Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

02 Aralık '17

 
Kategori
Estetik / Güzellik
Okunma Sayısı
49
 

Meme Kanseri Sonrası Göğüs Estetiğinde Hangi Yöntemler Kullanılır?

Meme Kanseri Sonrası Göğüs Estetiğinde Hangi Yöntemler Kullanılır?
 

Meme Kanseri Sonrası Göğüs Estetiğinde Hangi Yöntemler Kullanılır?


Meme kanseri günümüzde kadınlarda görülen bir kanser türüdür. Meme kanseri birçok kadının memesini ya da memelerini kaybetmelerine sebep olmuştur. Ancak teknolojik gelişmelerle birlikte estetikte de birçok gelişme yaşanmaktadır. Kanser nedeniyle alınan memenn yerine yenisi rahatlıkla yapılabilmektedir.Yeni yapılan meme eskisi ile yaklaşık olarak aynı görünüme sahip olabilmektedir.
Meme  estetiği yaptırmak zararlı değildir.

Aksine yararlıdır.

Meme estetiği yaptıran hastalar kanser gibi zorlu bir süreçten sonra tamamen yenilenmiş ve o kötü psikolojiden çıkmaya başlamış olacaktır. Hasta hem kendi vücudundan memnun olacak hem de sağlıklı olduğunun farkına varacağı için kanser gibi kötü bir hastalık geçiren hasta bu kötü süreci geride bırakmış olacaktır. Meme estetiği olan hastalarda protez kullanımına genellikle ihtiyaç olmamaktadır. Tabiki isteğe göre protez de kullanılabilmektedir.  Böylece hasta gerçek bir meme organına yani eskisi ile neredeyse farksız bir memeye sahip olma şansı yakalamış olacaktır. Meme kanseri sonrası hala radyoterapi gören hastalarımız hekimi ile görüşerek uygun bir tarih belirlemelidir. Meme estetiği için hasta radyoterapi tedavisini görmüyor olmalıdır. Çünkü radyoterapi ameliyat sonrası iyileşmeyi yavaşlatacaktır ve hastanın iyileşmesi çok fazla zaman alacaktır. Bu durum da ne hastanın ne de hekimlerin istediği bir durumdur.

Meme kanseri sonrası meme estetiği olmak için radyoterapinin yanındaki diğer durum da kanser sonrası memenin durumudur.

Kanserin ardından memenin ne miktarda oku kaybettiği, tamamen alınıp alınmadığı doktor tarafından belirlenip ona göre ihtiyaç olan doku miktarı araştırılmaya başlanmaktadır. Meme estetiği için protez kullanımı olacağı gibi vücuttaki gerekli bölgelerden yağ dokuları temin edilerek yeni oluşturulacak memenin içine bu yağ dokuları koyulabilmektedir. Meme ucunun da yeniden yapılabilmesi için tıpkı yağ dokusu gibi meme ucuna gerekli olan dokular da hastanın kendi vücudundan alınarak meme ucu yapılmaktadır. Meme ucu estetiği meme estetiği operasyonundan belli bir süre sonra yapıldığında hasta için daha uygun ve doğru bir karar olacaktır. Meme estetiği ameliyatı sonrası memenin iyileşmesi önemlidir.Meme iyileştikten sonra da meme ucu estetiği için tekrardan bir operasyon memenin tam anlamıyla oluşmasını sağlayacaktır.

 

http://www.drerdemguven.com/meme-kanseri-sonrasi-ggogus-estetiginde-hangi-yontemler-kullanilir/gogus-estetigi

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 26
Toplam yorum
: 0
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 127
Kayıt tarihi
: 06.10.17
 
 

Plastik, Rekonstrüktif, Plastik ve El Cerrahisi Uzmanı, Mikrocerrahi Uzmanı ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster