Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

03 Mart '13

 
Kategori
Estetik / Güzellik
Okunma Sayısı
256
 

Meme küçültme ameliyatı öncesi muayene çok önemli

Meme küçültme ameliyatı öncesi muayene çok önemli
 

Meme Küçültme Ameliyatı Öncesi Muayene çok önemli


Meme küçültme ameliyatı öncesinde hastanın ve doktorun yapması gereken bazı işlemler vardır. Bunlara harfiyen uyarsak ameliyatımız daha rahat ve konforlu geçecektir.

Muayene esnasında hastanın varsa mevcut sağlık sorunlarını, daha önce geçirmiş olduğu ameliyatları,daha önce kullandığı ve hatta halen kullanmakta olduğu ilaçları doktoruna söylemesi gereklidir. Meme küçültme ameliyatı öncesinde  eğer kullanılıyorsa hastanın sigara kullanımını kesmesi veya olabilen en az hale getirmesi gereklidir. Bunun nedeni ise sigara ince damarları tıkamasıdır. Ameliyat esnasında ve sonrasında kanama ve kılcal damarların sağlıklı beslenmesi için bu gerekli. Aynı zamanda ameliyat öncesinde aspirin gibi kanı sulandıran ilaçlarında kesilmesi gerekiyor. Bu ilaçlar hakkında bilginiz yok ise, doktorunuza kullandığınız ilaçları söylemelisiniz.

Ayrıca kalp ve tansiyon hastalıkları için kullanılan ilaçlar ameliyat gününe kadar kullanılabilir. Bu ilaçlar gene doktorunuza söylemeniz gerekiyor. Kullanılan ilaçlar hakkında net bilgi anestezi doktoruna danışarak ta alınabilir. Bu danışma ve bilgi almayı estetik cerrahınız sizin adınıza yapacaktır.

Ameliyat öncesinde doktor çizimlerini bitirmiş ve memenin ne kadar küçüleceği hakkında hastaya bilgi vermesi gerekir. Meme dokunun müsaade ettiği kadar küçültülebilir. Bazı vücut tipleri de zaten çok fazla meme küçülmesini kaldıramaz. Ayrıca estetik olarak ta vücuda göre meme küçültülmez ise, de estetik açıdan kötü bir görünüm oluşabilir.

En doğrusu doktoru muayenesinden geçer. Muayene olduktan sonra doktor ameliyatın ne kadar süreceği kullanılması gereken ilaçlar ve sonrasında yapılması gerekenleri size bildirecektir. Ayrıca bu iş için tecrübe de çok önemlidir. Ameliyat sonrasında kalacak olan ameliyat izinin ne kadar büyük ve kalın olacağının birazda doktor tecrübesi ile alakalı olduğunu unutmayınız.

Op Dr Ali Mezdeği

http://www.memeestetigi.org/

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 180
Toplam yorum
: 1
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 1454
Kayıt tarihi
: 24.01.13
 
 

27-Ekim-1973 tarihinde K.Maraş'ta doğdu. İlk, orta ve lise eğitimini K.Maraş'ta tamamladı. 1991 y..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster