Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

27 Ocak '07

 
Kategori
Aşk - Evlilik
Okunma Sayısı
692
 

Mektupla gelen aşk

Mektupla gelen aşk
 

Gazete sayfasında yayınlanan evlilik köşesinde başladı arkadaşlıkları...öylesine bir oyun olsun diye işte.. macera olsun diye.... hayatına bir renk gelsin diye..heyecan aramıştı hayatın içinde...çok monotondu ,çok tekdüzeydi yaşamı.. yaşı çok geçkin de degildi üstelik.. çok güzel bir genç kız'dı..o güne dek erkek arkadaşı olmamıştı.dogru düzgün biri çıkmamıştı karşısına çünkü..kendisine sorarsanız,beyaz atlı prensini arıyordu...belki de gazete sayfalarında bulabilirim umudu ile ilan vermişti ''evlenmek istiyorum''köşesine..''belki de bu o''dedi..neden olmasın?

Bir türlü görüşemediler aradan geçen yıllara ragmen..ikisi de birbirini çagırdı görüşelim diye zaman zaman.. ama olmadı.. gerçekleşmedi..birtürlü işte..

''Gel''diyordu genç adam..inan ki pişman olmayacaksın..elim eline degmeyecek..beni tanımanı istiyorum sadece..yaşadıgım yeri gör..arkadaşlarımı tanı..ailemi tanı..

Ama gitmedi arkadaşım..güvenmedi ona hiç bir zaman..''O neden gelmiyor ki''dedi..''ayagına gidemem ben....çok istiyorsa kendi gelsin''dedi hep.

Aradan geçen sekiz yıl zarfından sonra bile görüşmeye sadece telefonla devam ettiler..taa ki adam kalp krizi geçirip hastaneye yatana kadar..genç adam yatagında arkadaşımın ismini sayıklamış..doktoru cep telefonundan arkadaşımı aramış..cep telefonundaki tek bayan ismi olarak onunki geçiyormuş..eşi sanmış ilk olarak..eşi olmadıgını ögrenince şaşırmış bir an..anlatmış hastasının durumunu..arkadaşım inanmamış tabii ki..bu bir oyun sanmış önce..görüşebilmek için..

doktorundan durumunun kritik oldugunu ögrenince tabii ki gitmek zorunda kalmış..gerçekten de hastane odasında görmüş ilk kez.. yıllar önce buldugu beyaz atlı prensini..garip bir karşılaşma olmuş onlarınki ve gerçekten de kader kısmet derler ya hani evlilik için..bunun dogruluguna ben onların gerçekleşen evliliklerinde inandım..

Hastane odasında..hasta yatagında ''Bu bize Allah tarafından sunulan bir fırsat''demiş genç adam..''Ne kadar zamanım kaldıysa,onu da seninle geçirmek istiyorum..benimle evlenir misin''diyerek patlatmış bombayı..

Şu anda iki yıllık evliler..ve birbirlerinden ayrı hiçbir yere gitmiyorlar..''hayatımın ikinci baharını onunla yaşıyorum..o bana Allahın bir lütfu''diyor arkadaşımın eşi..ne güzel degil mi,onun için bahar olmak,yaşama sevinci olmak..mutluluk kaynagı olmak...

Ben asla inanmazdım evlilik köşesinden yapılan evliliklerin mutlu bir sonla gerçekleşebilecegine..ön yargılı olmamak gerekmiş..sonuç olarak,uzun yıllar boyunca flört ettikten sonra evlenen çiftlerde bile,boşanma gerçekleşebiliyor yaşam içerisinde..neden olmasın ki böyle bir evlilik?insan kendine her zaman, her yerde bir şans tanımalı diye düşünmeye başladım.

Bence iki ayrı dünyalara sahip..farklı karakterlere sahip iki kişinin bir araya gelip yaşaması..ortak bir dünya kurması..ve bunu sonsuza kadar sürdürebilmesi için.. karşılıklı özveri,sevgi,saygı, hoşgörüye sahip olması gerekir..evlilikleri her ne şekilde gerçekleşirse gerçekleşsin..

SEVGİ'yLE..

resim:www.gezgin.com

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Olayı çok uzatmışlar ya ondandır:))) Hani şu, en güzel aşk zor olan meselesi var ya onun gibi. Belki ilk etapta evlenseler şimdi boşanmışta olabilirlerdi. Dur bakalım daha aşkın ömrü üç yılmış ya:))) Şaka bir yana Allah mesut etsin de, bu binde bir olan bir olaydır, biraz pembe bir olay yani, biraz da şans. Bence yol bu olmamalı.

Ayrıntıda gezinmek 
 31.01.2007 0:51
Cevap :
Bence de..yapılan evlilikler biraz da şans galiba ne dersiniz?insanın ruh ikizini bulması bilemiyorum ama zor gibi..bir yıl içerisinde tanışıp evlenenler uzun bir evlilik yaşayabiliyor..uzun dönem flörtten sonra evlelnenler de..kısa süeren bir evlilik yapabiliyor..anlaşılmaz bir şey şu evlilik..sevgiler..  31.01.2007 10:31
 

Sevgili yağmur zamanı, arkadaşınız aşkını gerçekten de güzel bir şekilde bulmuş...Onlara ömür boyu mutluluk dilerim.Allah bir yastıkta kocatsın.Tabi ki bizide değil mi? Uslu kuş:))

Portakal Çiçeği ve FISILTI 
 27.01.2007 18:40
Cevap :
Sagolasın Serap..tabii ki bizi deee:))))))  28.01.2007 0:09
 

Birak gazete ilanini, buzlu cam bile cöpcatanlik yapabiliyor günümüzde artik. Sagol bu hos, sicak yazin icin.

pirmete 
 27.01.2007 17:05
Cevap :
Çok dogrusun pirmete..sen de sağol sevgili dostum..selamlar..  28.01.2007 18:58
 

Merhaba Sema hanım yazınızı ilk okuyanım. Siz gazete sutunlarında tanışılıp iyibir evliliğe inanmadığınızdan bahsetmişiniz ki tersi olmuş ne mutlu onlara.Ben tanışarak veya görücü usulü ile yapılan evliliklere inanmıyorum.Bunuda sizinle paylaşayım dedim.

Ctmaksaray1973 
 27.01.2007 16:56
Cevap :
Hayatta her şey olabiliyor inanın..yedi sene flört edip de evlenen arkadaşımız da vardı..evlendikten üç sene sonra boşandılar..o kadar beklediler birbirlerini sonuç kötü oldu...farketmiyor..kafa uyumu çok önemli burada..çiftlerin birbirlerini tamamlayabilmeleri çok önemli..severek,görücü usulü,tanışarak..hiç farketmiyor.. olmadı mı olmuyor inanın..  28.01.2007 0:29
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 319
Toplam yorum
: 4719
Toplam mesaj
: 557
Ort. okunma sayısı
: 1381
Kayıt tarihi
: 29.10.06
 
 

"Ben; hiç yalnız kalmadım... Kalabalık bi ailede yere atılan yataklarda Yan yana, baş başa, el el..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster