Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

17 Ağustos '08

 
Kategori
Haber
Okunma Sayısı
643
 

Melih Gökçek'ten şok iddialar...

Melih Gökçek'ten şok iddialar...
 

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek sempatiyle baktığım bir kişi olmamasına rağmen, tartışma programlarında renkli ve iddialı kişiliğiyle karşısındaki rakiplerini veya meslektaşlarını mat etmesini biliyor. Aleyhine olan durumları da lehine çevirebiliyor.

Gökçek her şeyden evvel, canlı televizyon tartışmalarına çok hazırlıklı geliyor. Karşısındaki kişiler yeterli bilgi ve hazırlıklara sahip olmadıklarından, Gökçek’in iddiaları karşısında sadece ellerindeki bilgileri tekrar ediyorlar, üstlerine geline de stüdyoyu terk ediyorlar.

Bugün canlı yayınlanan Kanal Türk’ün programına Melih Gökçek ve İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu katıldılar. Her ne kadar ilgili kanal iktidara yakın bir kanalsa da oturumu yöneten Fatih Karaca tamamen tarafsızdı.

Geçtiğimiz aylarda Ankara’nın içme suyundaki arsenik oranı konusunda CHP nin meclis araştırması istediğini hatırlatan Gökçek, Ankara’nın içme suyundaki arsenik oranının üst sınır olan l0 mg/litre nin altında olarak 4 mg olduğunu, ayrıca 250mg sınır olan klorür oranının 104mg, 250 sınır olan sülfat oranının 150mg, 200mg sınır olan sodyum oranının 78 mg olduğunu, bu değerlere göre ise Ankara suyunun içilebilir olduğunu anlattı.

İzmir’in içme suyundan da örnekler aldırdığını ve değişik yerlerden almış olduğu örneklerde arsenik oranının 38 m2 ile 42 mg/litre olduğunu, özellikle Göksu’dan aldığı örneklerde ise bu oranın 59 mg/litreye kadar çıktığını iddia ederek, bu nedenle Göksu’da bulunan 9 arsenikli kuyunun kapatıldığını söyledi. İddialarına ise bugün Vatan gazetesinde çıkan haberi de ekledi. İktidar karşıtı olarak bilinen Vatan gazetesindeki “İzmirli’ye arsenikli su dört ay bedava” başlıklı haber aynen şöyle:

“Büyükşehir Belediyesi Ağustos’tan geçerli olmak üzere suyun 1.19 YTL olan metreküp fiyatını 10 Ykr’ye düşürdü. Tarife arsenik arıtma tesisi devreye girinceye kadar sürecek. Tesisin bitmesi dört ayı bulacak ve fatura gönderilmeyecek.”

İzmir Büyükşehir belediye başkanı Aziz Kocaoğlu ise su fiyatlarını indirdiklerini doğrularken bu indirimi sulardaki arsenikle ilişkilendirmedi. Bugün için iki bölge dışında İzmir’in suyunun içilebilir olduğunu söylerken de, zaman zaman oturumu yöneten Fatih Karaca'ya, sayın Çekirge diye hitap ederken de sözleri bir televizyon izleyicisi olarak bana pek de inandırıcı gelmedi.

Melih Gökçek ise Aziz Kocaoğlu’nun gerçekleri söylemediğini, kendisine bazı sorular sormak istiyorum demesi üzerine CHP li İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı stüdyoyu terk etti. Melih Gökçek bunun üzerine “Kaçmayın da bizi aydınlatın” demesi ise Aziz Kocaoğlu’nun gitmesini engelleyemedi.

Gökçek, İzmir Belediyesinin, kendisinin ikazı üzerine arıtma tesisine başladığını, Türkiye’de artan kanser vakalarında İzmir’in birinci sırada bulunduğunu iddia ederken de bunun esas nedeninin yıllardır İzmir halkının arsenikli su içmesi olduğunu söyledi.

Ne olursa olsun bir canlı tartışma programında Gökçek karşısında, İzmirli meslektaşının stüdyoyu terk etmeyip, gerekli cevapları vermesini beklerdim. Sonuç olarak, yerel seçimler öncesi bu günkü tartışmada CHP nin çok şey kaybettiğini söyleyebilirim.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

izmirin senelerdir su sorunu vardı ama bukadar ayyuka cıkmamıştı nufusu azdı iklimlerin degişmesi dolayısıyla izmir de su sorunu yarattı gökçek ankaranın su sorununu cözdüm diye havalara girmiş aslında yok öyle bişey bazı semtlerinde 3 günde bir yada iki saat su var izmirli başkanda su sorununu tamamen çözemedi akp gavur izmiri yerel seçimlerde almak için tam zamanı dedi gökçeki çıkardılar sahneye olay tamamen bunun üzerine kurgulanmıştır selamlar.

lavelli 
 22.08.2008 11:41
Cevap :
Ne olursa olsun, adam reklamını iyi yapıyor. Sonuç olarak da amacına ulaşıyor. Selamlar, esen kal.  22.08.2008 15:21
 

Habere göre; Melih Gökçek'in "İZMİR Belediye Başkanı" olmasına kadar gider. Yeni başkan şimdiden İzmir'e hayırlı olsun. Projeleri şimdiden hazırlamaya başlamıştır. Kolaylar gelsin. Muvaffak olması dileği ile.

Mehmet Haras 
 18.08.2008 16:10
Cevap :
Bir tartışma programında, Ankara Büyükşehir belediye başkanının, izleyicilere İzmir'in sorunlarını İzmir B.B.başkanından daha iyi bildiğini hissetirmesi bile onun için bir başarıdır. Melih Gökçek'i Ankaralılar ne kadar başarılı buluyor bilemem ama, tartışmalarda kendisi oldukça başarılı. Selamlar, esen kalın.  21.08.2008 12:48
 

Oraya bakıyorum, buraya bakıyorum "Yahu bugün çok mükemmeller" demekten dilimi alamıyorum. Çok güzel yazılar var bugün. Bazıları benim gördüğüm gözlükte olamasa da, aslında sorgulanması gereken o değil desem de. Bu gün blogçular habercileri aşıyor. Çok güzelsiniz bugün, devamını dilerim.. Saygılar..

Engin Şahin Karadeniz 
 18.08.2008 12:06
Cevap :
Demek ki blogcular bu platformda yazdıkça açılıyorlar diye düşünmek gerek. Hep beraber daha güzel yazılar yazmak dileğiyle, selamlar. Esen kalın.  21.08.2008 12:45
 

Sevgili Erol bey, tesbitlerin çok yerinde. Öncelikle Ankara B.B. Başkanı sayın İ.Melih Gökçek televizyondaki tartışmalara çok hazırlıklı geliyor. Bu programın böyle sonuçlanacağını da adım gibi biliyordum. Aziz Başkanın programı terketmesi iyi oldu ama böyle bir programa bu şartlarda (stüdyodan) katılmaması gerekirdi. Program devam etseydi suyu çıkacaktı. Bu konu daha çok konuşulacak, selamlar, sevgiler...

İlyas Bayram 
 18.08.2008 9:52
Cevap :
Gerçekten Melih Gökçek'in söyledikleri doğruysa İzmirliler için üzüldüğümü söyleyebilirim. Çünkü aynı haber bir gün evvel Vatan gazetesinde de çıkmıştı. Suyun bir anda 10 Ykr. a indirilmesini bir an için seçim yatırımı olarak düşünsek de yine de kafamda arsenik konusunda soru işaretleri var. Hatırlarsın, Emin Çölaşan'la bir programa çıkan Melih Gökçek karşısında da Melih Gökçek pes edecek derken, Melih Gökçek'in, istersen servetlerimizi değişelim sözü karşısında Emin Çölaşan o tartışmayı da kaybetmişti. Adam demogoji bile yapsa bu tartışmaları kazanmasını iyi biliyor. Sevgiler, selamlar, esen kal.  21.08.2008 12:44
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 974
Toplam yorum
: 7880
Toplam mesaj
: 126
Ort. okunma sayısı
: 3398
Kayıt tarihi
: 16.01.07
 
 

2017 Basın özgürlük endeksine göre 180 ülkeden 155. sırada olan ülkemizde yemek tarifleri  ve tel..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster