Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

19 Ekim '09

 
Kategori
Gündelik Yaşam
Okunma Sayısı
737
 

Memleketimden insan manzaraları

Memleketimden insan manzaraları
 

ALINTIDIR,


Her hafta sonu olduğu gibi, gene KIRKLARELİ- İSTANBUL yolculuğu. Bu yolculuğun en kötü yanı insanın sevdiklerinden bir haftalığına da olsa, ayrı kalması. Karmaşık sevgi dolu duygular içindeyim. Otobüs hareket etti. Muavin, TEBE YAA YOLCU ÇOK AZ, kaptan cevap verdi, MERAK ETME YOLDAN ÖRDEK TOPLARIZ.

Otobana kadar ortalık da hiç ördek falan gözükmedi. Bizimkiler bayağı dertliler, bu ara bizim muavin bağırdı, ABİ ABİ İLERDE OTOBÜS BOZULMUŞ, BAYAĞI DA KALABALIK ÖRDEK VAR TEBE YA. kaptan, TAMAM OĞLUM ALIRIZ GÖTÜTÜRRÜVERİZ 5 KAĞIDA. Derken bizim otobüs kalan yolcuları aldı. Yaklaşık 45 kişi, kimi ayakta kaldı, kimi oturacak yer buldu. Ön taraftan bir bayan can hıraş bir şekilde, MEMET MEMET BİNDİN Mİ, cevap BİNDİM HANIM BİNDİM YA SENDE BİNDİN Mİ, be ALLAHIN kulu kadın binmese sana nasıl cevap verir. Başka bir ses, cep telefonu ile konuşuyor biraz daha medeni, hani bağırmaktan iyidir diye düşünmüş, AY GIZ ANŞE BİNDİN Mİ, YER BULDUN OTURDUN MU, arkadan biri el sallıyor, HEM TELEFONA KONUŞUYOR, HEMDE BAĞIRIYOR HEEE BİNDİM KIZANIM. Otobüs aynen karışık ezgiler çalan bir şefsiz bir orkestra yı andırıyor. Her kafadan bir ses, meraklı yolcular, neden bozuldu ayol otobüs, bilmem kardeş bu değiştirdiğimiz üçüncü otobüs, öte yandan bir çocuk ağlıyor. Hep birlikte susması için şamata yapan büyükler.

Derken bizim kaptan canhıraş bir şekilde bağırıyor, TE BE AHMET BEYAAA, OĞLUM NERDESİN ses yok, bizim muavin ortalık kalabalık olduğu için biraz da boyu kısa olduğundan görülmüyor. Yeni yolcular karanlıkta görmüş muavini pek tanımıyorlar, eski yolcularda bağırıyor. Burada yok. Sonra aklı başında bir bey, KARDEŞİM MUAVİNİN CEBİ YOKMU ARASANA, NE BAĞIRIP DURUYORSUN, KAZA YAPACAKSIN. Kaptan, TEBE DOGRU SÖYLEMİSSEN, telefonu açıyor.

Aldığı cevap karşısında, biz yolculara dönüp, TEBE YAAA SİZİN YÜZÜNÜZDEN MUAVİNİ YOLDA UNUTMUŞUZ.. BAK ALLAHIN İŞİNE ŞİMDİ OLDU SANA O BİR ÖRDEK TEBE YA.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Trakya'nın şoförü de başkadır :)

shalimar 
 31.10.2009 7:18
Cevap :
çok teşekkür ederim.tebee ya hep öyledirler. saygılarımla  02.11.2009 9:13
 

U kapçık aazlı utubüs şüferi masuscuktan buzar utubüsü. Yulcuları yükler başka bir utubüse, unlar güzden ıraklaşınca divam eder yuluna. Başlar tek tek ürdek tuplamaya. Bülece aynı kultuu iki ürdee satmış ulur. Nitsin kapçık aazlı; lisede ukuyan kızanı utomobil ister. "Ne zaman alcan arabayı ............. ....bubası!"die süer er akşam bubasına.

Yüksel ÖNAÇAN 
 25.10.2009 10:51
Cevap :
çok teşekkürler,gülmekten kırıldım. saygılarımla  26.10.2009 9:08
 

Selamlar, evet günümüzde yaşanan olaylardan birini çok güzel kaleme almışsınız. Bizimle paylaşımınız için teşekkürler. Selamlar saygılar.

Mustafa Tarkan 1968 
 22.10.2009 13:31
Cevap :
TEŞEKKÜR EDERİM. SAYGILARIMLA  22.10.2009 17:24
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 106
Toplam yorum
: 65
Toplam mesaj
: 12
Ort. okunma sayısı
: 459
Kayıt tarihi
: 18.06.09
 
 

 Hayata daima pozitiv bir bakış açısı ile bakan, insanları incitmekten, üzmekten korkan ama hay..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster