Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

04 Mart '10

 
Kategori
Siyaset
Okunma Sayısı
340
 

Melih Gökçek'in Belediyecilik anlayışı

Melih Gökçek'in Belediyecilik anlayışı
 

İ. Melih Gökçek


Merhaba,

Ankara'da toplu taşımada bilet fiyatları 6 yıl öncesine döndü biliyorsunuz. Fiyatlar 6 yıl öncesine döndü ama İ. Melih Gökçek hala aynı Gökçek... Gerçi O, 6 sene önce de öyleydi.

Ankara'da her köşe başına, şehrin ana arterleri üzerine alışveriş merkezleri yanyana konuyor, trafik rezlaet bir hal alıyor, ambulanslar AVM trafiğinden geçiş yolu bulamıyorlar... Sn. Gökçek buna dur demiyor, isyan etmiyor ama vatandaşın cebine girecek bir karar alındığında, otobüs bilet fiyatları indirildiğinde isyan ediyor.

Bu nasıl bir belediyecilik anlayışıdır, bu nasıl bir zihniyettir varın siz düşünün. Para babaları, patronlar, Ankara'nın ortasından geçen Kızılay-Eskişehir Yolu ana arteri üzerine yan yana AVM'leri konduruyorlar. Normal bir belediye başkanının, normal bir "insanın", vicdanı olan bi insanın bu kadar AVM'ye o ana arter üzerinde izin vermesi mümkün değildir. Ama Ankara'da oluyor işte. Nasıl oluyor belli değil. Sn. Uğur Dündar'ın bence bu konuya da bir el atması lazım.

Belediye otobüslerinde bilet fiyatları ucuzladı ve bu şehrin, yani başkentimizin belediye başkanı çıktı televizyonlardan ne dedi biliyorsunuz... "O zaman bayramda artık bedava dolaşım falana olamaz, artık bayram olamaz..."... Ankara'da yaşayan bir insan olarak bizim başkana "her gün bayram" biliyorum... Bu vatandaşa yapılır mı, psikolojik olarak bu kadar gerilmiş, ülkenin gidişatından bu kadar tedirgin bir halka bu denir mi, söylenir mi? Yetmemiş bir de halk otobüslerini kaldırıyor. Oldu olacak halk ekmek noktalarını da kaldır olsun bitsin.

Türkiye'nin başkentinde böyle bir adam büyükşehir belediye başkanıdır ve bu ülkenin başbakanı da, "baş-bakan" olarak duruma uzaktan bakıyor... Seyrediyor.

İ. Melih Gökçek'in belediyecilik zihniyeti, insnalık anlayışı, Ankara'yı bilenlerin de çok iyi bildiği Armada AVM'nin tam karşısındaki demir yığınından bellidir. Oradan hergün mesai başlangıcı ve mesai bitiminde geçen insanlar hep aynı insanların kulaklarını çınlatmaktadır. Koskocaman bir demir yığını orada duruyor ve insanlar "bir zamanlar yol olan" o bölgeyi artık kullanamadıkları için etrafından dolaşıp kuyruklar oluşturuyorlar, sırf anayola çıkabilmek için. Tam arkasında ise hastane ve acil var... Yani durumun vehametini siz düşünün.

Buraya o şekilsiz, iğrenç yapının iznini veren insan hakikaten özellikle incelenmlidir, üniversitelerde ders olarak okutulmalıdır. Halkı düşünen bir insan olmadığı kesindir. Bu ülkede hukukçu olan, herhangi bir insanın gelip bu rezil yapıya yolun karşısından bakmasını isterdim. Saat sabah 8-9 arası ve akşam 17-18 arası geliniz ve bakınız. Cesaretiniz varsa arkasından dolaşmaya çalışınız.

Bu ve bunun gibilerin iznini verebilen bir zihniyet bilete de isyan eder tabi. Bilet ucuzadı diye Sn. Gökçek iflas ederiz demiş.

Biletler daha yeni ucuzladı, başkan ise her zaman borçtan şikayet ederdi... 6 senedir neredeydi acaba. Büyükşehir belediyeisnin borçları dağ olmuş gitmiş... Bilet fiyatı ile mi kurtaracaksın belediyeyi diye sormazlar mı adama!.

Borçlar için bu AVM leri yapan ağa babalara gidiniz...Vatandaşı asıp kesersiniz de, bakalım onlar size ne diyecek!

Sevgiler

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 142
Toplam yorum
: 69
Toplam mesaj
: 12
Ort. okunma sayısı
: 1558
Kayıt tarihi
: 17.03.09
 
 

İnternet ve bilişim teknolojileri konularına ilgi duyan, yenilikleri takip eden ve bu yenilikleri pa..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster