Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

08 Kasım '07

 
Kategori
Gündelik Yaşam
Okunma Sayısı
341
 

Memurlar bayram krizini atlatamadı!

Memurlar bayram krizini atlatamadı!
 

"Bu ay nasıl oldu böyle! Adım atacak halimiz yok. Daha ayın 8'i, 15'ine bir hafta var. Cepte beş kuruş para kalmadı. Allahım kurtar bizi..."

Memur arkadaşlarımla sohbetlerim oluyor ve dönüyor dolaşıyor maddi sıkıntıya dayanıyor:

"Bu ay ne kadar uzun" diyorlar.
"Günler geçtikçe, ömrümüzden ömür gidiyor. Ekonomik denge falan kalmadı, herşey altüst oldu."

Niye bu ay böyle oldu arkadaşım? Ne oldu da düzen altüst oldu?

"Ne olacak, bu ay Ramazan Bayramını yaşadık, hükümetimizde bize bir kıyak yaptı ve maaşlarımızı 10 gün erkenden verdi. Verdi de iyi mi oldu? Daha bir hafta geçmeden cep delik cepken delik."

Bayramda eliniz para gördü ama! Rahatça alışveriş yaptınız.

"Bayramda elimizde para vardı ama zaten 3 kuruş maaş alıyoruz, bir de bayram alışverişi yaptık mı elde avuçta ne varsa gidiyor."

Anlayacağınız memurlar bu ay tam anlamı ile sürünüyor. Erken verilen maaş tüm planları altüst etmiş durumda. Oysa, maaş verileceği zaman nasıl lanse edilmişti hatırlayalım. Sanki ikramiye verilmiş gibi bir izlenim verilmeye çalışılmıştı. Sanki verilen maaş havadan gelmişti elimize. Bu haliyle "kredi kartı" harcamalarını andırıyordu. İleriyi düşünmeden harca, harca sonra boş avuçları yala.

Bayramdan önce memura destek verilmesi doğru bir davranış. Ama "kaş yapayım dereken göz çıkarmak"; bu, işi amacından saptırıyor.

Eğer gerçek bir destekten söz ediliyorsa, yapılacak şey ikramiye dağıtmak olmalı. Tam maaşdan söz etmiyorum ama en azından, bayram tarihinin maaşı takip etmediği zamanlarda, yarım maaş ikramiye herkesin yüzünü güldürür.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

merhaba bende bir sağlık çalışanı olarak maaşımdan hıç şikayet etmedım aksıne şukrettım olmayan acaba ne yapıyorlar elımızdekının kıymetını bilelım bence ama herkesın sıkıntısı gıderlerı farklıdır mutlaka ama yınede şuketmememız lazım saygılarımla

kadriye temiz 
 08.11.2007 9:41
Cevap :
ben de maaşımdan memnunum, ama bayramlardan önce yapılan bu tür bir uygulamanın dengeleri bozduğunu anlatmak istedim. Yapılan yarardan çok zarar getirdi. Bunu belirtmek istedim. Sağolun.  08.11.2007 10:34
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 117
Toplam yorum
: 197
Toplam mesaj
: 14
Ort. okunma sayısı
: 1060
Kayıt tarihi
: 26.09.07
 
 

1980 yılında Mersin'de doğdum, bütün eğitim öğrenimimi Mersin'de tamamladım. Yetmedi, işimi de Mersi..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster