Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

10 Haziran '20

 
Kategori
Sağlık
Okunma Sayısı
19
 

Meme Büyültme Sonrası Egzersiz

Meme Büyültme Sonrası Egzersiz

Meme estetiği ameliyatı olacak kişilerin, meme estetiği hakkında detaylı bilgiye sahip olmaları sürecin daha kolay geçmesine neden olacaktır. Meme estetiği öncesi ve sonrasında yaşanılacak süreç doktorunuz tarafından anlatılmaktadır ve bir adım öncesinden her süreci biliyor olacaksınız. Meme estetik ve fonksiyonel olarak son derece önemlidir. Meme estetiği olacak kişinin kendini beğenmesi, öz güveninin artması gibi bir çok olumlu yönleri bulunmaktadır.

Meme Estetiği Öncesi

Meme estetiği sonrası sürecinden önce kısaca bahsedilmesi gereken önemli bir detay hakkında sizi bilgilendireceğim. Ameliyattan önce yapılması veya yapılmaması gerekenler hakkında bilgi almanız ameliyattan sonra ki sonucu da doğrudan etkilemektedir. Öncelikle sigara ve sigara tüketimi ameliyattan 6 ay önce bırakılmalıdır ve ameliyattan sonra içilmemesi gerekmektedir. Kan sulandırma etkisi olan aspirin veya aspirin içeren ilaçlar ameliyattan 3 hafta önce bırakılmalıdır. Ameliyattan 10 gün önce yine kan sulandırma etkisi olan alkol tüketimi ameliyattan 10 gün önce tamamen kesilmelidir. Ameliyata yakın zamanda hasta olunmaması gerekmektedir soğuk algınlığı, grip, enfeksiyon gibi hastalıklardan normalden daha fazla korunmalısınız. Aksi durumda ameliyat iptal olabilir veya ertelenebilmektedir. Adet döneminizi bu ameliyat dönemine denk gelmemesine dikkat etmeniz gerekmektedir.

Meme Estetiği Doktor Seçimi

Meme estetiği ameliyatlarında doktor seçimi ameliyatı olacak kişinin ellerinde olan bir süreç olduğu için özellikle meme estetiği hakkında hiç bilgiye sahip olmayan hastalarımıza ameliyat hakkında bilgi sahibi olabilmeniz için 3 – 4 farklı doktor tarafından randevu alınıp muayene olunmasını tavsiye etmekteyiz. Kadın hastalarımız da duyduğumuz en sık sorulardan birisi emzirme sürecidir, meme estetiği sonrası anne olmak isteyen haslarımızın bu soruyu sormaları çok normaldir. Meme estetiği operasyonu ve kullanılan tekniğe göre değişebilmektedir. Çok sorunlu ağır meme vakalarında mevcut riskleri taşıyan kişiler önceden mutlaka uyarılmalıdır. Meme büyültme estetiğinde meme süt kanalları ve süt bezlerine dokunmadığımız için emzirme süreci ile ilgili herhangi bir sorun yaşanmamaktadır.

Meme Estetiği Sonrası

Meme estetiği ameliyatı genel anestezi altında 1 – 1,5 saat sürmektedir. Ameliyattan sonra doktorunuzun tavsiyesi ile hafif yürüyüşler yapmanız gerekmektedir ancak bu yürüyüş kısa ve kendinizi çok yormamanız gerekmektedir. Meme estetiğinden 1 hafta sonra ilk kontrol yapılmaktadır.  ilk 2 hafta kaliteli istirahat etmeniz gerekmektedir. İkinci ayınızdan itibaren spor yapabilirsiniz. Ancak meme estetiği için bir çok ameliyat bulunmaktadır. Meme toparlama, meme dikleştirme, meme küçültme ameliyatı gibi tabi ki her sürecin farklı iyileşme süreçleri vardır. İyileşme süreci ne kadar düzenli olursa o kadar hızlı iyileşme olur ve bu durumda normal yaşantınıza o kadar hızlı dönebilirsiniz.

Doç.Dr. Süleyman TAŞ

Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrah

https://www.suleymantas.com.tr/meme-buyutme-ameliyati/

https://www.tasklinik.com/meme-buyutme-ameliyati-nedir/

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 85
Toplam yorum
: 0
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 46
Kayıt tarihi
: 01.03.14
 
 

Doç.Dr. Süleyman TAŞ, başarıyı kendine ilke edinmiştir. Türk ve Avrupa Plastik Cerrahi Dernekleri..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster