Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

24 Mayıs '08

 
Kategori
Ben Bildiriyorum
Okunma Sayısı
716
 

Merak edilecek bir durum yok.

Selamlar.

Uzun zamandır yazmıyorum bu sayfa da. Bir yer de kendimi unutturdum değil mi? Ben neredeyim acaba? Yaşıyor muyum ve yaşamıyor muyum? Beni tanıyan ve tanımayan burada ki dostlarım bu zaman zarfı içersin de benim kapımı çalmadılar. “Hayrola Ahmet Bey ne oldu size de bir blog bile yazmıyorsunuz” diyen bir Allah’ın kulu çıkmadı. Bu böyle olunca benim de içimden yazmak gelmedi.

İzmir yoları da öksüz kaldı. Bisikletim lastikleri üzerlerinden geçmedi uzun zamandır. Pedala basan ayaklarım ağrıdan kıvrandı. Meğerse bel fıtığı olmuşuz. Uzun süre yatmam gerekti. Arkadan fizik tedavileri derken onu da bitirdik. Hareketlerim var ve yürüyüşlerim var. Her gün muntazam onları yapıyorum. Bisikletim den uzun süre uzak kaldım. Her neyse yakında ona da kavuşuyorum. Tıpkı bugün sizlere kavuştuğum gibi. Her şey sağlık ve sağlık olmadan olmuyor. İşte ben bunun için bisiklete biniyorum ve sizlere de öneriyorum. Ama ne var ki benim de bilmediğim bazı noktalar varmış. Yaşımıza güvendik ve epeyce ağırlıklar kaldırdık. Yükler benim omzumdaydı. Yıllarca 20 kilo ağılıklarında kömürlükleri her seferinde 67 basamakta ki kata çıkartırsan olacağı bu. Meğerse herkes de varmış. Dikkat etmek lazım bir yer de.

Şimdi de bisiklete binerek bel fıtığı olduğumu zannedenler olabilir. Ne alaka demek lazım onlara. Özelikle doktora sordum “hiç ilgisi yok” dedi. Demek ki bisikletten olmadı.

Ameliyat mı? Önemli olan ameliyatsız kendini tedavi edebilmektir. Doktorun gösterdiği hareketleri de yaptığınız da mesele yok demektir. Pek ağır kaldırmayacaksınız ve bu durum tekrar oluştuğunda 10 gün kadar hiç kıpırdamadan yatmaktır. Hareketleriniz de her gün ihmal etmeyeceksiniz. Ameliyata gelince en son çare. Bunu babamdan ve annemden biliyorum.

Şimdilik iyiyim ve artık yazmak için sabırsızlanıyorum.

Görüşmek üzere.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Sende ara vermişsindir diye düşünmüştür herkes,haberimiz olmadı geçmiş olsun Ahmet kardeşim,tekrar eski sağlığına kavuşman dileklerimle,Selamlar

Arif ÖĞÜTÇÜ 
 26.05.2008 21:51
Cevap :
Teşekkürler. Bisiklete binmeye az kaldı.  27.05.2008 0:31
 

Çok haklısınız Ahmet Bey farkettim uzun zamandır yazılarınızın çıkmadığını ama bende bloğu bıraktınız sanmıştım.Bir çok kişi hiç birşey söylemeden ayrılıyorlar aramızdan öyle birşey olabilir diye düşünmüştüm.Çok geçmiş olsun.Bel fıtığı yaygın bir şekilde bir çok kişide rastlıyorum.Bendede var sanırım ilerlemeden gidip görünsem iyi olacak sanırım.Tekrar geçmiş olsun dileklerimi sunar en kısa zamanda eski halinize dönmenizi umut ederim.sevgilerimle.

Murat GÜLCEK - Yakamoz35 
 25.05.2008 0:58
Cevap :
Her şey için teşekkürler. Eskisi gibi yazmaya başlayacağım.  26.05.2008 4:52
 

Geçmiş olsun.

Özkan Salman 
 24.05.2008 21:49
Cevap :
Teşekkürler  26.05.2008 4:50
 

geçmiş olsun. Bel fıtığı çok sakat bir hastalık. Geldimi sonunda ameliyat var demektir. Çünkü ben de o aşamadan geçtim. Önce istirahat, ilaç, fizik tedavi ve sonrası malum ameliyat. Kendine dikkar et, ayak parmaklarında uyuşma, yürümekte zorluk, sade topuk üzerinde yürüyememe ve ayak parmakları üzerinde dikilerek yürüyememe gibi durumlar yaşarsan hemen ameliyat ol. Allah korusun sonra geç kalmışsın, derler. Seni sağlıklı ve aramıxda dinç bir şek,ilde görmek en büyük arzumuz. Sağlıkla ve sıhhatle kal. Selam ve sevgilerimle....

Yalnıztürk 
 24.05.2008 21:34
Cevap :
Şimdilik çok iyiyim. Merak edilecek bir durum yok. Bacaklarım biraz ağrıyor. Olacak o kadar. Sevgi ve saygılarımla.  25.05.2008 1:09
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 540
Toplam yorum
: 1220
Toplam mesaj
: 179
Ort. okunma sayısı
: 3162
Kayıt tarihi
: 02.01.07
 
 

Hiç bir motorlu araca binmeyi sevemedim. Daha doğrusu sevdiremediler. Onun yerine iki tekerlekli ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster