Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

16 Mart '16

 
Kategori
Estetik / Güzellik
 

Meme İmplantıyla Kalıcı Göğüs Büyütme

Meme İmplantıyla Kalıcı Göğüs Büyütme
 

guncel ozturk, gögüs büyütme, göğüs estetiği, meme estetiği, estetik cerrah


Meme implantıyla göğüs büyütmede doğal bir görünüm sağlanabilmesi için estetik operasyon sonrasında bazı önemli kriterlerin sağlanması gerekir. Meme güzelliğinde her zaman geçerli olan en önemli kural dolgun ve dik durmasıdır.

Doğal küçük göğüsleri kalıcı olarak büyütmek için meme implantı ameliyatı yapılır. İmplant türü olarak da genellik ile silikon implantlar tavsiye edilir. Bunun sebebi silikon implantların diğer implantlara göre doğal meme dokusu hissini daha çok vermesidir. İmplant kişinin var olan meme dokusuna göre kas altına ya da kas üstüne iz kalmayacak şekilde küçük kesilerle yerleştirilir. İzler memenin doğal kıvrım noktalarına gizlenir. Zamanla belli belirsiz bir iz kalır.

Eğer hamilelik, kilo kaybı ya da bebek emzirme gibi nedenlerle memede hacim kaybı ve şekil bozulması olduysa sadece meme implantı ameliyatı göğüse olması gereken estetik görünümü kazandırmaya yetmez. Çünkü meme büyütme estetiğinde ana amaç memeyi hem dolgunlaştırmak hem de güzel bir şekil vermektir. Bu nedenle bu gibi durumlarda göğüs dikleştirme estetiği ile implant yerleştirme işleminin bir arada yapılması gerekir.

Meme şekli

Meme impantının şekline ise hastanın tercihinin yanı sıra kişinin vücut yapısı, göğüs kafesinin şekli, cilt yapısının özellikleri gibi faktörler de belirleyici rol oynar. Günümüzde aynı hacimde farklı şekil ve boyutlarda çok sayıda protez kullanılabilmektedir. Kullanılacak olan protezin şekline hastanın tercihi, belirtilen kriterlere göre cerrahın tavsiyesi ile ortaklaşa karar verilmektedir. En çok tercih edilen protez tipleri ise damla ve yuvarlak şekilli protezlerdir.

Doğal görünüm

Meme implantının doğal görünmesi için dikkat edilmesi gereken başka kriterler de mevcuttur. Örneğin implantın sertliği… Meme kişinin bedensel hareketlerine göre hareket etmiyor, ayaktayken de eğildiğin de aynı sertlikte duruyorsa doğal olmayan bir görünüme neden olur. Yine iki büyük top gibi duruyorsa aynı şekilde doğal olmayan bir görünüme yol açabiliyor.

Meme implantı yerleştirme ameliyatları ortalama 45 dakika süren, çoğunlukla genel anestezi altında yapılan işlemlerdir. Tıptaki gelişmeler sayesinde ameliyat sonrası süreçler hastalar için artık çok daha hızlı ve çok daha zahmetsiz geçmektedir. Ameliyatın ardından göğsün hacmi hemen büyüse de tam şeklini alması için yaklaşık 3 aylık bir süreye ihtiyaç vardır.

Ameliyat sonrası iyileşme sürecinde kişisel özellikler ve yaşam tarzının çok büyük etkisi vardır. Cilt yapısı, sağlıklı beslenmesi ve sağlıklı bir yaşam sürmesi hasta için iyileşme sürecini hem kolaylaştıran hem de hızlandıran faktörlerdir. Zararlı alışkanlıklardan uzak durmak ve spor yapmak sadece ameliyat süreci için değil, sağlığı ve güzelliği korumak için en temel şartlar arasındadır.

Eğer siz de kalıcı olarak göğüslerinizi büyütmek ve yaza dolgun göğüsler ile merhaba demek istiyorsanız, estetik cerrahinin size sunduğu bu imkandan faydalanabilirsiniz. Kendini daha güzel ve daha kadınsı hissetmek her kadının en doğal hakkıdır.

Sevgiyle kalın.

Op. Dr. Güncel Öztürk

Estetik Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı

www.guncelozturk.com

 

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 371
Toplam yorum
: 0
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 279
Kayıt tarihi
: 29.11.12
 
 

TIP EĞİTİMİ İ.Ü. Cerrahpaşa Tıp Fakültesi İstanbul UZMANLIK EĞİTİMİ İ.Ü. Cerrahpaşa Tıp Fakültesi..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster