Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

06 Ekim '12

 
Kategori
Sivil Toplum
Okunma Sayısı
1017
 

Mehmetçik Vakfı

Son senelerde televizyonlarda veya radyolarda şu haber başlığını duyarsınız.. Bu kara haber halka şöyle duyurulur ; “Kırsalda yapılan çatışmada dört er veya iki astsubay veya bir üsteğmen şehit düşmüştür.                                                    

Bu kahraman insanların evlerine sanki bir bomba düşmüş gibi olur.. Aile, anneler – babalar – kardeşler yıkılır.. Dünyaları kararır.. Evli ise eşi ve çocukları için babaları artık yoktur .. Ailenin bu genç ,vatan görevi yapan bu kahraman evladı, vatanı vatandaşları için dövüşmüş, şehit olmuştur.. Sonra, şehit cenazeleri merasimlerle kaldırılır, Al bayrağa sarılmış tabutlar, bando eşliğinde, merasim kıtaları arasında şehitliğe götürülür..

Kasaba halkı “ Şehitler ölmez , vatan bölünmez “ diye bağırır.. Şehrin ileri gelenleri, komutanlarda oradadır.. Bakarsınız  üç –dört gün sonra bir şehit haberi daha duyurulur

Halkımız  yine “ Şehitler ölmez, vatan bölünmez “ diye yemin eder.. Gazetelerde verilmiş şehit haberlerini okursunuz.. “ VEFAT :  uzman çavuş Kahraman -Yiğit  falan gün şehit olmuştur. Silah arkadaşımızı kaybetmiş olmanın üzüntüsü içindeyiz. Kederli ailesine ,silah arkadaşlarına başsağlığı dileriz..”

Sonra ne oluyor , ey benim halkım, sonra ne oluyor ?... İşte burası çok ateşin düştüğü yer.   Burada dur ve düşün… Onlar bu vatan için ölen kahramanların aileleri –eşi –çocukları ne oluyor diye düşünüyor mu sun ? Şimdi düşün, hem de iyi düşün.

Nasıl geçinecekler, çocuklar nasıl okuyacak ?.

Tamam  arkadaşım bağırdın, çağırdın ama  o orada kaldı.. Asıl mühim olan görevine devam etmen, işi orada bırakmamandır..

Ya da gaziler…. Genç yaşta bir uzvunu kaybetmiş, elden ayaktan düşmüş, o genç insanlar , bu vatanın has evlatları nasıl yaşıyorlar ?...

Devlet ve Silahlı kuvvetler  elbette  şehidin ailesine, gazisine sahip çıkar..

Ama yeter mi diye düşünmek gerekir… Ne yapsak yetmez, yetmez…

İşte “ Mehmetçik Vakfı “ bunun için kurulmuştur.

Kurban bağışlarınızı bunun için kabul eder. Vakfın en büyük gelirlerinden biridir.. Dini ve sağlık şartlarına uygun olarak kesilecek kurbanların bir bölümü kesim bölgelerinde ki Şehit ve Gazi ailelerine dağıtılıyor, büyük bölümü ise ekonomik olarak değerlendiriliyor…

Ben ve ailem “ Silahlı kuvvetler Mehmetçik Vakfı” na her sene olduğu gibi bu sene “520 tl” olan bedeli  banka ile kolayca gönderdik, içimize huzur doldu.. Allah kabul etsin.. Bu kahramanlar sayesinde vatanımda rahat uyuyorsam, şu yaptığım iş çok küçük bir boynumun borcudur. Helal olsun..

Ziraat  –Vakıf-   Halk bankası -   İş  – Oyak bank –Finansbank( her banka )

Bu  bence kutsal bağış için 24- Ekim-2012 son gündür. Bu da biline..

Bankaların dışında internet üzerinden bağış yapmak için www.mehmetçikorg.tr

Bu benim vicdani bir duyurumdur.. Sizler nasıl düşünürsünüz bilemem

Ama ben vicdanı rahat olarak, bu şehit ailelerin yüzüne bakabilirim.

Sizleri bilemem….                     

 

özcanvural1933@hotmail.com

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 415
Toplam yorum
: 217
Toplam mesaj
: 30
Ort. okunma sayısı
: 1055
Kayıt tarihi
: 24.07.06
 
 

1933 Kayseri'de doğdum. Kayseri Lisesi Ankara Veteriner Fakültesi, İstanbul Üniversitesi Diş Heki..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster