Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

08 Kasım '07

 
Kategori
Yoga / Meditasyon
Okunma Sayısı
468
 

Merhaba farkındalıklarıyla yaşayanlar

Merhaba farkındalıklarıyla yaşayanlar
 

Gelin biraz farkındalık üzerine konuşalım. Farkındalığınız ne kadar? Ne kadar farkına vararak yaşıyorsunuz? Mesela her gün işe giderken nereden geçtiğinizi, yolda neler olduğunu hatta evinizin bahçesinde neler olduğunu biliyor musunuz? Şimdi gözlerinizi kapatın ve apartmana girerken sağ ve solunuzda ne var bir düşünün sonra ki bir zamanda kontrol edin bakalım ne kadarını bilmişsiniz.
İşte farkındalık dediğimiz olgu bize neyi niçin yaptığımızı anlatır bir bakıma. Farkındalığımızı ne kadar geliştirirsek bir o kadar mutluluğa doğru yelken açmış oluruz. Zira farkındalık anlık yaşamı da getirir beraberinde. Farkında olmak demek geçmişten kopmuş, gelecek de henüz gelmemiş olduğu için geleceği düşünmediğimiz şimdiyi yaşayabilmektir. Su bile içerken; düşünün eğer aklınızda binbir tilki dolaşırken su içiyorsanız suyun tadını veya ne denli susadığınızı fark eder misiniz? Yoksa otomata bağlanmış gibi gidip suyunuzu mu içersiniz. Oysa bu yaşamda öylesine yeri doldurulamayacak anlar geçiriyoruz ki…. Bu anları çoğaltmak farkındalığımızı geliştirerek olacak arkadaşlar. Ve bir öneri daha sizlere. Her gün gittiğiniz yoldan, her gün kullandığınız eşyalardan, hatta her gün kullandığınız kelimeleri bir başkasıyla değiştirerek, sağ eliniz yerine sol elinizi kullanarak farkındalığınızı geliştirebilirsiniz.

Bu sizin yaşam tarzınız olduğunda da hayatınızın ne denli dolu ve renkli olduğunu göreceksiniz. Hepinize farkındalıkla geçen güneşli, aydınlık günler diliyorum.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Aman efendiim kimler gelmiş...:)) Farkedebilmek yaşamı koltuklardan seyretmek yerine, sahnenin tam ortasından katılmaktır yaşama. Biraz özen biraz da yetenek ister. Ama bir de fark oluşturabilmek var ki; İşte o herkesin harcı değildir. Fark yaratan yazılarınla hoş geldin Milliyet Bloga canım arkadaşım. Burası seninle çok daha keyifli ve farklı olacak. Sevgilerimle

Yıldız... 
 12.11.2007 15:26
Cevap :
canım teşekkür ederim, senin teşvikin olmasaydı sanırım bir müddet daha beklerdim. Ama mutluyum şimdi  12.11.2007 15:49
 

Farkındalık, farkında olmak farkında olduğunun da farkında olmak demek olsa gerek:))

medisis 
 12.11.2007 11:18
Cevap :
Teşekkür ederim. Hem çarpıcı hem ne denli farkında olduğunuzu gösteren bir yorum olmuş  12.11.2007 15:51
 

Bu yazınızı okumamın gerekçesini, kullandığınız fotoğraf oluşturdu. 'Farkında olmak' konulu bir yazı için çok ilginç ve şık olmuş. Ancak, ülkemizde 'farkındalıkları' farketmek için, bazı sorunlardan soyutlamak gerek kendinizi. İşte bu zor benim ülkemde (Gerekçeleri uzun bir yazı konusu). İnsan bazen yaşadığını farkedemiyor!..Selamlar, saygılar.H.H.Dulun

Hasan Hüseyin Dulun 
 09.11.2007 17:05
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 18
Toplam yorum
: 47
Toplam mesaj
: 10
Ort. okunma sayısı
: 1202
Kayıt tarihi
: 08.11.07
 
 

1957 yılının Kasım ayında dünyaya gelmişim. Neşeli, hayatı seven dolayısı ile insanları seven biriyi..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster