Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

21 Temmuz '13

 
Kategori
Gündelik Yaşam
Okunma Sayısı
129
 

Merhabayla başlasam...

Merhabayla başlar herşey diye klasik bir söylem vardır. Uzun zamandır yazmamakla birlikte bir çok işimin olduğu bu pazar gününde karalayasım tuttu sanki benim. Aslında akıllıca olduğu söylenmese de bazen içimden cümleler olup olup duruyor ve ben onları bir yere yazma ihtiyacı duymuyorum eskisi gibi. Sebebi bundandır belki de yazmayışımın...

Biliyorum dünyanın değiştiği gibi insanın hayatındaki değişikliklerde sebep oluyor buna. Gündelik hayatımızda alışagelmiş bir çok davranışımız bile değişebiliyorken bu çok normal aslında.

İş hayatımın yoruculuğu annemin sağlık sorunlarıydı derken bu ay başından beri aklıma takılan bir konuyu paylaşmak istiyorum bir de. Mustafa Mumcu ölüm yıl dönümü yaklaşıyor. Funda Arar'ın seslendirdiği bir şarkıyı dinletmişti bir keresinde bana "Benim için üzülme". Bu şarkıyı tesadüflere inanmasamda tesadüfen bir gün içinde 2 kez dinledim. Mustafa Mumcu'yu anımsattı bana. Sağlığında benim ona yapmış olduğum, kendisinin tabiriyle "Kemiklerim bile unutmayacak senin bana yaptığını..." diyişini anımsadım. Evet belki öyle belki de değil orası bilinmez. Spakülasyon olmuştu bir ara bu konu ve ben benim aldığım bilinsin istemedim. Sonuçta müşkül durumda birine yardım edip sonra ben ona yardım ettim diye böbürlenmemeliydi insanlar. Bu ayıp birşey benim için. Bana yakışı olmayan birşey. Ölümünden sonra ne olduğunu bilmiyorum. Son birşey daha yapmak istiyorum onun adına, ama ben İzmir'de değilim. Bu yüzden buraya yazarak paylaşmak istedim bunu. Onun adına bir mevlüt okutmak istiyorum. Masrafları karşılamaya hazırım, gelebilecek yardımlara da. Fatoş'da seni unutmadı sevgili Mumcu. 

İzmir'de vefatında bulunan siz sevgili Milliyet Blog yazarlarından nasıl olur, nasıl yapabiliriz bir organizasyon önerisi bekliyorum. Eğer burdan bir netice alamazsam burada okutup onun ruhunu şad etmek istiyorum.

"Güzel insan Fatoş'um mezarda kemiklerim bile unutmayacak senin yaptığını..." diyip beni mahcup eden güzel insan Fatoş'unda seni unutmadı bilesin. Dualarımda ruhunun huzura ulaşmasını diliyorum.

İftar yemeği için misafirlerime çeşitli yemek sözlerim var bu yüzden de bir sürü işim var kısa kesmek zorunda olsamda anlatacaklarımı anlatabildiğimi ve aktarabildiğimi düşünüyorum, belki gün gelir yine yazarım.

Herkese selamlar...

Asi Güvercin bu blog'u önerdi.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
 
Toplam blog
: 128
Toplam yorum
: 388
Toplam mesaj
: 3
Ort. okunma sayısı
: 1135
Kayıt tarihi
: 23.11.07
 
 

Herkes gibi yazar, çizerim. Dünyamı boyarım hepsi bu!..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster