Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 
 

edeple gelen lütufla gider

http://blog.milliyet.com.tr/duslemelodi

20 Ocak '09

 
Kategori
Deneme
Okunma Sayısı
223
 

Melodili sitem

Melodili sitem
 

end of the day with Narcissus


İnsanı hissizleştiren güvenememek değil midir? Sevgiyi, şefkati donduran, bizleri nefretle dolduran sahte gözler, sahte sözler değil midir? Diller günahkar olmuş desek yalan mı olur?

Ancak gerçek olan bir şey var ki aynı sahneyi paylaşan oyuncular olduğumuz. Yalan dolan denizine düşmüşüz, boğulmak üzereyiz, çırpınıyoruz, her kulacımız biraz daha acı veriyor. Oradan oraya sürükleniyoruz, rüzgarda sert tokadını eksik etmiyor. Duyduklarımız melodili sitem, gördüklerimiz yağlı bir boyadan ibaret. Hemen hemen hepimiz ''usta oyuncu'' sıfatıyla hayli yol kat etmişiz. Hatta bazılarımız ''yönetmen'' olmuş bile. Nedendir bu sahtelik bu güvensizlik? Neden? Bu kadar mı ucuzladı duygular, değerler. Düş kırıklıkları ve boşluğa düşen gözler arasında kaybolup gitmekteyiz. Hayat kısa fırsat elden çabuk kaçıyor. Bırakalım artık şu imali sözleri, çocuksu tavırları. Son olarak diyorum ki;

''İncitme bir canı, yıkarsın arşı rahmanı''

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

yalın sade ve duygusal düşünceleriniz agır bastıgı bakış acınızda ınsanların rollerı cok farklı herkes sevdıgı rolu secmıs olmalılar ınsanlar ınanır guvenırse aldatılırlar aldatanların mutluluklarıda bu olsa gerek.

egeli1305 
 06.02.2009 23:11
Cevap :
:) olabilir.  07.02.2009 19:09
 

Mevlana hiç kırılmamış insana ve kırmamış hayatında,aşk yaratana duymuş yaratılandan ziyade.Ve yaratandan ötürü yaratılanı hep sevmiş.Sevgi yolundan hiç eksilmesin.

Şengül SELVİ 
 23.01.2009 1:13
Cevap :
rehber Mevlana, Yunus Emre olunca mutluluk sevgi hepsi kendiliğinden geliyor..  23.01.2009 14:07
 

"Sözlerin yemine gereksinim duymayacak kadar güvenilir olsun" Umarım bunu ona verebilmişimdir ama velet akıllı; diyor ki "Anne hiç yalan atmadan nasıl olur, senin hoşlanmadığını bildiğim bir şeyi (olasılıkla içiki içmek) nasıl sana söylerim?" Sevgiler en dürüst mavilerle.

derinmavi.. 
 22.01.2009 20:06
 

HAYATTA EN GÜZEL YAKLAŞIM SEMPATİ VE DOĞAL OLMAKTIR. GERÇEKLERDEN KAÇARAK ROL YAPANLARIN MUTLAKA ROLÜ SONA ERECEKTİR . AMA GERÇEK KAHRAMANLAR MAHZUN VE İNSANCANLISI İNSANLARDIR. SEVGİLER SAYGILAR ARKADAŞIM.

Sokrates 
 21.01.2009 18:37
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 7
Toplam yorum
: 19
Toplam mesaj
: 15
Ort. okunma sayısı
: 365
Kayıt tarihi
: 19.01.09
 
 

Memleketim Hatay/Dörtyol. 22 yaşındayım. Mersin Üniversitesi İngilizce Öğretmenliği bölümünde okuyor..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster