Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 

30 Mart '17

 
Kategori
Astroloji
Okunma Sayısı
637
 

Merkür Boğa'da ve Koç'da Retro

Merkür Boğa'da ve Koç'da Retro
 

Merkür 31 Mart-20 Nisan tarihleri arasında Boğa burcunda olacak. 11 Nisan’da Boğa burcunda gerilemeye başlayacak, daha sonrasında 21 Nisan’da Koç burcuna geçip gerilemesine bu burçta 4 Mayıs’a kadar devam edecek. 4 Mayıs-15 Mayıs arası Koç burcunda düz harekette olacak. 16 Mayıs’ta tekrar Boğa burcuna geçip bu burçtaki seyahatini 7 Haziran’da sonlandıracak.
Merkür’ün temel fonksiyonu iletişimdir. Yönelimleri ise bilgi alışverişi, koordinasyon ve yorumlamadır. Merkür zekayı ve rasyonelliği temsil eder.
Merkür’ün Boğa burcunda ve direkt olduğu dönemde, konsantrasyonumuz güçlenebilir. Başlayacağımız projeler ve işler açışından bu odaklanma sürecini kullanmamız uygun olabilir. Alacağımız kararlar uzun vadeli ve kalıcı olur. Bu süreçte, öğrendiğimiz şeyler hafızamızda yer edebilir ve kolay kolay unutmayız. Finans ve ticari konularda alacağımız kararlar yerinde ve mantıklı olur. Kazanç sağlayabiliriz. İnandırıcı ve güven verici konuşmalar yapmak açısından uygun bir zaman olabilir. Öte yandan, inatçı ve ön yargılı düşünce ve davranışlar göstermekten kaçınmakta yarar vardır.
Merkür’ün Koç burcunda ve direkt olduğu zaman diliminde ise; kendimizi aktif ve enerjik hissedebiliriz. Açık sözlü olma eğiliminde olabiliriz, fakat sınırlarımızı bilmezsek, yani aşırı dobra konuşursak, karşımızdaki kişileri istemeden de olsa incitebilir ve üzebiliriz. Bir konu hakkında alacağımız kararlar daha çabuk olacaktır. Çok ivedi ve düşünmeden kararlar almak bizi bazı durumlarda hayal kırıklığına uğratabilir ve olumsuz sonuçları olabilir. Yaratıcı fikirler üretebiliriz bu dönemde. Pratik ve çabuk çözümler bulabiliriz. Hayatımızla ilgili alacağımız kararlarda daha kolay inisiyatif kullanabiliriz, fakat fikirlerine güvendiğimiz kişilere de danışmak yerinde ve doğru olabilir. Sosyal çevremizle olan iletişimlerimizde girişken davranışlar sergileyebiliriz.
Teknik olarak, hiçbir gezegen geri gitmez ve yavaşlamaz da. Biz yer merkezli olarak baktığımızdan dolayı bu yanılsama oluşur, çünkü Dünya da diğer gezegenlerden farklı bir hızda Güneş etrafında döner. Normalde, gezegenler Batıdan-Doğuya doğru dönerler yörüngelerinde. Bu onların düz hareketidir. Ancak, periyodik olarak, dönüşleri Doğudan-Batıya doğru olmaya başlar. İşte gezegenlerin bu hareketlerine retro hareket denir. Bu geri hareketi anlamak için şöyle bir örnek verelim: Bir arkadaşınızla yan yana ayakta durun. Arkadaşınız ileri doğru yavaş bir şekilde yürüsün. Şimdi siz ondan daha hızlı yürüyün. Arkadaşınız sizden daha hızlı gidiyormuş gibi görünür, siz onu geçince de sanki geri gidiyormuş gibi görünür, işte bu bir optik illüzyondur. Bir örnek daha verirsek; bir trenin yanında arabanızla gittiğinizi düşünün. Tren sizden daha yavaş gidiyordur ama siz bir yanılsama yaşayarak trenin sizden daha hızlı gittiğinizi sanırsınız. Bunlara ek olarak, Merkür’ün gerilemeden öncesinde gölgeli safhası, durak (stationary) safhası ve ileri gitmeden önceki durak safhası vardır. Bu bağlamda, 5-8 Nisan arası Merkür gölgeli safhada olacak. Bu zaman diliminde, iletişim problemleri ufaktan kendini belli etmeye başlayacak. Durak safhasında ise; yanlış anlaşılmalar, iletişimde pürüzler ve ayrıntılara dikkat edememe gibi sorunlar kendini belli etmeye başlar. Bu safha 9-10 Nisan arasında olacak. Merkür gerilemesi safhasında, her türlü iletişimde(bire bir ve sosyal ilişkiler, elektronik alanda sorunlar, trafik ve yolculukta problemler, komşular, kardeşler ve yakın akrabalar ile pürüzler) bizi zorlayacak ve sinirimizi bozacaktır.
Merkür gerilemeleri aynı zamanda içe dönme zamanlarıdır. Geleceğe yönelik planlarımızı gözden geçirme ve gerekli düzenlemeleri yapma zamanıdır. Ayrıca, hayatınızda tamamlanması gereken eksik durumları tekrar yorumlama, değiştirme, form verme ve yaratma sürecine bizi yönlendirebilir.
Merkür’ün Boğa burcunda retro olduğu süre zarfında, somutlaştırmak ve devamının gelmesini istediğimiz hususlarda sıkıntılar yaşanabilir. Buna ek olarak, maddi-manevi kaynaklarımız, sahip olduklarımız, alım-satım işlerimizle ilgili konularda gecikmeler ve engellerle karşılaşabiliriz. Ve pek tabii ki Merkür retro döneminde teknolojik ve iletişimsel konularda da sıkıntılar ve yanlış anlaşılmalar da yaşanacaktır. Yeni bir elektronik alet almak pek yerinde olmaz ya da evimizdeki elektronik eşyaların bozulması muhtemeldir. Internet bağlantılarında da kopmalar yaşanabilir, bilgisayarlarımız çökebilir. Trafik ve ulaşımda kazalar ve sorunlar yaşanabilir. Bavul kaybetmek, yanlış otobüse, vapura binmek gibi durumlarla yüz yüze gelebiliriz. Merkür’ün Koç burcunda olduğu süreçte ise; Koç burcunun fevri, ateşli ve başına buyruk doğası sınırlanacaktır. Bunun yerine, alacağımız kararları enine boyuna düşünmemize ve fikirlerine değer verdiğimiz kişilere danışmamıza neden olabilir.
Merkür retro transitinin hangi evinizde olacağını belirlemek için yükselen burcunuzdan Boğa ve Koç burcuna kadar sayın. Örneğin, yükselen burcunuz Aslan ise Boğa burcuna kadar saydığımızda 10 burç gitmiş olacaksınız yani 10. Evinize, Koç burcuna kadar saydığımızda da 9. evinize gideceksiniz. Lakin haritanızda kıstırılmış ve tekrarlayan burçlar varsa durum değişir. Bunu yaptıktan sonra hangi konularda Merkür retronun ağırlığını hissedeceğinizi, içe dönmelerinizi ve gözden geçirmelerinizi yapacağınızı genel hatlarıyla aşağıda bulabilirsiniz.
 
1. Ev: Kişisel görünüm, başlangıçlar, genel sağlık.
2. Ev: Maddi ve manevi değerler, diyet ve besin konuları.
3. Ev: İletişim, akrabalar, kardeşler, kontratlar, anlaşmalar, yurtiçi seyahatler.
4. Ev: Ev, yuva, aile, miras, malk,mülk, dekorasyon,taşınma.
5. Ev: Aşk, ilişkiler,çocuklar,sanat, spor, hobi, şans oyunları,eğlence.
6. Ev: Sağlık, iş ortamı, günlük hayatın düzeni ve ritmi, evcil hayvanlar.
7. Ev: Ortaklık, evlilik, ikili ilişkiler, davalar, anlaşmalar.
8. Ev: Borçlar, alacaklar,vergi, sigorta, miras ve ortak kazanımlar.
9. Ev: Eğitim, inançlar, hukuksal konular, yabancılar, yurtdışı yolculuklar.
10 .Ev: Kariyer, başarı, saygınlık, üst mevkideki kişiler.
11 Ev: Sosyal çevre, amaçlar ve emeller.
12. Ev: İnziva,arınma,şifa,hastane ve gizli düşmanlar.
Sevgilerimle,
Burçin Borazan Tezay

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Toplam blog
: 47
Toplam yorum
: 0
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 403
Kayıt tarihi
: 22.07.15
 
 

14 Mayıs 1975'te İstanbul'da doğdum. Güneş burcum Boğa, yükselenim Aslan ve Ay burcum ise Yengeçt..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster