Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

12 Nisan '07

 
Kategori
Özel Günler
Okunma Sayısı
518
 

Merhaba dedim dünyaya

Merhaba dedim dünyaya
 

Doğum günüm bugün; Nisan’ın on ikisi, baharın ilk müjdecisi güneş pırıl pırıl göz kırpıyor neşeli. Sımsıcak ısıtıyor içimi, kış uykusundan uyandım toprak misali. İçim içime sığmıyor, kanım kaynıyor adeta. Kanat açtım gök yüzüne mavi deniz üstünde Uçuyorum nazlı bir martı edasıyla, dünya ayaklarımın altında.

Umut denen tarlaya tohum ektim ellerimle, inişleri çıkışları olsa da yaşamın bir yaşı eskitsem de gönlümde mutluyum ben, ömrümden bir yıl daha eksilmiş olsa da mutluyum merhaba dediğim için şu fani dünyaya.

Arkama şöyle bir baktım; Ooooo neler neler sığmış yaşamıma kah sevinmişim, kah üzülmüşüm. Mutluluğu yakalamışım. Yakalamışım da hüzünler de katılmış araya bazı bazı. Güne bakan gibi gelecekte bakışlarım umut tarlasında filizlenen dileklerimi toplayacağım güneş göz kırpıyor. Yüreğimde yaramaz bir çocuk topaç çeviriyor aşka, sevgiye ve yaşama.

Teşekkür ederim anne İyi ki doğurdun .

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Uzun süredir işlerim sıkışık ve pek blog okuyamamıştım ama bu size yaşgününüzle ilgili iyi dileklerimi sunmama neden engel olsun?İyi ki doğdunuz, iyi ki sizin gibi hayata pozitif bakabilen insanlar var:))Sezen Aksu'nun bir şarkısında dediği gibi, bırakın,"hayat bildiği gibi gelsin" ve Candan Erçetin'le devam edelim "Elbette bazen çiçek açıp bazen solacağız, elbette bugün ağlıyorsak, yarın güleceğiz!" Sevgiler...

ni 
 11.06.2007 1:09
Cevap :
Ne kadar güzel içten sıcacık bir yorum teşekkürler hep birlikte nice güzelliklere sevgiler  11.06.2007 9:09
 

Sevdiklerinizle birlikte daha nice nice senelere. İyiki doğdunuz dünya yoksa bir parça eksik kalırdı:) Sevgi ve saygılar

Haşim Arıkan 
 29.04.2007 19:51
Cevap :
evet haklısınız dünyayı bir nebze de olsa tamamladım... Teşekkürler ilginize ve bu güzel yorumunuza sevgiler  30.04.2007 9:47
 

Sevgili Meral gecikmeli olarak size ulaşıyorum, inanaın bundan ese duydum. Yeni yazşınız kutlu olsun, ömrünüz sağlıklı ve sevdiklerinizle geçer inşallah.

Portakal Çiçeği ve FISILTI 
 25.04.2007 19:26
Cevap :
Serap hanım ne demek sıkmayın canınızı .Teşekkür ederim nice güzelliklere hep birlikte ...  26.04.2007 9:03
 

İyiki doğmuşum diyebilmek,sanırım yaşamın anlamı. (Gecikmeli de olsa)İyiki doğmuşsunuz.. İyi ki varsınız sevgili blogdaşım.Nice sevinçli-hüzünlü ama hep umutlu yıllara..Sevgiler..

Neşe İleri 
 15.04.2007 16:23
Cevap :
Teşekkür ederim hep umutlu mutlu yıllara... sevgiler  16.04.2007 9:19
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 74
Toplam yorum
: 698
Toplam mesaj
: 239
Ort. okunma sayısı
: 817
Kayıt tarihi
: 26.12.06
 
 

Şiir yazmaya çalışan, müzik dinlemeyi seven, Fotoğraf çekmeyi seven, Doğayı ve içinde barındırdık..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster