Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

10 Haziran '20

 
Kategori
Sağlık
Okunma Sayısı
19
 

Meme İmplant

Meme İmplant Kaç Şekilde Yerleştirilir

İmplant için bir çok teknik yöntem kullanılmaktadır ancak hepsinin ortak hedefi hastanın istediği ve meme anatomisini bozmadan yapılan meme estetiği ameliyatıdır. Koltuk altı, meme ucu, meme altı, göbek deliği gibi bir çok bölgeden meme protezi yerleştirilebilir. Kas altı ve kas üstü implant yerleşimi de bulunmaktadır. Bizim kullandığımız yöntem ise meme altından kesi yapılarak meme protezi kas altına yerleştirilmesidir.

Kas Altı Meme İmplant

Kas altına yapılan meme estetiği ameliyatı, kas üstüne yapılan meme estetiği ameliyatına göre iyileşme süreci daha fazla olmaktadır. Şişlik ve ödem daha fazla olabilmektedir ancak kas altına yapılan meme estetiği ameliyatlarının kalıcılık ve görünüşün değişmesi gibi problemler yaşanmamaktadır çünkü protezin tutunacağı bir kas yapısı bulunmaktadır. Kas altına yapılan meme estetiği ortalama olarak 1, 5 saat sürmektedir ve genel anestezi altında yapılır. Hastaneden 1 gün sonra taburcu olursunuz ilk kontrolünüz ameliyattan 7 gün sonra tamamlamanız 2. Haftadan itibaren sosyal hayatınıza dönebilirsiniz. İlk bir ay hafif spor yapabilirsiniz 2. Aydan itibaren normal spor yapmanızda herhangi bir engel bulunmamaktadır. İstenilen sonuç 2. Aydan itibaren elde edilmiş olsa da ödemlerin tamamen iyileşmesi 1 yıl sürmektedir.

Kas Üstü Meme İmplantı

Kas üstüne yapılan meme estetiğinde ameliyattan sonraki süreç kas altına göre yapılan ameliyatta daha kolaydır. Ameliyattan 3 gün sonra çalışmaya başlayabilirsiniz 1 hafta sonra kontrolleriniz yapılır ve sosyal hayatınıza dönebilirsiniz. Genel anestezi altında ortalama olarak 1 saat süren ameliyatta 1 gece hastanede kalmanız gerekmektedir. Ancak kas üstüne yapılan meme protezinin tutunduğu bir kas yapısı olmadı için ameliyattan belli bir süre sonra estetik olarak bozukluklar görülebilmektedir.

Kaç Yaşında Meme İmplantı Yapılır

Meme estetiği ameliyatlarında gelişimini tamamlamış 18 yaşını doldurmuş ciddi sağlık sorunu olmayan tüm hastalara yapılabilir.

Meme İmplantı Sonrası Emzirme Süreci

Meme estetiği ameliyatı olacak kişilerde en sık karşılaştığımız soru meme büyültme estetiği sonrası emzirme sürecinin devamlılığı ile ilgili olmasıdır. Meme ameliyatı sonrasında meme süt kanallarına ve süt bezlerine zarar vermediğimiz için ameliyattan sonra emzirmenizde herhangi bir sorun yaşanmamaktadır.

Meme İmplantı Sonrası İz Kalır mı?

Meme implantı yerleştirilirken memenin alt kısmından protezi yerleştirebilmemiz için küçük bir kesi açılır ve implant yerleştirildikten sonra dikilerek kapatılır güzel iyileşme sonrası iz problemi haslar için sorun teşkil etmeyecek kadar küçük ve az olmaktadır. Ancak meme küçültme, toparlama veya dikleştirme gibi izli ameliyatlar için iyileşme süreci çok daha hassas ve dikkat edilmesi gereken önemli unsurlardan birisidir.

Doç.Dr. Süleyman TAŞ

Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrah

https://www.suleymantas.com.tr/meme-buyutme-ameliyati/

https://www.tasklinik.com/meme-buyutme-estetigi/

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 85
Toplam yorum
: 0
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 46
Kayıt tarihi
: 01.03.14
 
 

Doç.Dr. Süleyman TAŞ, başarıyı kendine ilke edinmiştir. Türk ve Avrupa Plastik Cerrahi Dernekleri..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster