Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

07 Nisan '09

 
Kategori
Ben Bildiriyorum
Okunma Sayısı
1634
 

Mersin Büyükşehir, ilk meclis toplantısında önemli kararlara işaret etti...

Mersin Büyükşehir, ilk meclis toplantısında önemli kararlara işaret etti...
 

Macit Özcan,Başkanlığındaki İlk Meclis toplantısı önemli kararlara dikkat çekti.


Mersin Büyükşehir Belediye Meclisi; 5696 sayılı yasanın 19. maddesi ve Belediye Meclisi çalışma yönetmeliğinin 5. maddesi uyarınca ilk toplantısını Macit Özcan başkanlığında Mersin Büyükşehir Belediye Meclis Salonu’nda gerçekleştirdi.

30 kişiden oluşan Mersin Büyükşehir Belediye Meclis Üyeleri’nin tamamının katıldığı ilk toplantı, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başladı.

Toplantının 2. maddesi uyarınca yapılan gizli oylama neticesinde Meclis birinci Başkanvekilliği’ne 20 oy alan Erol Ertan, ikinci Başkanvekilliği’ne ise yine 20 oy alan Abdullah Özdemir seçildi.

Toplantının 3. maddesi uyarınca yapılan gizli oylama neticesinde Meclis Katipliği’ne 20’şer oy alan Nuri Özdemir ile Ramazan Tüzün seçilirken, yedek üyeliklere Yasmina Lokmanoğlu ve Gençağa Meral seçildi.

Toplantının 4. maddesi uyarınca yapılan gizli oylama neticesinde Encümen Üyelikleri’ne CHP’li üyeler Nuri Özdemir, Hüseyin Atılgan, Yasmina Lokmanoğlu, Ali Galip Özkan ve AKP’li üye Hasan Gencay 19’ar oyla seçildi. Toplantının daha sonraki gündem maddelerinde komisyon üyelerinin seçimi gerçekleşti.

Açık oylamayla yapılan komisyon üyeliklerinin tamamı oybirliği ile kabul edildi. Buna göre Plan ve Bütçe Komisyonu üyeliklerine CHP’li üyeler Kemal Sığırcıkoğlu, Erol Ertan, M. Ali Can, MHP’li üyeler Hikmet Koç, İsmail İnam, DTP’li üye Mehmet Aslan ile AKP’li üye Gençağa Meral seçildi. İmar ve Bayındırlık Komisyonu üyeliklerine CHP’li üyeler Cengiz Düzgün, Akın Güneş, Nuri Özdemir, MHP’li üyeler Nevzat Gilik, Ali Kamış, DTP’li üye Tafra Arınç ile AKP’li üye Hasan Gencay seçildi. Çevre ve Sağlık Komisyonu üyeliklerine CHP’li üyeler Yasmina Lokmanoğlu, Nuri Özdemir, Hüseyin Atılgan, MHP’li üyeler Saffet Sucu, Ali Yenilmez, DTP’li üye Mehmet Altuntaş ile AKP’li üye Abdullah Özdemir seçildi. Eğitim-Kültür-Gençlik ve Spor Komisyonu üyeliklerine CHP’li üyeler Yasmina Lokmanoğlu, Salih Ertan Özel, Hüseyin Atılgan, MHP’li üyeler İsmail İnam, Ali Kamış, DTP’li üye Faik Harmancı ile AKP’li üye Ramazan Tüzün seçildi. Son olarak Ulaşım Komisyonu üyeliklerine CHP’li üyeler Cengiz Düzgün, Ali Galip Özkan, Salih Ertan Özel, MHP’li üyeler Ali Yenilmez, Yusuf Yazıcı, DTP’li üye Mehmet Altuntaş ile AKP’li üye Ramazan Tüzün seçildi.

Yeni meclisin Mersin için önemli hizmetlere imza atacağına olan inancını dile getiren Başkan Macit Özcan, “Mersin Halkı’nın iradesi ile Meclis Üyeliği görevine seçilen tüm arkadaşlarımı kutluyorum. İnşallah önümüzdeki 5 yıllık süreç içerisinde kentimizin daha iyi noktalara gelmesi için birliktelik içinde çalışacağız. Şu andan itibaren hepimiz parti rozetlerimizi bir kenara bırakarak, Mersin için en iyiyi yapma mücadelesi içinde olacağız. Bu bağlamda yeni meclisin kentimize hayırlı olmasını diliyorum” dedi. Başkanvekilleri, katip üyeler, encümen üyeleri ile komisyon üyelerini belirleyen Mersin Büyükşehir Belediyesi Meclisi, 2009 yılı Nisan ayı olağan toplantısının ilk birleşim toplantısını 13 Nisan 2009 Pazartesi günü saat 14’de Mersin Büyükşehir Belediye Meclis Salonu’nda gerçekleştirecek.
Artık seçimlerin geride kaldığı ve Dünya kenti Mersin'in kaybedecek vaktinin olmadığı belirtildi.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 775
Toplam yorum
: 33
Toplam mesaj
: 27
Ort. okunma sayısı
: 818
Kayıt tarihi
: 20.06.08
 
 

1958 doğumluyum. Uzun yıllardır Mersin'de Gazeteci-Yazar olarak görev yapmaktayım. 1999 seçimleri..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster