, ne samimi yazmışsınız. Borçlu olduklarımızı unutamayız asla... Ulusal kimliğimizi unutamayız asla. Mustafa Kemalin fikir mirsasını unutamayız asla. Hepimiz onun askerleriyiz. Sevgıyle aşkla saygıyla sarılıyorum size. Şu an yurdun her köşesindeki Mehmetçikle beraber atıyor yüreğimiz. Ne mutlu Türküm diyene!

yeşilsoğan 
 16.05.2007 12:29
Cevap :
Sayın yeşilsoğan, Efendim. Çok teşekkür ederim. İltifatlara Saygılarımla..  17.05.2007 6:44
 

Bizim vatan yolunda ölen şehitlerimize hem de o kadar büyük sorumluluğumuz var ki! Gencecik bedenler, geride bıraktıkları, yapmak isteyip yapamadıkları. Bu çok derin bir konu Sabiha Hanım, duyarlılığınız için teşekkürler. Çok sık yorum yazamasam da sizi okumaktan her zaman çok keyif almışımdır. Bu yazınız da çok duygulandırdı beni. Hassasiyetiniz için teşekkürler. Sevgilerimle Özlem Akaydın

Özlem Akaydın 
 16.05.2007 10:16
Cevap :
Sayın Özlem Akaydın, Paylaşımcı yüreğinize teşekkür ediyorum. Aslında damarlarımızda her an bu hassas duygular dolaşmakta fakat dediğim gibi, günlük arayış ve koşuşturmalar bir şekilde sersemletiyor bizleri. Yine de şükür Rabbimize.. Efendim teşekkür ediyorum..  17.05.2007 6:47
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 1987
Toplam yorum
: 5389
Toplam mesaj
: 722
Ort. okunma sayısı
: 4861
Kayıt tarihi
: 26.10.06
 
 

Gazeteci - Yazar (NLP Uzmanı - İlişki ve Yaşam Koçu) Yaşarken dünyayı dolaşmayı, topraktan güneşe..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster