Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

25 Şubat '11

 
Kategori
Meslekler
Okunma Sayısı
1303
 

Menajerlik mesleği

Menajerlik mesleği
 

MENAJER...


Menajerlik mesleği Türkiye de işlemeyen bir müessesedir.

Aslında bu mesleğe başka bir isim vermek daha doğru olur. Örnek: Sırdaş, en yakışanıdır(!) 

Kendi kendilerine karar alamayan, sadece şarkıcının-sanatçının ya da sanatçı yakının ağzı olan menajer olur mu? Diye düşünmeden edemiyor insan. Bu piyasada devamlı iyi iş yapan, aranan beş, bilemedin altı tane sanatçı-şarkıcı var, bunların menajerleri ciddi paralar kazanıyor, diğerleri sürünüyor. Zaten, sevilen aranan insanlar olan bu sanatçı-şarkıcıların menajerine işler havadan tavadan geliyor, kendileri hiçbir çaba sarf etmiyor. Ortaya koydukları bir proje yok! Sanatçıyı ve maiyetini adam gibi taşıma yok! Sanatçının başına bir iş gelse sorumluluk alma yok! İsimlerini veremem ama aralarında; ciddi, bileğinin, yüreğinin, aklının, vizyonunun hakkıyla buralara gelen bir tane menajer yok! Var diyen beri gelsin.

Kimi ayakçıymış, sanatçı sevmiş yanına almış menajer yapmış! Kimi garsonmuş, sanatçı sevmiş yanına almış menajer yapmış! Kimi müzik şirketinin bir çalışanıymış, sanatçı sevmiş yanına almış menajer yapmış! Kimi organizatörmüş, o işlerde rezil olmuş sanatçı sevmiş yanına almış menajer yapmış!

Birde bu piyasada cinsel tercihleri sebebiyle korunan kollananlar var, onlar zaten ayrı bir tartışma konusudur. İşin bu hale gelmesinde onların payı hiç de az değildir.

Üzülerek de olsa çok defa şahit olduğum bir konuyu da özellikle dile getirmek isterim: Menajerlerin arasında bazı sanatçılar veya sanatçının yakınları tarafından aşağılanan, tartaklanan, hakaret edilenler var. Sırf para kazanıyor, hem de ballı para kazanıyor diye ağzını açamayanlar var. O tiplerin gururu yerlerde sürünüyor, ama hala piyasadalar! İşin tuhaf yanı da budur. Piyasada herkes bu olayları çok iyi bilir. Herkesin bir birinden menfaati olduğu için susarlar.
Sevilen sanatçıların-şarkıcıların menajerleri sanatçıyı taşıyabilen; açık, dürüst, samimi, sevilen, sayılan ve sanatçı üzerinde yaptırımı olan bir insan olmalı. 

Dinazor, kurnaz ya da vıcık vıcık değil. 

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 2
Toplam yorum
: 0
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 2484
Kayıt tarihi
: 18.02.11
 
 

1947 Yılında Zonguldak'ta dünyaya geldim. İlk, orta, lise öğrenimi Zonguldak'ta tamamladıktan sonra ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster