Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

27 Ekim '08

 
Kategori
Gündelik Yaşam
Okunma Sayısı
510
 

Merhaba,geri döndüm !

Merhaba,geri döndüm !
 

Assos athena tapınağından Ege'ye bakış


Sevgili Arkadaşlar, işte geri döndüm. Yine burada ve aranızdayım. Ben yokken gerçekten sağolun birçok arkadaş bir şekilde beni bulup aradı. Sevgilerini dile getirdi.

Şifa Çemberi- Kızılderili Astrolojisini bir yılda tamamladıktan sonra artık bir süre yazmasam da olur diyordum. Artık piyasada olmayan bu kitabı mümkün olduğunca gerçeğine sadık kalarak yeniden derlemek ve size sunmak epey bir zamanımı almıştı zaten.
Arayıp da cevaplayamadıklarım artık lütfen kızmasınlar. Mail atanlar, neredesiniz, sizi tekrar aramızda görmek istiyoruz, sıkı takipçiniziz diyenler, hepinize ama hepinize çok teşekkür ediyorum. Bu bana devam etme isteği verdi.
Peki bu yaz ne mi yaptım ? Her zaman olduğu gibi yazları turizm rehberliği yapıyorum. Özellikle bu yaz turizm sektöründe son yıllara göre yaşanan ciddi toparlanma sonucunda da epey çalıştım. Resimde gördüğünüz gibi huzur ve sukunet dolu bir tatil olmadı kısaca. Oldukça yorucu bir yazdı . Günü geldi İstanbul'da 5 dev kruvazyer birden Salıpazarı ve Karaköy limanlarına yanaştı. Altıncısı da yanaşamadı açıkta bekledi. Tek bir geminin yolcu kapasitesi 3.000 kişi. Düşünebiliyor musunuz yarısı şehri gezmeye inse 1.500 X 5 = 7.500 yolcu yapar. Bu turistlerin hemen hemen hepsi ayni saatte ayni yerlerde
Sabah 8 de hepsi Sultanahmet Cami'nin kapısında. Eylül ayı boyunca Ramazanda camii saat 9 da açılıyor, kuyruklar da neredeyse cami bahçesini aşıyordu. Güneşün veya yağmurun altında hemen her gün o ızdırabı yaşadık. Oradan da Ayasofya ya da Topkapı Sarayı Müzesine en az 20 -30 grup bir anda giriş yapmaya çalışıyor. Ağustos sıcaklarında müze girişlerinde bir kaç kez sıkışıklıktan panik yaşamadım değil. Bilet dağıt, metal dedektöründen geç. O kalabalıkta başka otel grupları, münferit gezenler, müzekartı elne alan yerli özellikle de türbanlı kadın grupları, ortalıkta seyyar satıcılar, fotograf çekmeğe çalışırken kaybolan yolcular . Dakka bir gol bir gemiden inmiş tuvalet soranlar, tekerlekli iskemlelerle, bebek arabalarıyla gelenler, yürüyemeyenler hızlı yürüyorsun yetişemiyoruz d,ye kızanlar. Eh zaman kısıtlı, bu gemiler akşam saat 17-18 gibi limandan ayrılacaklar. Biz de 7-8 saat içinde bir sürü yer gezdireceğiz, dahası yemek yiyecekler ve Kapalıçarşı'da en az 1-1.5 saat alışveriş molası vereceğiz falan.
Bu akşam Tureb' (Turizm Rehberleri Birliği ) in düzenlediği Ekonomik Krizin Türk Turizmine etkileri adlı bir panel olacak Ceylan Oteli'nde. Vakit bulursam katılmak istiyorum.

Bakalım küresel finansal kriz gelecek seneye kadar etkisini kaybedecek mi ne dersiniz ?
Sular kolay kolay durulacağa benzemiyor da.

Şimdilik hepinize tekrar merhabaÖnerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Merhabalar! Hoşgeldiniz sizi tekrardan görmek çok güzel.Sevgilerimle..sema

şirine 
 27.10.2008 15:23
Cevap :
Semacım merhaba seni de yeniden görmek çok güzel !  27.10.2008 15:53
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 103
Toplam yorum
: 183
Toplam mesaj
: 57
Ort. okunma sayısı
: 2213
Kayıt tarihi
: 26.07.06
 
 

 Hacettepe Üniversitesi'nde Psikoloji okudu. İ.Ü. Gazetecilik mezunudur. Öğrencilik yıllarında İn..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster